Охорона праці, техніка безпеки

Охорона праці, техніка безпеки (19)

У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19), просимо всіх учасників освітнього процесу дотримуватися протиепідеміологічних вимог і наведених нижче рекомендацій.

 

Яка симптоматика коронавірусу?

Грип, ГРВІ і коронавірусна інфекція мають схожу симптоматику: температура, головний біль, біль у м’язах, слабкість, виснаження, закладений ніс, чхання, біль у горлі, кашель, утруднене дихання.

У людини, інфікованої коронавірусом, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:

  • гарячка;
  • кашель;
  • задишка (ускладнене дихання).

Симптоми можуть проявитися через 2–21 день після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів коронавірус спричиняє запалення обох легень.

Як передається коронавірус?

Грип, ГРВІ і коронавірус – це респіраторна група інфекцій, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини, тобто через контакт з хворою людиною, або через слизову, коли у приміщенні є вірус і він осів, наприклад, на ручці дверей, телефоні тощо. А ми своїми руками торкаємося слизових – очі, ніс та рот. І таким чином отримуємо цей вірус, навіть не маючи прямого контакту.

Тому основними засобами заходу при респіраторних вірусних інфекціях є єдині правила захисту – гігієна рук, гігієна органів дихання, гігієна кашлю. Віруси люблять сухі закриті приміщення.  Не люблять ці віруси вологого прибирання, провітрювання. Тому коли людина є на самоізоляції вдома, має легку респіраторну вірусну інфекцію, то всі ці заходи, незалежно від того, чи це коронавірус, чи грип, чи ГРВІ, вони є ідентичними.

Див. галерею зображень

 

 

Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.

 

 Керівники закладів загальної середньої освіти не лише навчають, а й самі постійно навчаються та прагнуть до вдосконалення.

 11.02. 2020 року управлінням освіти було організовано навчання з надання домедичної допомоги, яке проводили представники Basic Life Support (BLS). Керівники прослухали теоретичні лекції, а також ретельно відпрацювали практичні навики. Саме знання з домедичної допомоги на сьогодні є однією з вимог до педагогічних працівників згідно Закону «Про загальну середню освіту».

 Чому?

 Напевне, тому що сумною є статистика смертей учнів під час уроків. Причин - не так мало. Це і харчування наших дітей, екологія, яка впливає на здоров'я, рівень життя, а також незнання та невміння вчасно надати домедичну допомогу. Саме як надавати домедичну допомогу повинні знати, а, головне, вміти і не боятися усі працівники закладів освіти. Таке завдання ми поставили перед собою. І почали працювати.

 ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ДІТЕЙ ПРИ ПОЖЕЖІ

 Ніколи не грайтеся сірниками, запальничками. Нічого не підпалюйте.

Не запалюйте свічки, а користуйтеся ліхтариком.

Якщо зникло світло, то краще посидьте спокійно в темноті і зачекайте дорослих. Темноти не треба боятися.

Якщо включили газ, то стежте за плитою. Ніколи не залишайте її без нагляду.

Якщо трапилося коротке замикання, то не панікуйте, відключіть рубильник або вийміть вилку з розетки, перед тим обмотавши руку сухим рушником або одягнувши товсту гумову рукавицю.

Ніколи не заливайте провідники струму водою і не торкайтеся до розетки вологим рушником чи руками.

Якщо почало щось горіти (крім електроприладів), то не панікуйте, а постарайтеся загасити самі водою чи використавши мокре простирадло або рушник і накривайте вогонь, щоб не було доступу повітря.

Якщо виходите з квартири, вимкніть всі електроприлади і газову плиту.

А якщо трапилася пожежа, то не ховайтеся, а вибігайте з хати і кличте на допомогу, телефонуйте за номером 101.

А найкраще коли залишаєтеся вдома самі, займіться своїм улюбленим заняттям: малюванням, плетінням, вишиванням, читанням. 

1. Заходи попереджувального характеру:

-  здійснити комплексне обстеження стану надійності охорони об'єкта, посилити пропускний режим по допуску на об'єкт автотранспорту, персоналу і відвідувачів, проводити ретельну перевірку ввезеного на об'єкт майна і внесеної ручної поклажі. Для цих цілей використовувати технічні засоби (металодетектори, газоаналізатори, дзеркала для огляду автомобілів та ін.);

  З 29.01.2019 по 04.02.2019(включно) тимчасово призупинено освітній процес в закладах загальної середньої освіти та введено карантинні заходи в закладах дошкільної освіти. ( Протокол № 1 від 28.01.2019 засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій м. Вараш».

 Головний спеціаліст                          В. Федінчик

Сторінка 1 з 2

ПУБЛІКАЦІЇ

КАЛЕНДАР ПУБЛІКАЦІЙ

« Квітень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30