Обмін творчим досвідом і досягненнями між художніми колективами і керівниками, підвищення професійного рівня, підтримка талановитих дітей та молоді в реалізації творчого потенціалу завжди були затребуваними у процесі виховання обдарованої особистості дитини.Не є виключенням і період світової пандемії, коли педагоги шукають нових шляхів для реалізації завдань освітнього процесу, креативних стимулів для підтримки інтересу своїх вихованців.
Одним із таких шляхів є різноманітні конкурси, що наразі проходять дистанційно. Проте їх метою залишається підтримка та розвиток, популяризація в широких колах дитячої та молодіжної творчості, підвищення професійної майстерності юних артистів, сприяння становленню і розвитку національної культури шляхом підтримки дитячої та юнацької творчості, надання можливості виявлення та сприяння юним талантам, естетичного виховання дітей та підлітків, пропаганди активних форм дозвілля.
Міністерство освіти і науки України надає роз’яснення щодо набору до 10-11 класів закладів загальної середньої освіти у 2021 році.
Забезпечення рівного доступу до якісної повної загальної середньої освіти для кожної дитини є ключовим пріоритетом держави. МОН звертає увагу на те, що жодного випускника 9-х класів не буде позбавлено права на продовження здобуття повної загальної середньої освіти.
Заходи з удосконалення освітньої мережі, що здійснюються впродовж останнього часу органами місцевого самоврядування у зв’язку з реалізацією адміністративно-територіальної реформи та відповідно до перспектив упровадження з 2027 року профільної освіти, спрямовано на суттєве покращення якості та ресурсного забезпечення освіти, зокрема в сільській місцевості.