Охорона праці, техніка безпеки

Охорона праці, техніка безпеки (22)

  03 листопада 2021 року в управлінні освіти була проведена онлайн-нарада щодо порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці та надання пільг та компенсацій працюючим у несприятливих умовах. На онлайн-зустрічі були присутні як керівники закладів та установ освіти Вараської міської територіальної громади, так і відповідальні особи з охорони праці у цих закладах.

   Спеціаліст управління освіти Галина ХОНДОКА звернула увагу на те, що правовою основою для проведення атестації робочих місць за умовами праці є чинні законодавчі та нормативні акти з питань охорони і гігієни праці, Списки виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

У п’ятницю, 23 квітня, на території закладу ДНЗ №11 зібралися всі вихованці разом з дорослими працівниками. Всі  чекали на гостей. І ось  заїхала нова, сучасна спеціальна аварійно-рятувальна машина , призначена для забезпечення дій рятувальників під час проведення першочергових аварійно-рятувальних робіт, ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод, заходів щодо пошуку постраждалих та надання їм домедичної допомоги, організації зв’язку та оповіщення під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

23 березня у дошкільному навчальному закладі (ясла-садку) №11 м Вараш під керівництвом провідного інспектора Вараського міського  сектору Головного управління ДСНС України у Рівненській області  ШЕВЧУКА Ігоря Геннадійовича та директора закладу РОЖКО Лідії Олексіївни  були проведені об’єктові тренування за темою «Дії персоналу об’єкта  з вогнегасниками при виникненні пожежі»

Це тренування було  ефективною формою практичної підготовки учасників освітнього процесу до дій у надзвичайних ситуаціях. У ньому були залучені всі співробітники закладу. Всі присутні мали змогу практично самостійно спробувати «гасити пожежу» вогнегасниками різних видів: вуглекислотним та порошковим.

Кожна сучасна людина має володіти навичками безпечної життєдіяльності, і цьому сприяло наше успішно проведене об’єктове тренування.

 До дитсадків не пускатимуть дітей та працівників із температурою вище 37,2 С, приміщення необхідно дезінфікувати та провітрювати, а з дітьми варто проводити більше часу на свіжому повітрі.

 Про це йдеться у тимчасових рекомендаціях щодо організації роботи дитячих садків на період карантину через COVID-19.

 Рекомендації підписано Головним державним санітарним лікарем та опубліковано на сайті МОЗ.

 “Дитячі садки відкриють у період адаптивного карантину, а не після його припинення, тож дітям та працівникам будуть вимірювати температуру, а приміщення будуть додатково дезінфікувати, прибирати та провітрювати. Безпека та здоров’я дітей і працівників дитсадків – наш головний пріоритет”, – розповіла т.в.о. Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

 При вході до закладу дошкільної освіти працівники та діти мають проходити температурний скринінг. Також протягом дня, щонайменше раз на 4 години, працівники повинні вимірювати температуру дітям. Дітей, у яких температура тіла вища за 37,2 С та тих, у кого є симптоми гострого респіраторного захворювання, мають ізолювати та повідомити про це медпрацівника і батьків.

 На вході до дитячого садка має бути облаштовано місце для обробки рук спиртовмісним антисептиком, а також нагадування для дітей та дорослих про важливість дезінфекції рук. Заклади можуть скористатись постерами, які розробило МОН

 У період карантину в дитячих садках буде заборонено, зокрема:

 • використовувати багаторазові рушники, м’які іграшки та килими з довгим ворсом;
 • перебувати в приміщенні у вуличному взутті;
 • проводити заходи за участю дітей більше ніж з однієї групи;
 • проводити батьківські збори, крім тих, що проводять дистанційно.

На час адаптивного карантину МОЗ рекомендує:

 • проводити додаткові заняття щодо профілактики вірусних захворювань для дітей;
 • надавати пріоритет активностям на свіжому повітрі; 
 • створити максимальну дистанцію в групі та під час харчування;
 • обмежити заняття, що потребують фізичного контакту або додаткового інвентаря;
 • розробити графік прогулянок таким чином, щоби не допустити змішуваня груп.

Заклади дошкільної освіти повинні забезпечити працівників засобами індивідуального захисту, проводити дезінфекцію поверхонь щонайменше раз на 2 години, вологе прибирання 2 рази на день, а також провітрювати приміщення протягом дня.

З відкриттям дитячих садків працівники дошкільних закладів мають приділяти особливу увагу дезінфекції рук та мити їх із милом або обробляти спиртовмісними антисептиками щонайменше раз на 2 години. Всі працівники повинні носити маски або респіратори протягом робочого дня.

МОН та ЮНІСЕФ Україна рекомендують матеріали для вихователів, які можна використати у роботі з дітьми дошкільного віку: 

 • Матеріали про те, як говорити про коронавірус із маленькими дітьми:
 1. брошура: uni.cf/2TE3JWT
 2. відео: bit.ly/36dHGv9
 3. вебінар для вихователів: bit.ly/36nAiNS.
 • Серія коротких мультфільмів про правила особистої гігієни, зокрема про миття рук, умивання, миття посуду тощо: bit.ly/36gJjbi
 • Поради для батьків та вихователів “Як зменшити стрес та тривожність у дітей дошкільного віку”: uni.cf/2ynpXF4
 • Плакати для дітей щодо дотримання карантинних норм: bit.ly/2ZzyNui.

Нагадаємо, що з 25 травня заклади дошкільної освіти можуть відновити свою роботу з дотриманням рекомендацій МОЗ.

 Керівники закладів загальної середньої освіти не лише навчають, а й самі постійно навчаються та прагнуть до вдосконалення.

 11.02. 2020 року управлінням освіти було організовано навчання з надання домедичної допомоги, яке проводили представники Basic Life Support (BLS). Керівники прослухали теоретичні лекції, а також ретельно відпрацювали практичні навики. Саме знання з домедичної допомоги на сьогодні є однією з вимог до педагогічних працівників згідно Закону «Про загальну середню освіту».

 Чому?

 Напевне, тому що сумною є статистика смертей учнів під час уроків. Причин - не так мало. Це і харчування наших дітей, екологія, яка впливає на здоров'я, рівень життя, а також незнання та невміння вчасно надати домедичну допомогу. Саме як надавати домедичну допомогу повинні знати, а, головне, вміти і не боятися усі працівники закладів освіти. Таке завдання ми поставили перед собою. І почали працювати.

 ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ДІТЕЙ ПРИ ПОЖЕЖІ

 Ніколи не грайтеся сірниками, запальничками. Нічого не підпалюйте.

Не запалюйте свічки, а користуйтеся ліхтариком.

Якщо зникло світло, то краще посидьте спокійно в темноті і зачекайте дорослих. Темноти не треба боятися.

Якщо включили газ, то стежте за плитою. Ніколи не залишайте її без нагляду.

Якщо трапилося коротке замикання, то не панікуйте, відключіть рубильник або вийміть вилку з розетки, перед тим обмотавши руку сухим рушником або одягнувши товсту гумову рукавицю.

Ніколи не заливайте провідники струму водою і не торкайтеся до розетки вологим рушником чи руками.

Якщо почало щось горіти (крім електроприладів), то не панікуйте, а постарайтеся загасити самі водою чи використавши мокре простирадло або рушник і накривайте вогонь, щоб не було доступу повітря.

Якщо виходите з квартири, вимкніть всі електроприлади і газову плиту.

А якщо трапилася пожежа, то не ховайтеся, а вибігайте з хати і кличте на допомогу, телефонуйте за номером 101.

А найкраще коли залишаєтеся вдома самі, займіться своїм улюбленим заняттям: малюванням, плетінням, вишиванням, читанням. 

Сторінка 1 з 3

ПУБЛІКАЦІЇ

КАЛЕНДАР ПУБЛІКАЦІЙ

« Грудень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31