26-27 січня працівники Вараських територіальних курсів ЦЗ та БЖД ІІІ категорії Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області провели заняття для осіб відповідальних за роботу збірних пунктів евакуації при органах місцевого самоврядування. Слухачів ознайомили з порядком розгортання збірних пунктів евакуації, механізмом здійснення організованого вивезення населення у безпечні райони. (ПРЕЗЕНТАЦІЯ).
До навчання долучився провідний інспектор відділу організації пожежно-профілактичних заходів та цивільного захисту Вараського районного управління ГУ ДСНС України в Рівненській області Осійчук Максим, який, провів інформаційно-роз’яснювальну роботу по використанню газових горілок та електрогенераторів.
Ніна Регещук, майстер виробничого навчання Вараських територіальних курсів НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області
В умовах війни нам необхідно бути особливо обачними з підозрілими предметами. Серед них можуть бути вибухонебезпечні предмети, які становлять смертельну загрозу. Найбільш розповсюджені з них: різні види протипіхотних мін, мінометні та протитанкові міни, артилерійські та танкові снаряди, різні види ручних гранат тощо.
Аварії (катастрофи) на підприємствах, транспорті та продуктопроводах можуть супроводжуватися викидом (виливом) в атмосферу і на прилеглу територію небезпечних хімічних речовин (НХР), таких як хлор, аміак, синильна кислота, фосген, сірчаний ангідрид тощо. Це являє серйозну небезпеку для населення, адже заражене повітря вражає органи дихання, а також очі, шкіру та інші органи.
03 листопада 2021 року в управлінні освіти була проведена онлайн-нарада щодо порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці та надання пільг та компенсацій працюючим у несприятливих умовах. На онлайн-зустрічі були присутні як керівники закладів та установ освіти Вараської міської територіальної громади, так і відповідальні особи з охорони праці у цих закладах.
Спеціаліст управління освіти Галина ХОНДОКА звернула увагу на те, що правовою основою для проведення атестації робочих місць за умовами праці є чинні законодавчі та нормативні акти з питань охорони і гігієни праці, Списки виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
У п’ятницю, 23 квітня, на території закладу ДНЗ №11 зібралися всі вихованці разом з дорослими працівниками. Всі чекали на гостей. І ось заїхала нова, сучасна спеціальна аварійно-рятувальна машина , призначена для забезпечення дій рятувальників під час проведення першочергових аварійно-рятувальних робіт, ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод, заходів щодо пошуку постраждалих та надання їм домедичної допомоги, організації зв’язку та оповіщення під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
23 березня у дошкільному навчальному закладі (ясла-садку) №11 м Вараш під керівництвом провідного інспектора Вараського міського сектору Головного управління ДСНС України у Рівненській області ШЕВЧУКА Ігоря Геннадійовича та директора закладу РОЖКО Лідії Олексіївни були проведені об’єктові тренування за темою «Дії персоналу об’єкта з вогнегасниками при виникненні пожежі»
Це тренування було ефективною формою практичної підготовки учасників освітнього процесу до дій у надзвичайних ситуаціях. У ньому були залучені всі співробітники закладу. Всі присутні мали змогу практично самостійно спробувати «гасити пожежу» вогнегасниками різних видів: вуглекислотним та порошковим.
Кожна сучасна людина має володіти навичками безпечної життєдіяльності, і цьому сприяло наше успішно проведене об’єктове тренування.
До дитсадків не пускатимуть дітей та працівників із температурою вище 37,2 С, приміщення необхідно дезінфікувати та провітрювати, а з дітьми варто проводити більше часу на свіжому повітрі.
Про це йдеться у тимчасових рекомендаціях щодо організації роботи дитячих садків на період карантину через COVID-19.
Рекомендації підписано Головним державним санітарним лікарем та опубліковано на сайті МОЗ.
“Дитячі садки відкриють у період адаптивного карантину, а не після його припинення, тож дітям та працівникам будуть вимірювати температуру, а приміщення будуть додатково дезінфікувати, прибирати та провітрювати. Безпека та здоров’я дітей і працівників дитсадків – наш головний пріоритет”, – розповіла т.в.о. Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.
При вході до закладу дошкільної освіти працівники та діти мають проходити температурний скринінг. Також протягом дня, щонайменше раз на 4 години, працівники повинні вимірювати температуру дітям. Дітей, у яких температура тіла вища за 37,2 С та тих, у кого є симптоми гострого респіраторного захворювання, мають ізолювати та повідомити про це медпрацівника і батьків.
На вході до дитячого садка має бути облаштовано місце для обробки рук спиртовмісним антисептиком, а також нагадування для дітей та дорослих про важливість дезінфекції рук. Заклади можуть скористатись постерами, які розробило МОН.
У період карантину в дитячих садках буде заборонено, зокрема:
На час адаптивного карантину МОЗ рекомендує:
Заклади дошкільної освіти повинні забезпечити працівників засобами індивідуального захисту, проводити дезінфекцію поверхонь щонайменше раз на 2 години, вологе прибирання 2 рази на день, а також провітрювати приміщення протягом дня.
З відкриттям дитячих садків працівники дошкільних закладів мають приділяти особливу увагу дезінфекції рук та мити їх із милом або обробляти спиртовмісними антисептиками щонайменше раз на 2 години. Всі працівники повинні носити маски або респіратори протягом робочого дня.
МОН та ЮНІСЕФ Україна рекомендують матеріали для вихователів, які можна використати у роботі з дітьми дошкільного віку:
Нагадаємо, що з 25 травня заклади дошкільної освіти можуть відновити свою роботу з дотриманням рекомендацій МОЗ.
Керівники закладів загальної середньої освіти не лише навчають, а й самі постійно навчаються та прагнуть до вдосконалення.
11.02. 2020 року управлінням освіти було організовано навчання з надання домедичної допомоги, яке проводили представники Basic Life Support (BLS). Керівники прослухали теоретичні лекції, а також ретельно відпрацювали практичні навики. Саме знання з домедичної допомоги на сьогодні є однією з вимог до педагогічних працівників згідно Закону «Про загальну середню освіту».
Чому?
Напевне, тому що сумною є статистика смертей учнів під час уроків. Причин - не так мало. Це і харчування наших дітей, екологія, яка впливає на здоров'я, рівень життя, а також незнання та невміння вчасно надати домедичну допомогу. Саме як надавати домедичну допомогу повинні знати, а, головне, вміти і не боятися усі працівники закладів освіти. Таке завдання ми поставили перед собою. І почали працювати.