Атестація та сертифікація педпрацівників, курси

Атестація та сертифікація педпрацівників, курси (12)

   З 03 по 05 квітня 2023 року  в залі засідань управління освіти пройшли  засідання атестаційної комісії управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради, під час яких було проведено атестацію педагогічних працівників, керівників та заступників керівників закладів освіти Вараської міської територіальної громади.

   Під час роботи атестаційної комісії було розглянуто атестаційні матеріали педагогічних працівників та прийнято відповідні рішення  згідно вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників України.

    Від 1 вересня 2023 року запрацює нове положення стосовно атестації педагогічних працівників.

    Читайте в матеріалі ТСН.ua, про що воно.

    Міністерство освіти і науки України у вересні 2022 року затвердило наказ №805, згідно з яким від початку осені 2023 року українських педагогів будуть атестувати за новим положенням.

    Положення - див.вкладення

   В документі є досить цікавий пп. 3 п. 3, в якому зазначено, що до 1 вересня 2023 року всім педпрацівникам, які мають чинні сертифікати і пройшли до цього часу атестацію, буде зараховуватися атестація (як чергова чи позачергова). Водночас зберігаються (чи присвоюються наступні) категорії і звання.

   Які ще цікаві моменти чекають на педагогів 2023 року

   У 2023 році Міністерство освіти і науки України планує поширити сертифікацію на інші категорії педагогічних працівників, розпочавши пілотування процедур не лише для вчителів початкової школи, а й для вчителів базової середньої освіти – мовно-літературної і математичної освітніх галузей.

   Нагадаємо, що метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання й новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню, а участь у процедурах є добровільною.

   Згідно вимог діючого на даний час Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 №930, до 20 жовтня 2022 року атестаційною комісією управління освіти було опрацьовано та затверджено списки педагогічних працівників, які підлягають атестації у 2022-2023 навчальному році (СПИСКИ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ). Після чого будуть проведені засідання атестаційної комісії ІІ рівня, з метою проведення атестації педагогічних працівників, згідно графіку роботи комісії.

   А тому, шановні колеги, педагогічні працівники закладів та установ нашої громади, які підлягають атестації у 2022-2023 навчальному році, звертаємо Вашу увагу на те, що на засіданнях атестаційної комісії ми будемо очікувати від Вас представлення на розгляд комісії Вашої траєкторії руху та розвитку як прогресивного педагогічного працівника, презентації Ваших досягнень та успіхів у міжатестаційний період, підтвердження Вашої активної та плідної педагогічної діяльності.

   Бажаємо Вам успіхів, натхнення, творчості та невичерпної енергії у досягненні поставлених цілей!

   Мирного неба !

   У межах сертифікації педагогічних працівників 1335 педагогів успішно пройшли незалежне тестування у 2022 році.

   З них, два педагога закладів загальної середньої освіти Вараської міської територіальної громади-вчитель початкових класів Вараського ліцею № 1 та вчитель початкових класів Вараського ліцею № 5.

  Станом на сьогодні в кабінетах учасників сертифікації розміщені результати та інформація про їхній допуск до наступних етапів.

  Як відомо, протягом 3-6 жовтня педагоги проходили самооцінювання власної педагогічної майстерності. Наступний етап — вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації. За ці етапи відповідає Державна служба якості освіти та її територіальні органи.

  Нагадаємо, метою самооцінювання власної педагогічної майстерності є оцінка учасником сертифікації власної професійної діяльності. Державна служба якості освіти підготувала методичні рекомендації щодо заповнення анкети самооцінювання.

Дякуємо вчителям початкових класів Вараського ліцею № 1 та Вараського ліцею № 5, які в такий складний час все ж зголосилися на участь у сертифікації, та бажаємо успіху в проходженні наступних етапів!

Усе буде Україна!

  З початком нового навчального року 2022-2023 розпочато новий міжатестаційний період для атестаційних комісій та для педагогічних працівників закладів та установ освіти Вараської міської територіальної громади. Відповідно до наказу управління освіти № 145 –к/тр від 16.09.2022 «Про створення атестаційної комісії управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради» розпочала свою роботу атестаційна комісія управління освіти. Хочемо наголосити на тому, що згідно вимог діючого на даний час Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 №930, до 10 жовтня керівники закладів та установ освіти Вараської громади подають на розгляд та затвердження атестаційною комісією управління освіти списки педагогічних працівників, які підлягають атестації у 2022-2023 навчальному році.

  Після чого будуть проведені засідання атестаційної комісії ІІ рівня, з метою проведення атестації педагогічних працівників, згідно графіку роботи комісії.

  А тому, шановні колеги, педагогічні працівники закладів та установ нашої громади, які підлягають атестації у 2022-2023 навчальному році, звертаємо Вашу увагу на те, що на засіданнях атестаційної комісії ми будемо очікувати від Вас представлення на розгляд комісії Вашої траєкторії руху та розвитку як прогресивного педагогічного працівника, презентації Ваших досягнень та успіхів у міжатестаційний період, підтвердження Вашої активної та плідної педагогічної діяльності.

Накази_2023 - див.вкладення

Бажаємо Вам успіхів, натхнення, творчості та невичерпної енергії у досягненні поставлених цілей!

Мирного неба !

   До Міністерства освіти і науки України надходять звернення педагогічних працівників з тимчасово окупованих територій та територій проведення воєнних (бойових) дій, Центрального комітету профспілки працівників освіти і науки України та територіальних організацій профспілки щодо підтвердження кваліфікаційної категорії педагогічних працівників, які в умовах воєнного стану були вимушені змінити місце проживання (перебування), при працевлаштуванні їх на педагогічні посади до інших закладів освіти.

   У 2022 році в сертифікації зможуть взяти участь до 2500 учителів початкових класів. Щоб охопити всі регіони України, МОН своїм Наказом № 3 від 04.01.2022 визначило максимальний обсяг заяв, які можуть бути подані від кожної з областей на пропорційних засадах (залежно від наявної кількості вчителів початкової школи).

   Упродовж 4‒17 квітня 2022 року включно триватиме реєстрація для проходження сертифікації.

   Для Рівненської області у 2022 році зазначено граничну кількість вчителів початкових класів, які зможуть зареєструватися для участі у сертифікації – 105 осіб.

   Зауважимо, що відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників учителі  беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

   Сертифікація складається з трьох етапів:

- незалежного тестування учасників сертифікації;

- самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності;

- вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

15 березня, в кабінетах учасників сертифікації розміщено результати першого етапу сертифікації вчителів початкової школи 2021 року – незалежного тестування фахових знань та умінь.

Учасники першого етапу можуть завантажити картки результатів та сканкопії своїх бланків відповідей. Максимальна кількість балів, яку можна було набрати, правильно виконавши всі завдання тесту, – 100.

Учасників сертифікації, які за підсумками незалежного тестування набрали менше 60% від максимальної кількості балів, вважають такими, що не пройшли тестування, і не допускають до участі в наступному етапі сертифікації. Інформацію про допущення чи недопущення учасника сертифікації до участі в наступному етапі також розміщено в кабінеті учасника.

 Відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1190 від 27.12.2018 .

  Сертифікація педагогічних працівників– це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.

 Метою сертифікації вчителів є виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

 Участь у сертифікації беруть вчителі на добровільній основі.

Сторінка 1 з 2

КАЛЕНДАР ПУБЛІКАЦІЙ

« Травень 2023 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31