Семінари, вебінари (17)

 20.10.2021 року в залі засідань управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради була проведена робоча нарада із заступниками керівників закладів загальної середньої освіти Вараської громади.

 За результатами зустрічі були обговорені проблемні питання щодо формування звіту форми РВК 83 та роботи закладів освіти в системі курс «Школа» та підготовки до заповнення даних про педагогічних працівників закладів в системі «АЙКОМ».

 Фахівці переконують, що професійні знання старіють кожні 3-5 років, а технологічні знання – кожні 2-3 роки.

 Якщо не впроваджувати в освітній процес сучасні технології, то якість підготовки фахівців об’єктивно відставатиме від необхідного рівня.

 У період з 14.01.2021 по 22.01.2021 педагогічні працівники Будинку дитячої та юнацької творчості працювали за окремим планом організаційно-методичних заходів щодо організації та проведення навчання за допомогою дистанційних технологій.

 Перевага у роботі надавалася програмі Google Meet.

10 грудня у міській раді  відбувся семінар за участі Володимирецького районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області, стосовно організації харчування в закладах освіти відповідно до вимог системи НАССР та паспортизації харчоблоків закладів освіти.

Під час наради було обговорено застосування законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів операторами ринку харчових продуктів, діяльність яких пов’язана  із забезпеченням харчування у освітніх закладах та наголошено про дотримання санітарно-гігієнічних вимог для недопущення спалахів кишкових захворювань в організованих дитячих колективах.

                                                                            Управління освіти ВКВМР

Місце проведення:м.Вараш, ЗОШ №1, IT-Hub (каб. 217)

Дата: 10 квітня 2019 р.

Час:  12:00

Організатори: Компанія «ІТ-Інтегратор» спільно з ЗОШ№1

Учасники:керівники ЗЗСО та БДЮТ,  вчителі природничо-математичних дисциплін (керівник +3 педагогивід школи та керівник+1педагог від БДЮТ)

Вхід вільний

 Програма заходу

   27.03.2019 на базі ЗОШ №4 представники оперативного командування „Захід” (м.Рівне) провели навчально – методичний семінар для педагогів міста з теми: „Шляхи реалізації заходів національно – патріотичного та військово – патріотичного виховання дітей та учнівської молоді міста Вараша”.

   В заході взяли участь вчителі навчального предмету „Захист Вітчизни”, керівники гуртків „Джура”, заступники директорів закладів загальної середньої освіти, спеціалісти управління освіти.

     Під час семінару обговорені питання проведення заходів військово – патріотичного виховання в школах, нові підходи роботи з дітьми з врахуванням вимог сьогодення.  

     Полковник А.Рисюк надав конкретні практичні рекомендації щодо проведення позакласної роботи з навчального предмету „Захист Вітчизни”, відповідав на чисельні запитання присутніх, пообіцяв у квітні 2019 організувати відповідні зустрічі з військовими і для старшокласників.

      Гостями роздані педагогам навчальні матеріали для проведення заходів по вшануванню пам’яті загиблих героїв. 

      Проведений семінар був конструктивний, не стандартний, цікавий.     

  Фахівці Вараського інклюзивно-ресурсного центру Вараської міської ради Рівненської області 15.03.2019 провели захід із старшокласниками учнівського самоврядування «ВАТРА».

  Учасники тренінгу взяли активну участь у виконанні запропонованих їм завдань та в активному обговоренні питання, щодо навчання дітей з особливими освітніми потребами в навчальних закладах нашого міста. У ході заходу було визначено основні цінності, яких повинні дотримуватись люди:

-         кожна дитина – особистість;
-         навчатись можуть усі – нездібних дітей немає;
-         кожна дитина має унікальні здібності, особливості та інтереси;
-         право кожної людини на участь у житті суспільства;
-         терпимість один до одного, готовність прийняти людей з їхніми індивідуальними відмінностями.

   25-26 лютого 2019 року волонтери громадської організації „Будуємо Україну разом” зустрілися із старшокласниками ЗОШ №1, №3 та представниками від учнівського самоврядування всіх закладів загальної середньої освіти з презентацією культурно – освітньої програми Львівської освітньої фундації, розповіли учням як можна простими і маленькими кроками змінювати себе, свою школу, місто, країну.

   Дана організація за підтримки влади на місцях, бізнесу, меценатів, української діаспори, а віднедавна - і  Міністерства молоді та спорту України, за 5 років своєї діяльності організовувала роботу волонтерських таборів  у 42 населених пунктах України, які спорудили 46 громадських просторів, відремонтували 180 помешкань, намалювали 46 муралів, організували 12 молодіжних платформ. На Рівненщині уже побували у селищі Смига  Дубнівського району, а при прийнятті відповідного рішення, сподіваємось на організацію літнього двотижневого волонтерського табору у місті Вараші, до роботи якого уже бажають долучатися з посильного допомогою і діти.  Учні готові підтримати всі нові починання, працювати у волонтерських загонах у рідному місті та при можливості, і у інших містах.  Імпонує те,  що участь у подібних проектах допомагає  не лише відчувати себе потрібними, корисними, але і допомагає спілкуванню, пізнання країни, самоствердженню молодих людей. А це справжній крок до побудови громадянського суспільства.

    Збудуємо рідне місто і Україну разом!

 14 та 15 червня у Рівному відбулась Міжнародна виставка енергоощадних технологій «Сучасність. Енергозбереження. Технології (СЕТ-2018)». Виставка довела свою ефективність, стала щорічною і проводиться вже вчетверте.

 Зокрема, на виставці виробники та дистриб’ютори представляли новітні системи обліку тепла, промислове та побутове обладнання, енергоефективне «ноу-хау» для осель, виробництва та бізнесу, альтернативні види палива, відновлювану енергетику.

  В свою чергу відвідувачі змогли не лише ознайомитися з асортиментом, а й придбати його.

  Виставка супроводжувалась проведенням Міжрегіонального інвестиційного Форуму з енергозбереження. Його ділова програма передбачала семінари, презентації, конкурси на різні теми з енергоефективності.

 Управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради представляли начальник управління О.Корень та заступник начальника Л.Бондар.

  З вітальним словом до присутніх звернувся голова Рівненської ОДА О. Муляренко та Рівненській міський голова В.Хомко. Про пріорітетні напрямки розвитку Рівненщини у сфері енергоефективності розповів заступник голови ОДА В.Ундір. Корисним було спілкування з представниками з питань оптимізації теплових балансів бюджетної сфери, цікаво і корисно було прийняти участь в конкурсах – тренінгах «Енергоефективний крокодил», «Несподіване джерело енергії».

 Ряд питань з енергоефективності, щоденного моніторингу споживання води, електроенергії вже було обговорено на робочій нараді з керівниками закладів освіти міста.

 Управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради

 Закінчивши навчальний рік, педагоги закладів загальної середньої освіти вирішили взяти з собою у відпустку знання та досвід тренера ТЦ «СУТО» Олега Слушного. Адже змішане навчання та мнемотехніка – це досить немалий об’єм інформації для опрацювання та подальшого втілення.

 Отож, 12 червня 2018 року в актовій залі ЗОШ №1 відбувся наступна зустріч з тренінговим центром «Сертифіковані українські технології освіти» та його тренером Олегом Слушним. Тематика тренінгу: «Змішане навчання: від теорії до практики. Використання освітньої мнемотехніки на уроках природничо-математичного циклу. Практичний аспект».

 Мета даного тренінгу - розкрити принципи використання інноваційних педагогічних технологій в освіті, зокрема, змішаного навчання; надати практичні поради щодо створення навчально-методичного забезпечення уроків з використанням даної технології навчання. 

 Мнемотехніка – це технологія поліпшення засвоєння нової інформації шляхом свідомого утворення асоціативних зв'язків за допомогою спеціальних методів і прийомів.

 Методики пройшли апробацію в державних і приватних навчальних закладах і формують новий підхід до освітніх технологій. На тренінгу розглядалися питання провадження елементів мнемотехніки на уроках природознавства, математики, фізика та інформатики.

 48 педагогів активно працювали протягом 6 годин. Результатом тренінгу стало не тільки вручення сертифікатів від центру та подарунків від видавництва «Мандрівець», а й багато нових вражень, знань і, звичайно, запитань. Адже тепер такі технології педагоги, які хочуть іти в ногу з часом,  мають застосовувати в своїй практичній діяльності.

 08.06.2018 у приміщенні Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 виконавчого комітету Вараської міської ради  відбувся авторський семінар  доктора педагогічних наук Тетяни Андрющенко для педагогів закладів дошкільної освіти міста на тему: « Формування у дошкільників здоров’язбережувальних компетентностей». Організатор - тренінговий центр «Сучасні українські технології освіти», офіційним партнером якого  є управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради. Участь у семінарі взяло 84 педагогічних працівники м. Вараша.

 За підсумками проведеного семінару освітній галузі міста є чим пишатися, адже  педагоги м.Вараш  - це однодумці, які прагнуть змінювати освіту на краще, розвиватися, вчитися новому, дарувати своє натхнення та досвід нашим дітям.

Сторінка 1 з 2

ПУБЛІКАЦІЇ