Організація харчування в закладах освіти

Організація харчування в закладах освіти (29)

 З 2 вересня 2019 року у закладах дошкільної освіти №№3,5, НВК №10 організовано дієтичне харчування для дітей з непереносимістю лактози та глютену.  У разі потреби організації такого харчування дітям дошкільного віку з вищезазначеними діагнозами, просимо звертатися до керівників цих закладів.

 Зверніть увагу! Організація харчування здійснюється за наявності довідки ЛКК, з висновком про необхідність дотримання спеціальної дієти.

  29.03.2019 на базі Рівненської гуманітарної гімназії у рамках проекту «Нове шкільне харчування / Cult Food» відбулась презентація «Збірника рецептур страв для харчування дітей шкільного віку в організованих освітніх та оздоровчих закладах» Євгена Клопотенка, у якій взяли участь начальник управліня О. Корень та спеціаліст управління освіти І. Шама.

 Ідею, яку автор, Є. Клопотенко, поклав в основу проекту полягає в тому: «щоб діти на перервах не бігали у кіоск за чипсами і колою, а з задоволеннямхарчувались у шкільній їдальні».

 У новому Збірнику рецептур враховані сучасні вимого щодо здорового харчування.

 А саме, в стравах зменшено кількість солі та не використовуються продукти, що містять трансжири. До списку інгредієнтів додано сезонні овочі, які раніше не використовувались (наприклад гарбуз), та спеції із сушеної зелені та пряних трав, які не є алергенами. Також до Збірника рецептур додані страви, які містять рослинний білок. Крім того, до рецептур введено ягідні соуси, які зроблять страви не тільки більш корисними, але й більш привабливими.

 Поява сучасного збірника рецептур спрямована на формування у школярів культури харчування, правильних харчових звичок, основ здорового харчування та здорового способу життя. І це серйозний крок на шляху до здоров’я майбутніх поколінь.

 Управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради повідомляє, що станом на 11.03.2019 за результатами відкритих торгів визначені переможці по організації харчування в закладах загальної середньої освіти міста.

 Згідно статті 32 Закону України «Про публічні закупівлі» з метою забезпечення права на оскарження рішень замовника договір про закупівлю не може бути укладено раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю. Керуючись зазначеною статтею управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради інформує, у разі відсутності оскаржень  договір про закупівлю послуги з організації харчування школярів у закладах загальної середньої освіти міста буде укладено після 22.03.2019.

 

Начальник управління освіти                           О.Корень

 28.01.2019 відбулась зустріч начальника управління освіти з батьками, чиї діти потребують безлактозного та безглютенового харчування. На заході обговорювалось питання впровадження безглютенового та безлактозного  харчування в закладах дошкільної освіти міста.

 Безлактозне (безмолочне) дієтичне меню передбачає виключення з раціону продуктів, які містять молоко (тваринного походження) та похідні з нього: вершкове масло, сир, творог, сметана, кефір, йогурт, тощо.

 Безглютенове дієтичне меню передбачає виключення з раціону продуктів, що містять білок, який наявний в злакових продуктах: пшенична, житня, ячмінна, вівсяна крупи, борошно та крохмаль з них.

  Управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради вивчає питання щодо впровадження безлактозного та безглютенового харчування в закладах дошкільної освіти. 9 дистопада працівники управління освіти відвідали заклад дошкільної освіти №166 міста Львова, де створено санаторну групу для дітей з діагнозом «целіакія», ураженням слизової оболонки тонкого кишечнику та непереносимістю глютену і лактози.

 Створення групи пов’язано з особливостями харчування – такі діти не можуть відвідувати звичайні групи, оскільки потребують спеціальної дієти.

 Відповідно до  Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом МОН України від 17.04.2006 № 298/227 ( зі змінами та доповненнями) дієтичне харчування призначається лікарем закладу або відповідного профілю закладу охорони здоров’я дітям, які часто хворіють або мають хронічні захворювання. Організація харчування із виключенням окремих груп продуктів із раціону харчування дитини у названій Інструкції не передбачені.

 На сьогодні у нашому місті є 5 дітей, які потребують такої  дієти. На час вирішення даного питання батькам дітей  рекомендовано організовувати процес здобуття дошкільної освіти у групах короткотривалого перебування.

Сторінка 1 з 3

КАЛЕНДАР ПУБЛІКАЦІЙ

« Грудень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31