Охорона праці, техніка безпеки (25)

   26-27 січня працівники Вараських територіальних курсів ЦЗ та БЖД ІІІ категорії Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області провели заняття для осіб відповідальних за роботу збірних пунктів евакуації при органах місцевого самоврядування. Слухачів ознайомили з порядком розгортання збірних пунктів евакуації, механізмом здійснення організованого вивезення населення у безпечні райони. (ПРЕЗЕНТАЦІЯ).

   До навчання долучився провідний інспектор відділу організації пожежно-профілактичних заходів та цивільного захисту Вараського районного управління ГУ ДСНС України в Рівненській області Осійчук Максим, який, провів інформаційно-роз’яснювальну роботу по використанню газових горілок та електрогенераторів. 

   Ніна Регещук, майстер виробничого навчання Вараських територіальних курсів НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

   В умовах війни нам необхідно бути особливо обачними з підозрілими предметами. Серед них можуть бути вибухонебезпечні предмети, які  становлять смертельну загрозу. Найбільш розповсюджені з них: різні види протипіхотних мін, мінометні та протитанкові міни, артилерійські та танкові снаряди, різні види ручних гранат тощо.  

   Аварії (катастрофи) на підприємствах, транспорті та продуктопроводах можуть супроводжуватися викидом (виливом) в атмосферу і на прилеглу територію небезпечних хімічних речовин (НХР), таких як хлор, аміак, синильна кислота, фосген, сірчаний ангідрид тощо. Це являє серйозну небезпеку для населення, адже заражене повітря вражає органи дихання, а також очі, шкіру та інші органи.

  03 листопада 2021 року в управлінні освіти була проведена онлайн-нарада щодо порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці та надання пільг та компенсацій працюючим у несприятливих умовах. На онлайн-зустрічі були присутні як керівники закладів та установ освіти Вараської міської територіальної громади, так і відповідальні особи з охорони праці у цих закладах.

   Спеціаліст управління освіти Галина ХОНДОКА звернула увагу на те, що правовою основою для проведення атестації робочих місць за умовами праці є чинні законодавчі та нормативні акти з питань охорони і гігієни праці, Списки виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

У п’ятницю, 23 квітня, на території закладу ДНЗ №11 зібралися всі вихованці разом з дорослими працівниками. Всі  чекали на гостей. І ось  заїхала нова, сучасна спеціальна аварійно-рятувальна машина , призначена для забезпечення дій рятувальників під час проведення першочергових аварійно-рятувальних робіт, ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод, заходів щодо пошуку постраждалих та надання їм домедичної допомоги, організації зв’язку та оповіщення під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

23 березня у дошкільному навчальному закладі (ясла-садку) №11 м Вараш під керівництвом провідного інспектора Вараського міського  сектору Головного управління ДСНС України у Рівненській області  ШЕВЧУКА Ігоря Геннадійовича та директора закладу РОЖКО Лідії Олексіївни  були проведені об’єктові тренування за темою «Дії персоналу об’єкта  з вогнегасниками при виникненні пожежі»

Це тренування було  ефективною формою практичної підготовки учасників освітнього процесу до дій у надзвичайних ситуаціях. У ньому були залучені всі співробітники закладу. Всі присутні мали змогу практично самостійно спробувати «гасити пожежу» вогнегасниками різних видів: вуглекислотним та порошковим.

Кожна сучасна людина має володіти навичками безпечної життєдіяльності, і цьому сприяло наше успішно проведене об’єктове тренування.

 До дитсадків не пускатимуть дітей та працівників із температурою вище 37,2 С, приміщення необхідно дезінфікувати та провітрювати, а з дітьми варто проводити більше часу на свіжому повітрі.

 Про це йдеться у тимчасових рекомендаціях щодо організації роботи дитячих садків на період карантину через COVID-19.

 Рекомендації підписано Головним державним санітарним лікарем та опубліковано на сайті МОЗ.

 “Дитячі садки відкриють у період адаптивного карантину, а не після його припинення, тож дітям та працівникам будуть вимірювати температуру, а приміщення будуть додатково дезінфікувати, прибирати та провітрювати. Безпека та здоров’я дітей і працівників дитсадків – наш головний пріоритет”, – розповіла т.в.о. Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

 При вході до закладу дошкільної освіти працівники та діти мають проходити температурний скринінг. Також протягом дня, щонайменше раз на 4 години, працівники повинні вимірювати температуру дітям. Дітей, у яких температура тіла вища за 37,2 С та тих, у кого є симптоми гострого респіраторного захворювання, мають ізолювати та повідомити про це медпрацівника і батьків.

 На вході до дитячого садка має бути облаштовано місце для обробки рук спиртовмісним антисептиком, а також нагадування для дітей та дорослих про важливість дезінфекції рук. Заклади можуть скористатись постерами, які розробило МОН

 У період карантину в дитячих садках буде заборонено, зокрема:

 • використовувати багаторазові рушники, м’які іграшки та килими з довгим ворсом;
 • перебувати в приміщенні у вуличному взутті;
 • проводити заходи за участю дітей більше ніж з однієї групи;
 • проводити батьківські збори, крім тих, що проводять дистанційно.

На час адаптивного карантину МОЗ рекомендує:

 • проводити додаткові заняття щодо профілактики вірусних захворювань для дітей;
 • надавати пріоритет активностям на свіжому повітрі; 
 • створити максимальну дистанцію в групі та під час харчування;
 • обмежити заняття, що потребують фізичного контакту або додаткового інвентаря;
 • розробити графік прогулянок таким чином, щоби не допустити змішуваня груп.

Заклади дошкільної освіти повинні забезпечити працівників засобами індивідуального захисту, проводити дезінфекцію поверхонь щонайменше раз на 2 години, вологе прибирання 2 рази на день, а також провітрювати приміщення протягом дня.

З відкриттям дитячих садків працівники дошкільних закладів мають приділяти особливу увагу дезінфекції рук та мити їх із милом або обробляти спиртовмісними антисептиками щонайменше раз на 2 години. Всі працівники повинні носити маски або респіратори протягом робочого дня.

МОН та ЮНІСЕФ Україна рекомендують матеріали для вихователів, які можна використати у роботі з дітьми дошкільного віку: 

 • Матеріали про те, як говорити про коронавірус із маленькими дітьми:
 1. брошура: uni.cf/2TE3JWT
 2. відео: bit.ly/36dHGv9
 3. вебінар для вихователів: bit.ly/36nAiNS.
 • Серія коротких мультфільмів про правила особистої гігієни, зокрема про миття рук, умивання, миття посуду тощо: bit.ly/36gJjbi
 • Поради для батьків та вихователів “Як зменшити стрес та тривожність у дітей дошкільного віку”: uni.cf/2ynpXF4
 • Плакати для дітей щодо дотримання карантинних норм: bit.ly/2ZzyNui.

Нагадаємо, що з 25 травня заклади дошкільної освіти можуть відновити свою роботу з дотриманням рекомендацій МОЗ.

 Керівники закладів загальної середньої освіти не лише навчають, а й самі постійно навчаються та прагнуть до вдосконалення.

 11.02. 2020 року управлінням освіти було організовано навчання з надання домедичної допомоги, яке проводили представники Basic Life Support (BLS). Керівники прослухали теоретичні лекції, а також ретельно відпрацювали практичні навики. Саме знання з домедичної допомоги на сьогодні є однією з вимог до педагогічних працівників згідно Закону «Про загальну середню освіту».

 Чому?

 Напевне, тому що сумною є статистика смертей учнів під час уроків. Причин - не так мало. Це і харчування наших дітей, екологія, яка впливає на здоров'я, рівень життя, а також незнання та невміння вчасно надати домедичну допомогу. Саме як надавати домедичну допомогу повинні знати, а, головне, вміти і не боятися усі працівники закладів освіти. Таке завдання ми поставили перед собою. І почали працювати.

Сторінка 1 з 3

КАЛЕНДАР ПУБЛІКАЦІЙ

« Травень 2023 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31