Учнівське самоврядування

Учнівське самоврядування

08.04.2021 лідери міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра» на чолі з координатором Оленою СТАДНИК долучились до Всеукраїнської акції «Відновлюємо ліси разом!» висаджуючи нові дерева (сосни) у ДП «Рафалівське лісове господарство». В заході брали участь і депутати міської ради Дмитро ЮЩУК та Яна ГОРЕГЛЯД.

Метою акції є відновлення поліських лісів, ширення знань про важливість їх існування для життя людини, поліпшення екологічної ситуації на території рідного краю, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи.

15.03.2021 на базі ліцею №2 проведено дев'яте тренінгове заняття міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра» в рамках проєкту «Пошук скабів». Цього разу лідери «шукали скарби» разом з вихованцями гуртка «Юний пластун» Вараського ліцею №1 на чолі з керівником Людмилою Соболєвою, пластунами із «Станиці Вараш Пласту» та заступником міського голови Дмитром Стецюком.

Перед початком тренінгу гості коротко ознайомили із історією пластового руху в Україні та місті Вараші, розповіли про пластові таборування, про значення знаків на пластових односторях, як цікаво і відповідально бути пластуном та запропонували активно приєднуватись до пластових заходів у школах.

01 березня 2021 року лідери міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра» завітали до Вараської міської ради для ознайомлення з її роботою. Гостей радо зустрів у сесійній залі міський голова Олександр Мензул, розповів про особливості роботи ради, депутатського корпусу, місцевого самоврядування в цілому і відповів на численні запитання лідерів. А так, як засідання ради старшокласників планувалось провести як навчальний тренінг з теми «Журналістика», за ініціативою Дарії Гугайло, зустріч з міським головою відбувалась у формі «прес-конференції».

Міською радою старшокласників учнівського самоврядування «Ватра», в рамках проєкту «Місто майбутнього», на базі Вараського ліцею №2, розпочато проведення тренінгових занять «Пошук скарбів» для лідерів учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти.

11.02.2021 на базі інклюзивно-ресурсного центру міською радою старшокласників учнівського самоврядування «Ватра» реалізовано другий етап проєкту «Прекрасні і не тільки» (всіх чотири),  який цього разу проведено з  теми:

«Німий крик: як зробити, щоб тебе почули».

Авторка  проєкту – учениця Вараської гімназії, керівниця центру «Всезнайка» Анастасія ЯРОШИК, запропонувала для обговорення проблему насилля у всіх його видах і проявах. Лідери проявили прекрасну обізнаність даної тематики, чітко відрізняючи насилля і булінг, розуміння важливості не замовчувати проблему на самих ранніх етапах її прояву  (якщо це сім'я) та готовність прийти на посильну допомогу (якщо це вулиця).

  05.11.2020 на території відкритого майданчика паркової зони міста Вараша відбувся загальноміський збір лідерів міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра» за участю дітей, педагогів, представників громадськості міста.

Захід відкривали голова міської ради старшокласників «Ватра» Б.Хлібович та начальник управління освіти О.Корень, висловивши власні бачення роботи і співпраці у поточному навчальному році та перспективи на майбутнє. Привітав учасників та пригостив смаколиками і гарячим чаєм  підприємець та громадський активіст Ю.Рабий.

Для подальшої роботи сформовані  центри «Булава», «Відкриті долоньки», «Дозвілля», «Здоров’я», «Всезнайка», «Шанс» та «Дзвін», керівники яких представили депутатів міської ради старшокласників від закладів загальної середньої освіти (даючи коротку характеристику лідерських якостей кожного).  Далі - організували роботу у воркшопах, де впродовж визначеного часу лідери підготували і представили власні міні-проєкти щодо змін на краще у Вараській міській об'єднаній  територіальній громаді. Ідеї були найрізноманітніші – від вирішення питання прилаштування безпритульних собак та збору пластику для придбання корму для них  - до облаштування багатофункціонального майданчика, там, де містяни не дочекаються будівництва шостої школи. Цікавими і сподіваємось, корисними були ідеї організації вуличних майстер-класів для жителів громади по наданню першої домедичної допомоги, організації толоки щодо прибирання правого берегу річки Стир, дозвілля в умовах пандемії… А лідери із села Заболоття запропонували нашій владі облаштувати дозвіллєві майданчики і для жителів села.     

 Цікавою для дітей і було виконання вправи «Сліпий поводир», яку організували і провели випускники шкіл, колишні активісти міської ради старшокласників.

 А натхненниками і організаторами заходу були педагоги Будинку дитячої і юнацької творчості – О.Стадник, заступник директора, координатор роботи міської ради старшокласників «Ватра» та культорганізатор С.Романчук.

  Отже, старт, незважаючи на неодноразове перенесення заходу, виявився вдалим. Сподіваємося, що всі ідеї, задуми, маленькі і великі проєкти наших лідерів будуть реалізовані!

                                                                                                

Сторінка 1 з 3

ПУБЛІКАЦІЇ

КАЛЕНДАР ПУБЛІКАЦІЙ

« Квітень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30