З 27 січня на території Вараської міської територіальної громади встановлено «червоний» рівнь епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Що стосується роботи закладів освіти громади, то в зв’язку зі збільшенням захворюваності на гострі респіраторні хвороби та COVID-19 в закладах освіти серед учнів та працівників, рішенням позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вараської міської територіальної громади від 26.01.2022 №2 тимчасово призупинено освітній процес у закладах загальної середньої та позашкільної освіти з 27.01 по 06.02.2022.
З 27 січня по 06 лютого 2022 року тимчасово призупинено освітній процес у закладах загальної середньої та позашкільної освіти Вараської міської територіальної громади згідно з рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вараської міської територіальної громади від 26 січня 2022 року.
Заклади дошкільної освіти працюють в очному режимі з дотриманням протиепідемічних заходів.
Міністерством охорони здоров'я затверджені нові протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням COVID-19.
Відповідну постанову підписано головним державним санітарним лікарем України Віктором Ляшко.
Документом визначені обов'язки суб'єктів, що відповідають за влаштування та утримання закладів освіти, з урахуванням необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації.
Додатково до встановлених карантинних заходів, враховуючи зростання показників захворюваності та рішення регіональних комісій ТЕБ та НС, спільні МОН і МОЗ рекомендації передбачають запровадження додаткових обмежень при "жовтих" та "помаранчевих" рівнях епідемічної небезпеки. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
Зокрема, пропонується переводити на дистанційне навчання учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти.
"Передусім ці обмеження варто застосовувати на адміністративно-територіальних одиницях, де перевищено епідемічні пороги на грип та ГРВІ, а також там, де фіксується значне зростання кількості випадків коронавірусної хвороби", - зазначив Сергій Шкарлет.
Внесено зміни у постанову Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” З 24 лютого 2021 року на території України встановлюється "жовтий" рівень епідемічної небезпеки з окремими обмеженнями для закладів освіти. Водночас у регіонах, де буде встановлено "червоний" рівень, здобувачам забороняється відвідувати заклади освіти, що не стосується закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.
Міністерство охорони здоров’я України розробило новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти. Документ набув чинності 1 січня 2021 року.
Попередній аналогічний документ — “Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу” (ДержСанПіН) — був розроблений ще у 2001 році, майже 20 років тому, і багато в чому вже не відповідав вимогам сучасності.
Отже, з 1 січня 2021 року ДержСанПіН перестає діяти, а чинним стає новий Санітарний регламент.
«Чи доцільно проводити предметні олімпіади та конкурси, зокрема Міжнародний конкурс знавців української мови ім. П. Яцика та Міжнародний мовно-літературний конкурс ім. Т.Шевченка в очному режимі в умовах карантину?» – таке питання було винесено на громадське обговорення управлінням освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації.
В опитуванні взяло участь 1178 учасників з усіх районів, міст, ОТГ області. Більшість відповіли негативно.
Відтак, враховуючи думку громадськості, цьогоріч вказані інтелектуальні змагання на Рівненщині не проводитимуться.
«Збереження життя та здоров’я наших учнів, педагогів – питання стратегічне. Через карантин і загрозу розповсюдження COVID-19 довелося змінити фактично всі освітні процеси, в тому числі й проведення олімпіад та конкурсів. У цьому питанні ми також врахували думку громадськості», – коментує ситуацію начальник управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Петро Коржевський.
Зауважимо, що зважаючи на епідеміологічну ситуацію зміни у проведенні олімпіад та конкурсів планувались від початку карантину.
Також через карантин перенесено фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН – він має відбутись у листопаді в онлайн-режимі.
Сьогодні відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Спільно із обласною комісією ТЕБ і НС прийнято рішення щодо нового епідемічного зонування та карантинних обмежень в районах і містах Рівненщини. Разом з тим, місто Вараш і виведено з червоної зони, з 02.11.2020 місту встановлено «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки.
Отже, з 02.11.2020 заклади освіти громади працюють в звичному режимі, з дотриманням вимог Постанови Головного санітарного лікаря України №50 та № 55.