Новини

 Hавчальний рік 2020/2021 розпочнеться 1 вересня, а формат роботи шкіл залежатиме виключно від епідеміологічної ситуації. Про це заявила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій сьогодні, 23 червня 2020 року.

“МОН не переводить школи на обов’язкову дистанційну форму навчання. Рішення про те, чи безпечно буде учням повертатись за парти 1 вересня, прийматимуть Комісія ТЕБ і НС та Головний державний санітарний лікар на основі епідеміологічної ситуації й не раніше серпня, ближче до старту навчального року. Наразі МОН готується до нового навчального року. Зокрема, спільно з Головним санлікарем ми готуємо вимоги для роботи шкіл в умовах пандемії – щодо правил дезінфекції, підготовки приміщень, перебування учнів у школі тощо”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Міністерство також систематизує досвід освітнього процесу з використанням дистанційних технологій під час карантину в березні-травні 2020 року і оновлює законодавство, щоб учням, вчителям і директорам було зрозуміло, як працювати під час карантину та в умовах пандемії.

Зокрема, це стосується Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти, проєкт якого запропоновано для громадського обговорення. Документ має на меті врегулювати особливості дистанційного навчання саме в закладах загальної середньої освіти, зокрема на основі досвіду, отриманого під час дистанційного навчання на карантині наприкінці 2019/2020 навчального року. 

“Положення про дистанційне навчання затверджено ще 2013 року. І вимушений перехід на дистанційний формат під час пандемії COVID-19 показав нам слабкі місця у шкільній освіті. Тому зараз ми працюємо над тим, щоб дистанційна освіта відповідала реальним потребам і можливостям учнів та педагогів. Це стосується організації освітнього процесу, розвитку вчителів і, найголовніше, технічних можливостей учнів та педагогів”, – додала Любомира Мандзій. 

Пропозиції до проєкту Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти можна подати до 21 липня 2020 року. Докладніше про громадське обговорення документа дізнавайтесь за посиланням

Нагадаємо, ЗНО відбудеться з 25 червня до 17 липня у безпечних умовах. Про це Любомира Мандзій повідомила під час перевірки готовності пункту проведення ЗНО у Коледжі морського і річкового флоту.

 Відповідно до пункту 3.1 Постанови КМУ № 291 від 22.04.2020  на період встановлення карантину та протягом 30 днів після закінчення такого періоду дозволяється залучення працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення,

визначених переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 р. № 559 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 21, ст. 950), строк періодичного профілактичного медичного огляду яких припав на період карантину, без проходження відповідного профілактичного медичного огляду.

 Також  на період карантину дозволено приймати на роботу до закладів освіти нових працівників  без медогляду.

 Відтепер обов’язкова ділова документація для закладів загальної середньої освіти не повинна супроводжуватись свідоцтвом про її відповідність педагогічним вимогам. Таким чином, школи отримали можливість закуповувати документацію, яка не має таких свідоцтв. Відповідні наказ і лист-роз’яснення оприлюднено на сайті МОН.

 Відтепер учасники конкурсних торгів на закупівлю школами обов’язкової ділової документації за кошти державного і місцевих бюджетів більше не мають обов’язково подавати свідоцтво про її відповідність педагогічним вимогам.

 Відповідно, Інститут модернізації змісту освіти не видаватиме нових свідоцтв «Використання в закладах освіти України дозволяється».

  Новація стосується наступних документів:

- класні журнали для 1-4 та 5-11 класів;

- табелі навчальних досягнень учнів 2-4 та 5-11 класів;

особова справа;

- алфавітна книга запису учнів;

- книги наказів з основної діяльності та з кадрових питань;

- книга обліку і видачі свідоцтв та додатків до свідоцтв про базову загальну середню освіту;

- книга обліку і видачі атестатів та додатків до атестатів про повну загальну середню освіту, Срібних і Золотих медалей;

- книга записів наслідків внутрішнього контролю;

- журнал обліку пропущених і замінених уроків;

- журнал групи продовженого дня;

- книга протоколів засідання педагогічної ради;

- бланк протоколу державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти.

 Згідно із Законом «Про повну загальну середню освіту», організація документообігу в закладі загальної середньої освіти належить до обов’язків керівника закладу.

 Загальні вимоги щодо роботи з документами у державних і комунальних закладах загальної середньої освіти містить відповідна Інструкція з діловодства у закладах загальної середньої освіти.

 Нагадаємо, МОН затвердило Примірний перелік питань для перевірки знання законодавства у сфері загальної середньої освіти, який використовуватиметься для підготовки конкурсу на посаду керівника школи.

 Міністерство цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот “Кіберпес”. У чат-боті можна дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у випадку кібербулінгу.

 

 

Дорогі учні , вихованці, працівники закладів та установ освіти , батьки !

Прийміть сердечні вітання із закінченням 2019-2020 навчального року !

  2184 вихованці закладів дошкільної освіти, 5 773 школярі закладів загальної середньої освіти, 1522 вихованці закладів позашкільної освіти Вараської міської територіальної громади підводять підсумки цього незвичайного, цікавого, трохи незвичного навчального року.

  Через пандемію COVID-19 нам усім довелося працювати, навчатися в умовах жорстких карантинних заходів. Усі ми разом долали виклики, однак стали справжніми партнерами у питаннях організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання. Таке навчання було організоване вперше, але ми пройшли цей іспит і склали його успішно. Як учні та вихованці, так і педагоги та батьки багато чому навчились!!!

  Любі учні, вихованці! Ви – молодці! Ви успішно справились із непередбачуваним викликом. Ви - креативні, довели , що готові працювати і в надзвичайніх ситуаціях. Ви стомились від дистанційного навчання, від відсутності «живого» спілкування з однокласниками, друзями, «навіть з педагогами», але залишилось ще зовсім небагато часу і ми знову усі зустрінемось у наших прекрасних закладах освіти. Гарного Вам літнього відпочинку!

  Дорогі батьки! Щиро дякуємо Вам за розуміння, за Вашу підтримку дітей та педагогів. Ви постійно були поруч, ви організовували навчання своїх дітей вдома, ви, не рахуючись зі своїм часом та зайнятістю, стали опорою для вчителів та вихователів.

 Шановні колеги-педагоги! Дякуємо Вам за наполегливість, відповідальність, за бажання опановувати нові для себе технології проведення уроків в режимі онлайн, в режимі дистанційного навчання, дистанційної роботи та з використанням елементів дистанційного навчання. Ви довели , що готові працювати в нових умовах, готові змінюватись і застосовувати нові підходи в освітньому процесі.

У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято – День захисту дітей.
Саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими й щасливими, прославляли свої родини й рідний край.
 Діти - це безмежна ще не зіпсована щирість і відвертість. Їх майбутнє залежить від нас. Наше майбутнє залежить від них. Тому турбота про дітей, захист їхніх прав мають стати одним із найголовніших наших обов'язків.
Діти повинні жити в світі, який не знає, що таке жорстокість, біль і насильство. Давайте створимо для них такий світ разом.Зігріваймо теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднуймо зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть гідними людьми й неодмінно стануть гордістю України.
Дорогі юні друзі! Бажаю вам міцного здоров’я, щастя, добра, родинного затишку й тепла. Нехай ваше життя буде сповнене яскравими барвами радості, приємними враженнями й відкриттями!
Нехай здійсняться всі ваші мрії! Зі святом вас!

 У зв’язку із епідеміологічною ситуацією в Україні тривалість навчального року в позашкіллі продовжуватись не буде. Керівники гуртків, спортивних відділень мають забезпечити виконання  навчальних програм, визначити рівень практичної підготовки вихованців за результатами навчального року, видати документи про позашкільну освіту. Якщо календарно-тематичний план очного навчання під час навчання за допомогою дистанційних технологій не був реалізований повністю, у вересні 2020/2021 навчального року варто провести коригувальне навчання.

 Про роботу закладів позашкільної освіти у літній період за окремим планом буде повідомлено додатково.

 Нагадуємо про роботу Національної дитячої гарячої лінії, адже під час пандемії  COVID-19 життя наших дітей тимчасово обмежується домівками та гаджетами, вони не знають, як самостійно  розв’язати певні супутні небезпечні виклики.

  За інформацією громадської організації “Ла Страда – Україна” Національна дитяча гаряча лінія надає відповідні консультації на  звернення від дітей, підлітків, а також запитів дорослих щодо дітей.

  Завдячуючи підтримці Міністерства освіти і науки  України, Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні надало фінансову  допомогу щодо збільшення робочого часу Національної дитячої гарячої лінії, діяльність якої забезпечує Громадська організація “Ла Страда – Україна”. Наразі Національна дитяча гаряча лінія надає консультації в телефонному та онлайн-режимах в будні з 12:00 до 20:00; короткий номер 160 111 (безкоштовно з мобільних телефонів), 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефоні.

 

  МОН  України надало роз'яснення щодо виконання підпунктів 1 і 2 пункту 3 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення»

Закону України «Про повну загальну середню освіту» (лист № 1/9-259 від 15 травня 2020 року):

Заклади освіти, учні яких братимуть участь у проведенні державної підсумкової атестації, отримають остаточні результати своїх випускників наприкінці липня.

Відповідний графік затверджений оновленим календарним планом проведення ЗНО в 2020 році.

Заклади освіти отримають електронні відомості з результатами ДПА у три етапи:

 • з математики та фізики - 17 липня;
 • з української мови і літератури, історії України, іноземних мов та біології — 25 липня;
 • з географії та хімії — 29 липня.

Одночасно в електронних кабінетах учасників ЗНО будуть розміщенні результати тестування за рейтинговою шкалою 100—200 балів.

Як відомо, Міністерством освіти оголошений графік проведення зовнішнього оцінювання в 2020 році, яким визначено дати проведення основних етапів тестування.

 Сьогодні, у третій четвер травня, українці вже традиційно відзначають День вишиванки. І хоч свято не є офіційним, але люблять і шанують його не тільки в Україні, але й за її межами – українці та всі прихильні до нас та до нашої культури люди. Акція бере початок з ініціативи студентської молоді факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці. Можна сказати, що свято існувало й відзначалося у вузькому колі, але у 2014 році воно вийшло не тільки за межі гуртка свідомого українського студентства, але й за межі самої України.

 Українська вишиванка, нарівні з українською писанкою є одним із яскравих символів української культури. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції.

    З Днем вишиванки, дорогі освітяни!

   Нехай вона стане справжнім оберегом для вас і ваших родин!    

Слава нашій рідній землі і її талановитим людям! Слава Україні!

Так сьогодні говорить світ!

 

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleriaf69f985eb3

     Міністерство освіти і науки розробило проєкт Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників. Документ опублікованодля громадського обговорення на сайті МОН, пропозиції можна надсилати до 1 червня 2020 року.

      Згідно з документом, мета центрів – сприяти професійному розвитку педагогів закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, інклюзивно-ресурсних та міжшкільних ресурсних центрів.

 Стало доброю традицією у нашому місті по завершенню навчального року віншувати найкращих учнів - переможців олімпіад, конкурсів, турнірів, змагань та визначати найкращих у номінаціях: «Інтелект року», «Дослідник року», «Талант року», «Спортсмен року», «Лідер учнівського самоврядування».

 Цьогоріч, у зв'язку з карантином, ми не змогли традиційно відзначити наших переможців. З дотриманням правил безпеки 20.05.2020 заходи відбулися на базі ЗОШ №1, №3 та гімназії.

 До учнів завітали міський голова С.Анощенко, заступник міського голови А.Кречик, начальник управління освіти О.Корень, завідувач методичного кабінету закладів освіти Н.Кремінська, представники від народного депутата В. М'ялика.

 Через ситуацію, що склалася в країні у нинішньому році, діти не мали змоги взяти участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня, але 39 представників від учнівських колективів Вараша були неодноразовими переможцями, кращі з кращих, на рівні Рівненської області: ЗОШ №1 – 14 учнів, ЗОШ №2 – 1 учень, ЗОШ №3 – 13 учнів, ЗОШ №4 – 2 учні та Вараська гімназія – 9 учнів.

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleriae923b980c6

 Чілдрен Кінофест – щорічний міжнародний фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків, який знайомить молоду українську аудиторію як з найновішими європейськими стрічками, так і зі світовою кінокласикою. Щорічний фільм-переможець фестивалю визначається шляхом прямого голосування глядачів – на вході до кінотеатру кожен відвідувач отримує бюлетень, за допомогою якого оцінює фільм.

 VІІ Фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків Чілдрен Кінофест цього року відбудеться онлайн – з 29 травня по 7 червня на офіційному сайті фестивалю:  www.childrenkinofest.com. Місія фестивалю – розвивати в Україні традицію спільних сімейних переглядів кіно та залучати дітей до створення кінофільмів. Усі покази – безкоштовні, за попередньою реєстрацією на сайті. 

 Міжнародний день сім'ї, присвячений найріднішим і найближчим людям, був проголошений Генеральною асамблеєю ООН у 1993 році в резолюції 47/237 про Міжнародний рік сім’ї. Відтоді це свято щорічно відзначають 15 травня. Його мета – акцентувати увагу людей в усіх країнах на численних проблемах сім’ї.

 Складно переоцінити роль сім’ї для кожного з нас. З родини починається життя, в сім’ї відбувається формування особистості, сім’я є джерелом любові та поваги, на яких будується цивілізоване суспільство і без яких не може існувати людина.

 Тому в Міжнародний день сім’ї  бажаємо, щоб ваша сім’я завжди була для вас тихою і затишною гаванню. Нехай підтримка рідних і близьких людей допомагає впоратися з будь-якими труднощами. Нехай всередині кожної сім’ї панують мир і любов! Зі святом!

 

 

 З 2003 року, відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19.04.2003, в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи. У 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.      Для усіх нас це особливий день. Ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами.

  Щорічно, в травні, закладами освіти проводяться тематичні святкові концерти, вистави, виставки малюнків, тематичної літератури в бібліотеках, конкурси віршів, творів про історію і культуру європейських країн. Ці заходи черговий раз свідчать про прагнення України та українців жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.

 Ви завжди поряд у найважливіші хвилини – коли людей спіткає біда. Ваші лагідні руки, усміхнені очі та добрі серця вселяють надію і допомогають здолати хвороби.

 Велике вам спасибі за працю. Самовідданість, милосердя, професіоналізм – це основні риси людей, які вибрали цей фах. Медична сестра – це не тільки професія, а й покликання.В день Вашого професійного свята ми бажаємо, щоб те милосердя, любов і піклування, які Ви даруєте, верталися до Вас сторицею.  Бажаємо міцного здоров’я, сімейного благополуччя, поваги від колег, а також сил і терпіння у Вашій нелегкій праці.

Дякуємо Вам за Вашу професійну щоденну роботу!

     Міністерство освіти і науки розробило проєкт Професійного стандарту за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти» та «Вчитель закладу загальної середньої освіти». Документ опубліковано для громадського обговорення  5 травня 2020 року.

      «Проєкт нового стандарту включає вимоги для вчителів початкової школи та вчителів-предметників, що забезпечують здобуття базової та профільної середньої освіти і створений на основі компетентнісного підходу. У його створенні брали участь вчителі та керівники шкіл, науково-педагогічні працівники, науковці, громадські організації та міжнародні експерти. Наразі Професійний стандарт – на громадському обговоренні, і ми запрошуємо освітян долучитись до роботи над документом», – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

   Щорічно, на початку травня в закладах освіти проводять заходи до Дня пам'яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом, де всі учасники освітнього процесу вшановують пам'ять загиблих у ІІ Cвітовій війні.

  В зв'язку з ситуацією, що склалася у нинішньому навчальному році році, пов'язаною із закриттям закладів освіти на карантин через пандемію COVID-19,

 пропонуємо кожному із нас ще раз проаналізувати непересічну роль українців у перемозі Об'єднаних націй у Другій світовій війні, висловити власну повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам'ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.  Пам'ятаймо, щоб недопустити  їх повторення ніколи і ні за яких обставин!

    З пошаною вкотре схилімо голови перед героями, які з неймовірною жагою справедливості та патріотизму не лише зупинили Другу світову війну та принесли людству мир і надію! Пам'ятаємо кожного, хто віддав заради України найцінніше – життя!

  І не забуваймо, наш народ переміг важкі часи воєнного лихоліття в минулі часи, переможе і зараз війну на сході!  Те, що знову перемога буде – немає жодного сумніву, адже за нами правда і наша земля! Історія свідчить – наш народ непереможний!

    Вічна пам'ять і слава захисникам України різних часів! Слава Україні!

Раз добром нагріте серце — вік не охолоне. (Шевченко Т.)

    Чому потрібно творити добро? В нашому жорстокому світі сьогодні багатьом не вистачає доброти та тепла. Тому творити добро – потрібно. Вважається, що добро завжди віддається сторицею і приносить душевну рівновагу.

  Сьогодні освітня галузь Вараської територіальної громади згуртувалась вкотре для організації доброї справи, всі одностайно прийняли рішення долучитись  до надання підтримки медичній галузі нашого міста. Ми маємо можливість спостерігати  у засобах масової інформації і під час спілкування з медиками, за тим, що фінансування медицини не є належним.

 А ще більше це стало видно наразі,  в період пандемії COVID – 19, коли медичні працівники, в багатьох випадках,  є не захищеними, про що свідчить  кількість хворих медиків по Україні, а також, не мають достатньої кількості обладнання для роботи.

 Освітяни м.Вараша та с.Заболоття закупили Кількісний Імунофлюоресцентний Аналізатор Getein1100, вартістю 50000 гривень. Це прилад, призначений для обробки та аналізів тест – наборів, з метою визначення маркерів серцево – судинних захворювань, захворювань нирок, запалення, фертильності, контролю за цукровим діабетом або щитовидної залози. Вказаний прилад буде потрібним не лише під час пандемії COVID – 19, а і в майбутньому.

  Дякуємо за активність, за людяність освітянам. А нашим медикам хочемо сказати, щоб берегли себе.

Усім бажаємо бути мудрими, здоровими, добрими.

Усе минає і карантин мине, а Людьми потрібно бути завжди!

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleria0ab9576028

Шановні колеги, батьки, учні та вихованці!

 Добігає до завершення 2019-2020 навчальний рік.  Цей рік виявився особливим і таким, що, напевне, увійде у світову історію. Нам усім  доводиться  працювати, навчатися в умовах жорстких карантинних заходів через пандемію COVID-19. Усі разом ми долаємо виклики, стали справжніми партнерами у питаннях організації  освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання. Таке навчання було організоване вперше і, напевно, далеко не ідеально.  Можливо ми, управлінці,  педагогічні працівники допустили   ряд помилок,  однак ніхто не був готовий до таких умов.  Адже саме кризові ситуації стають основою для удосконалення, саморозвитку, аналізу, конструктиву. Усі ми зробимо висновки і будемо працювати кожен над своїми завданнями...

 Дорогі батьки! Щиро дякуємо Вам усім за те, що, незважаючи на недосконалість системи дистанційного навчання, ви були поруч, ви організовували навчання своїх дітей вдома, ви, не рахуючись зі своїм часом та зайнятістю, стали опорою для вчителя. Нам ще потрібно попрацювати до 22.05.2020 і   належно завершити 2019-2020 навчальний рік.

 Шановні колеги-педагоги!  Дякуємо Вам за наполегливість, відповідальність, за бажання опановувати нові для себе технології проведення уроків в онлайн  режимі (методики проведення таких уроків не навчав жоден   заклад вищої освіти). Практика Вашої роботи та кращі  напрацювання  ляжуть в основу нової нормативно – правової  бази щодо дистанційного навчання, дистанційної роботи та використання елементів дистанційного навчання.

 Любі учні, вихованці! Ви – молодці! Ви дуже активні, іноді краще розумієтесь на нових технологіях,  ніж батьки чи вчителі. Дорогі наші діти! Ви вже стомились від дистанційного навчання, від відсутності «живого» спілкування між однокласниками, друзями, але залишилось ще зовсім трішки до завершення такого цікавого, незвичного, десь, дивного навчального року.

 Вельмишановні дорослі! Звертайте увагу на емоційний, психологічний та фізіологічний стан наших дітей, не перевантажуйте їх програмним матеріалом. Наступний навчальний рік ми розпочнемо з корегування знань, які здобули і засвоїли в період карантину наші учні. Програмний матеріал усі обов’язково засвоять, а психологічну рівновагу та здоров’ я повернути важко.

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleriab2a2e35e17

Про це повідомили на сайті МОН.

Програма розрахована на 5 тижнів і складається з чотирьох предметів:

 • українська мова;
 • математика;
 • наука;
 • мистецтво.

Заняття можна буде переглянути на YouTube МОН та на телеканалах:

 • 1 клас – Піксель;
 • 2 клас – UA:Перший;
 • 3 клас – UA:Культура;
 • 4 клас – ПлюсПлюс.

Уроки транслюватимуться у вівторок та четвер з 09:00 до 10:00.

“Кожен урок триватиме 15 хвилин, що є оптимальним для занять дітей цієї вікової категорії у форматі теле- та онлайн-лекцій.

Загалом для дітей початкової школи найкращим є безпосередній контакт і навчання зі своїм вчителем, тому ми не планували робити онлайн-уроки для дітей цього віку. Однак багато батьків та педагогів звертаються до нас із проханням організувати уроки і для початкової школи”, – розповіла очільниця МОН Любомира Мандзій.

Голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Лотта Сильвандер підкреслила, що онлайн-версії уроків будуть перекладені жестовою мовою.

“Створення телевізійних уроків для молодших школярів потребує наших спільних зусиль. Надзвичайно важливо врахувати вікові особливості та освітні потреби учнів та учениць при формуванні програми. Це особливо стосується уваги, реакції та комунікації з викладачем”, – зазначила вона.

Окрім того, головний методист початкової школи проєкту Інна Большакова розповіла, що під час планування уроків організатори намагалися пов’язати їх із життям дітей, їхніми уподобаннями, звичною атмосферою дому, а також із новітніми технологіями.

“Сучасні діти – активні і непосидючі, і втримати їх біля екранів на уроках – завдання вкрай складне. Але ми сподіваємося, що будемо наближатися до його вирішення, щоб кожна дитина сказала: хочу вчитися”, – пояснює Большакова.

Нагадаємо, 6 квітня стартував проєкт “Всеукраїнська школа онлайн”, в межах якого телеканали транслюють відеоуроки для 5-11 класів. Дивіться розклад на четвертий тиждень.

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2020 році пройде з дотриманням соціального дистанціювання та з використанням засобів індивідуального захисту. Відповідну інформацію Міністерство освіти і науки опублікувало на своєму інформаційному ресурсі про зміни в освіті під час карантину.

Дати проведення ЗНО залежатимуть від завершення карантину. Якщо карантин завершиться до початку червня, основна сесія тестування пройде між 25 червня та 17 липня. Якщо карантин триватиме до початку серпня, ЗНО відбудеться з 17 серпня до 4 вересня. Вступна кампанія в українських університетах також відповідно зміниться.

“В умовах епідемії проведення ЗНО є набагато безпечнішим, ніж вступні іспити в університетах. Більшість учасників складають ЗНО за місцем проживання, тому їм не потрібно їхати в інше місто чи область. Натомість для складання вступних іспитів навпаки більшості вступників та їхнім батькам доведеться по кілька разів їздити в інші міста, що в рази збільшить кількість переміщень по країні. Водночас вступні іспити зазвичай збирають набагато більшу кількість людей в аудиторіях, ніж під час ЗНО”, – відзначив заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний.

 

 Психологія - одна з наймолодших наук, однак, завдяки грамотній роботі психолога, у світі стає більше щасливих людей, які вірять в свої сили і вміють перемагати свої слабкості. Хороший психолог може надати неоціненну підтримку у важкій ситуації і допомогти досягти великих життєвих висот!
 Прийміть ширі привітання з нагоди професійного свята! Нехай Ваші професійні навички та знання, Ваше щире і добре ставлення до людей зроблять їх життя спокійнішим, цікавішим і щасливішим! Доброго Вам здоров'я, любові і великих успіхів у Вашій діяльності!

 Загальнонаціональний карантин продовжено до 11 травня 2020 року – відповідне рішення Уряд ухвалив 22 квітня 2020 року. Всі заклади освіти продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання.

“Карантин продовжено, а це означає, що ми маємо бути готові до завершення навчального року дистанційно. МОН надало роз’яснення для всіх закладів освіти та публікує рекомендації на офіційних ресурсах”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій. 

МОН вже опублікувало рекомендації щодо завершення навчального року та оцінювання. Так, в умовах використання технологій дистанційного навчання педради шкіл мають самостійно визначати особливості організації освітнього процесу і завершення навчального року.  

 Оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень, табелів навчальних досягнень учнів має бути завершено не пізніше 15 червня 2020 року. Учням 1-8-х і 10-х класів, які не планують навчатися в іншому закладі освіти, рекомендовано надіслати копії відповідних документів електронною поштою або в інший спосіб, а оригінал документа вручити у вересні 2020-2021 н. р.

У календарно-тематичному плануванні на 2020-2021 навчальний рік Міністерство рекомендує збільшити час на узагальнення та закріплення матеріалу за попередній навчальний рік, а у 2-11-х класах провести вхідне діагностування рівня знань учнів за 2019-2020 н. р.

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, у 2019/2020 навчальному році рекомендовано не проводити масові заходи, зокрема – останні дзвоники та випускні вечори.

Інформацію про всі зміни в освітніх процесах, які відбуваються через карантин та відповіді на найбільш поширені запитання можна знайти на спеціальному інфоресурсі – mon-covid19.info.

 Сьогодні, 21 квітня 2020 року, стартує 3-й тиждень Всеукраїнської школи онлайн. Розповідаємо про те, як уроки поступово ставатимуть інклюзивними, про розділ на сайті МОН зі всією інформацією про школу онлайн, а також про розклад та теми уроків  цього тижня.

Уроки Всеукраїнської школи онлайн на YouTube МОН поступово ставатимуть інклюзивнішими.

Так, вже цього тижня до уроків, що вже вийшли раніше, поступово додаватимуть субтитри.

Першочергова мета – створити субтитри до вже оприлюднених уроків. Надалі з невеликою затримкою субтитри додаватимуться до нещодавно опублікованих уроків.

Цей крок дозволить більшій кількості дітей отримати доступ до навчання завдяки Всеукраїнській школі онлайн. Такий підхід відповідає основній меті проєкту – створити для кожного українського учня, незалежно від обставин, доступ до знань.

На сайті МОН з цього тижня також відкрито окремий розділ, де зібрана вся інформація про Всеукраїнську школу онлайн. Відкрити сторінку можна за посиланням.  

Окрім базової інформації, під розділом будуть підтягуватися всі новини про школу онлайн, оприлюднені на сайті МОН. Це допоможе користувачам чітко отримати потрібну інформацію, не витрачаючи час на пошук.

Для того, щоб у вас було цілісне уявлення про те, що саме розповідатимуть вчителі впродовж тижня, ми оприлюднюємо розклад з темами до кожного уроку. Завантажити розклад з темами можна тут: 5 клас6 клас7 клас8 клас9 клас10 клас11 клас.

Нагадуємо, що 6 квітня для учнів 5-11 класів з усієї країни стартував проєкт «Всеукраїнська школа онлайн» – уроки з 11 предметів, які за чітким розкладом транслюють українські телеканали та YouTube Міністерства освіти і науки.

Транслюються уроки з: української мови, української літератури, 
історії України, всесвітньої історії, англійської мови, фізики, алгебри, геометрії, географії, хімії та біології.

Уроки транслюються щодня, з понеділка по п’ятницю, щонайменше до кінця карантину. Кожного дня вони починаються о 10:00 та закінчуються залежно від розкладу. Так, графік уроків такий:

1 урок – 10:00

2 урок – 10:30

3 урок (руханка) – 11:00

4 урок – 11:15

5 урок – 11:45

6 урок (руханка) – 12:15

7 урок – 12:30

Пам’ятайте, якщо запізнилися – не біда, всі уроки зберігаються в записі на нашому YouTube-каналі. Крім того, під час трансляції ви завжди можете почати її переглядати зі зручного для вас місця.

Також Міністерство освіти і науки зібрало для вас підсумки 2-х тижнів роботи школи – тут про роботу над помилками, підтримку проєкту суспільством та незмінність трендів

ПОВНЕ посилання:

https://www.rvosvita.org.ua/news/31-j-tyzhden-vseukrajinskoji-shkoly-onlajn-uroky-stayut-inklyuzyvnishymy-zapratsyuvav-rozdil-de-zibrana-vsya-informatsiya-pro-shkolu-ta-temy-na-tyzhden.html

Відсьогодні в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО з’явилися нові інструменти, які дадуть можливість випускникам більш ефективно підготуватись до тестування. Зокрема, учасники зможуть попрацювати з тестами, попрактикуватись у заповненні бланків відповідей, а також детальніше ознайомитися із самою процедурою проведення ЗНО.

“Пробне ЗНО наразі відтерміновано, оскільки дати його проведення напряму залежать від тривалості карантину. І цей час – можливість підготуватись до тестів краще. Матеріали, розміщені Українським центром оцінювання якості освіти в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО, дадуть змогу побачити процес тестування на власні очі, дослідити його інструменти та підготуватись психологічно”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій. 

Матеріали розміщено в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. 

Так, учасники пробного ЗНО мають можливість:

 • переглянути інформаційні відео,
 • попрацювати з тестами, 
 • попрактикуватись у заповненні бланків відповідей, 
 • навчитись ефективно розподіляти час.

Після того, як епідеміологічна ситуація стабілізується, всі зареєстровані учасники зможуть пройти пробне ЗНО у звичному форматі. Про дати його проведення буде повідомлено додатково.

Нагадуємо, усі зміни в освітньому процесі, впроваджені через карантин, відтепер зібрано на окремому сайті.

Сторінка 1 з 15

ПУБЛІКАЦІЇ

КАЛЕНДАР ПУБЛІКАЦІЙ

« Липень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31