Позашкілля дружнє до всіх дітей

Автор 17 лют.,2021

 17 лютого у Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області відбувся семінар на тему: «Єдине суспільство: діти з різними потребами».

 Педагогічні працівники закладу позашкільної освіти спільно з представниками Інклюзивно-ресурсного центру аналізували проблеми щодо залучення дітей з особливими освітніми потребами до позашкільної освіти міста в контексті інтегрування інклюзії в за­гальноосвітній простір, обговорювали слабкі (кадрове забезпечення, матеріально-технічна та науково-методична база, відсутність універсального дизайну та розумного пристосування тощо) та сильні (забезпечення права на соціалізацію дитини, залучення до освітньої діяльності за інтересами, адаптація в колективі та інше) сторони запровадження інклюзії в закладі позашкільної освіти, планували орієнтовний мотиваційний алгоритм створення інклюзивного освітнього середовища.

Готуючись до зустрічі, позашкільники провели серед педагогічних працівників онлайн-опитування «Щодо створення інклюзивного освітнього середовища в Будинку дитячої та юнацької творчості». Відповіді та питання якого були покладені в основу обговорення. Адже крім бажання самих позашкільників, необхідна підтримка місцевої влади, перш за все в плані матеріально-технічного забезпечення з урахуванням принципів універсального дизайну та розумного пристосування, належний професійний рівень надавачів освітніх послуг, і, звісно, готовність батьків і дітей озвучити так звану «інакшість».

Директор БДЮТ Тетяна МАРКЕВИЧ презентувала заклад позашкільної освіти. Наталія ШАБЛЕВСЬКА, директор Інклюзивоно-ресурсного центру разом з спеціалістами свого закладу розповіла про специфіку організації та особливості роботи інклюзивного освітнього середовища у закладах позашкільної освіти.

Позитивним аспектом зустрічі стало те, що педагогічні працівники закладу позашкільної освіти отримали можливість почути відповіді на питання, що стосуються організації інклюзивного освітнього середовища та зробили ще один крок у напрямку «Позашкілля дружнє до всіх дітей».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

ПУБЛІКАЦІЇ

КАЛЕНДАР ПУБЛІКАЦІЙ

« Березень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31