Семінари, вебінари (15)

Місце проведення:м.Вараш, ЗОШ №1, IT-Hub (каб. 217)

Дата: 10 квітня 2019 р.

Час:  12:00

Організатори: Компанія «ІТ-Інтегратор» спільно з ЗОШ№1

Учасники:керівники ЗЗСО та БДЮТ,  вчителі природничо-математичних дисциплін (керівник +3 педагогивід школи та керівник+1педагог від БДЮТ)

Вхід вільний

 Програма заходу

   27.03.2019 на базі ЗОШ №4 представники оперативного командування „Захід” (м.Рівне) провели навчально – методичний семінар для педагогів міста з теми: „Шляхи реалізації заходів національно – патріотичного та військово – патріотичного виховання дітей та учнівської молоді міста Вараша”.

   В заході взяли участь вчителі навчального предмету „Захист Вітчизни”, керівники гуртків „Джура”, заступники директорів закладів загальної середньої освіти, спеціалісти управління освіти.

     Під час семінару обговорені питання проведення заходів військово – патріотичного виховання в школах, нові підходи роботи з дітьми з врахуванням вимог сьогодення.  

     Полковник А.Рисюк надав конкретні практичні рекомендації щодо проведення позакласної роботи з навчального предмету „Захист Вітчизни”, відповідав на чисельні запитання присутніх, пообіцяв у квітні 2019 організувати відповідні зустрічі з військовими і для старшокласників.

      Гостями роздані педагогам навчальні матеріали для проведення заходів по вшануванню пам’яті загиблих героїв. 

      Проведений семінар був конструктивний, не стандартний, цікавий.     

  Фахівці Вараського інклюзивно-ресурсного центру Вараської міської ради Рівненської області 15.03.2019 провели захід із старшокласниками учнівського самоврядування «ВАТРА».

  Учасники тренінгу взяли активну участь у виконанні запропонованих їм завдань та в активному обговоренні питання, щодо навчання дітей з особливими освітніми потребами в навчальних закладах нашого міста. У ході заходу було визначено основні цінності, яких повинні дотримуватись люди:

-         кожна дитина – особистість;
-         навчатись можуть усі – нездібних дітей немає;
-         кожна дитина має унікальні здібності, особливості та інтереси;
-         право кожної людини на участь у житті суспільства;
-         терпимість один до одного, готовність прийняти людей з їхніми індивідуальними відмінностями.

   25-26 лютого 2019 року волонтери громадської організації „Будуємо Україну разом” зустрілися із старшокласниками ЗОШ №1, №3 та представниками від учнівського самоврядування всіх закладів загальної середньої освіти з презентацією культурно – освітньої програми Львівської освітньої фундації, розповіли учням як можна простими і маленькими кроками змінювати себе, свою школу, місто, країну.

   Дана організація за підтримки влади на місцях, бізнесу, меценатів, української діаспори, а віднедавна - і  Міністерства молоді та спорту України, за 5 років своєї діяльності організовувала роботу волонтерських таборів  у 42 населених пунктах України, які спорудили 46 громадських просторів, відремонтували 180 помешкань, намалювали 46 муралів, організували 12 молодіжних платформ. На Рівненщині уже побували у селищі Смига  Дубнівського району, а при прийнятті відповідного рішення, сподіваємось на організацію літнього двотижневого волонтерського табору у місті Вараші, до роботи якого уже бажають долучатися з посильного допомогою і діти.  Учні готові підтримати всі нові починання, працювати у волонтерських загонах у рідному місті та при можливості, і у інших містах.  Імпонує те,  що участь у подібних проектах допомагає  не лише відчувати себе потрібними, корисними, але і допомагає спілкуванню, пізнання країни, самоствердженню молодих людей. А це справжній крок до побудови громадянського суспільства.

    Збудуємо рідне місто і Україну разом!

 14 та 15 червня у Рівному відбулась Міжнародна виставка енергоощадних технологій «Сучасність. Енергозбереження. Технології (СЕТ-2018)». Виставка довела свою ефективність, стала щорічною і проводиться вже вчетверте.

 Зокрема, на виставці виробники та дистриб’ютори представляли новітні системи обліку тепла, промислове та побутове обладнання, енергоефективне «ноу-хау» для осель, виробництва та бізнесу, альтернативні види палива, відновлювану енергетику.

  В свою чергу відвідувачі змогли не лише ознайомитися з асортиментом, а й придбати його.

  Виставка супроводжувалась проведенням Міжрегіонального інвестиційного Форуму з енергозбереження. Його ділова програма передбачала семінари, презентації, конкурси на різні теми з енергоефективності.

 Управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради представляли начальник управління О.Корень та заступник начальника Л.Бондар.

  З вітальним словом до присутніх звернувся голова Рівненської ОДА О. Муляренко та Рівненській міський голова В.Хомко. Про пріорітетні напрямки розвитку Рівненщини у сфері енергоефективності розповів заступник голови ОДА В.Ундір. Корисним було спілкування з представниками з питань оптимізації теплових балансів бюджетної сфери, цікаво і корисно було прийняти участь в конкурсах – тренінгах «Енергоефективний крокодил», «Несподіване джерело енергії».

 Ряд питань з енергоефективності, щоденного моніторингу споживання води, електроенергії вже було обговорено на робочій нараді з керівниками закладів освіти міста.

 Управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради

 Закінчивши навчальний рік, педагоги закладів загальної середньої освіти вирішили взяти з собою у відпустку знання та досвід тренера ТЦ «СУТО» Олега Слушного. Адже змішане навчання та мнемотехніка – це досить немалий об’єм інформації для опрацювання та подальшого втілення.

 Отож, 12 червня 2018 року в актовій залі ЗОШ №1 відбувся наступна зустріч з тренінговим центром «Сертифіковані українські технології освіти» та його тренером Олегом Слушним. Тематика тренінгу: «Змішане навчання: від теорії до практики. Використання освітньої мнемотехніки на уроках природничо-математичного циклу. Практичний аспект».

 Мета даного тренінгу - розкрити принципи використання інноваційних педагогічних технологій в освіті, зокрема, змішаного навчання; надати практичні поради щодо створення навчально-методичного забезпечення уроків з використанням даної технології навчання. 

 Мнемотехніка – це технологія поліпшення засвоєння нової інформації шляхом свідомого утворення асоціативних зв'язків за допомогою спеціальних методів і прийомів.

 Методики пройшли апробацію в державних і приватних навчальних закладах і формують новий підхід до освітніх технологій. На тренінгу розглядалися питання провадження елементів мнемотехніки на уроках природознавства, математики, фізика та інформатики.

 48 педагогів активно працювали протягом 6 годин. Результатом тренінгу стало не тільки вручення сертифікатів від центру та подарунків від видавництва «Мандрівець», а й багато нових вражень, знань і, звичайно, запитань. Адже тепер такі технології педагоги, які хочуть іти в ногу з часом,  мають застосовувати в своїй практичній діяльності.

 08.06.2018 у приміщенні Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 виконавчого комітету Вараської міської ради  відбувся авторський семінар  доктора педагогічних наук Тетяни Андрющенко для педагогів закладів дошкільної освіти міста на тему: « Формування у дошкільників здоров’язбережувальних компетентностей». Організатор - тренінговий центр «Сучасні українські технології освіти», офіційним партнером якого  є управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради. Участь у семінарі взяло 84 педагогічних працівники м. Вараша.

 За підсумками проведеного семінару освітній галузі міста є чим пишатися, адже  педагоги м.Вараш  - це однодумці, які прагнуть змінювати освіту на краще, розвиватися, вчитися новому, дарувати своє натхнення та досвід нашим дітям.

    З метою ознайомлення вчителів  мистецьких дисциплін із особливостями навчання предметів художньо-естетичного циклу в умовах упровадження Нової української школи та нового Державного стандарту початкової загальної освіти 29 травня  2018  року на базі Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 пройшло засідання міського методичного об’єднання вчителів мистецтва з теми «Особливості навчання мистецьких дисциплін в закладах загальної середньої освіти в умовах Нової української школи», в якому взяла участь завідувач кабінету художньо-естетичних предметів Рівненського ОІППО Оксана Степанівна Моторна. 

Методист міського методичного кабінету  Л.Грекова

 24.05.2018 року психологічною службою спільно з спеціалістом міського центру зайнятості Русланою Ярощук була проведена година спілкування з учнями 10 – А класу на тему: «Соціальна профілактика торгівлі людьми».

 Метою даної зустрічі було донести інформацію про існуючу проблему, сформувати у старшокласників навички обережної поведінки та вміння захистити власну гідність. На заході розглядались поняття «торгівля людьми», «рабство», шляхи, що ведуть у руки торговців живим товаром та хто може стати жертвою цього негативного явища. У ході спілкування з школярами був продемонстрований фільм: «Життя на продаж».

  На завершення практичний психолог школи Супрунюк О.П. роздала учням закладки з інформацією куди звернутись у випадку торгівлі та знущання над людьми, телефони гарячих ліній та корисних веб-сайтів.

   Дана зустріч була корисною та інформативною для старшокласників, особливо перед літнім відпочинком.

 Ефективне використання освітнього простору та керування ним є одним із найважливіших складників успішного засвоєння знань, навиків та компетентностей учнями. Проте, не лише вчитель має бути “творцем” цього простору, а й учні та їхнє щире бажання співпрацювати з учителем і використовувати всі надані можливості для успішного навчання.

 Учитель є не лише “транслятором” знань, умінь та навичок. Він також і “психолог”, який має виявити учнів із різним рівнем знань, із різною мотивацією, та організувати освітній простір так, щоб під час заняття кожна дитина мала змогу брати участь у всіх видах діяльності, здобувати потрібні знання, спостерігати за своїм прогресом та самостійно оцінювати виконану роботу.

 Отож, такі особливості організації нового освітнього простору розглядались 05 травня 2018 року в приміщенні актової зали загальноосвітнього закладу №1 на семінарі-тренінгу «Classroom Management: ефективне використання освітнього простору»,  який проводив Тренінговий Центр "Сертифіковані українські технології освіти", видавництво “Мандрівець” та Управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради.

Програма семінару-тренінгу передбачала:

Сторінка 1 з 2