Організація харчування в закладах освіти

Організація харчування в закладах освіти (27)

   В зв’язку з невиконанням договірних умов ТОВ «ВІРТУОЗ ЛТД», яке надавало послуги  з організації гарячого харчування у Вараському ліцеї №2, Вараському ліцеї №4 та  Вараському ліцеї №5, у даних закладах освіти відсутнє гаряче харчування.

   Управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради шукає шляхи вирішення ситуації та якнайшвидшого відновлення процесу харчування. Просимо з розумінням віднестись до ситуації, яка склалась.

   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» з  01 січня 2022 року змінено норми для організації харчування в закладах освіти. Враховуючи нові норми постанови, відповідно до рішення виконавчого комітету Вараської міської ради  від 16.12.2022 № 403 (додаток) змінено вартість харчування в закладах освіти Вараської громади. Також внесено зміни до вікового розподілу учнів та вихованців під час організації харчування.

   Вараські ліцеї долучилися до участі у онлайн форумі «Реформа системи шкільного харчування», який відбувся  3 грудня 2021 року, за участю першого заступника голови Рівненської обласної державної адміністрації Сергія Подоліна та директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Петра Коржевського.

    У ході форуму начальником управління освіти Оленою Корень та директорами Вараського ліцею №1 та Вараського ліцею №4 презентовано позитивні практики щодо організації харчування у закладах освіти Вараської громади а саме:

 -   впровадження мультипрофільного меню (ліцей №4) та перехід до самостійної організації харчування (ліцей №1).

    Вараській громаді приємно ділитися позитивним досвідом з іншими закладами освіти області. Ми не зупиняємось на досягнутих результатах, і надалі працюємо над удосконаленням надання послуг гарячого харчування  для учнів.

  Запис форуму доступний для перегляду за посиланням:

  https://drive.google.com/file/d/1xUXKxqY-Sh10-eaLJ13SsC5_CDSNLodT/view

 

   Особливу увагу приділятимуть зниженню кількості спожитого цукру.

   Оновлення нормативної бази стало першим етапом реформи шкільного харчування, яка впроваджується за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської. Норми та порядок організації харчування у закладах освіти і дитячих закладах оздоровлення та відпочинку було затверджено і опубліковано на сайті Кабінету міністрів.

   Кабмін ухвалив нові норми та порядок організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

   Відповідну постанову з одноденним доопрацюванням ухвалили на засідання уряду 24 березня.

   Відповідно до опублікованого на сайті уряду проєкту постанови (пункт 4.5), енергетична цінність та калорійність їжі має відповідати загальним віковим потребам учнів, а планування кратності калорій у їжі залежить від режиму харчування.

   22 березня  обговорювали питання якості надання послуг з організації харчування в закладах загальної середньої освіти міста  в приміщенні їдальні Вараського ліцею №1.

   На зустріч були запрошені: заступник міського голови Михайло Волинець, начальник управління освіти Олена Корень, начальник Володимирецького районного управління Держпродспоживслужби Олександр Петрук, організатори харчування – Юрій Рабий,  Олександр Кучеренко та Анатолій Бортнік, представники учнівського самоврядуваня та батьківської громадськості.

Сторінка 1 з 3

ПУБЛІКАЦІЇ

КАЛЕНДАР ПУБЛІКАЦІЙ

« Січень 2022 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31