Новини

 В понеділок, 6 квітня, о 10:00 для учнів 5-11 класів з усієї країни стартує проєкт «Всеукраїнська школа онлайн» – уроки з 11 предметів, які за чітким розкладом транслюватимуть українські телеканали таYouTube-канал Міністерства освіти і науки.

Проєкт став можливим завдяки спільним зусиллям Офісу Президента України, Міністерства освіти і науки України, Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, громадської спілки «Освіторія», а також 40 небайдужих педагогів, що зголосилися стати вчителями для усієї країни.

“Наше завдання як держави – забезпечити кожній дитині вільний доступ до знань”, – зазначив Президент України Володимир Зеленський.

Транслюватимуться уроки з: української мови, української літератури, 
історії України, всесвітньої історії, англійської мови, фізики, алгебри, геометрії, географії, хімії та біології.

Заняття для усіх класів можна буде переглянути на YouTube-каналі Міністерства освіти і науки. За кожним класом також закріплено телеканал чи медіаресурс, який у будні транслюватиме уроки для тих дітей, які з різних причин не мають можливості переглянути їх в Інтернеті.

Так, за класами закріплено такі телеканали:

Уроки проходитимуть щодня, з понеділка по п’ятницю, до кінця карантину. Кожного дня вони починатимуться о 10:00.

Розклад занять на наступні тижні можна завантажити для: 5 класу, 6 класу, 7 класу, 8 класу, 9 класу, 10 класу, 11 класу, а також загальний розклад онлайн-школи.

На YouTube-каналі МОН в описі під кожним відео вчителі також залишатимуть домашні завдання на закріплення теми, які учні зможуть зробити, щоб краще опанувати матеріал. Завдання даватимуться за найпоширенішими в країні підручниками. Посилання на електронні версії цих підручників також можна буде знайти в описі під відео.

Зйомки уроків відбуваються у Новопечерській школі м. Києва. 
У відеозаняттях беруть участь українські зірки: ведучі, музиканти, актори, спортсмени тощо. Вони відповідають на запитання, вирішують задачі та проводять досліди разом з учителями.

Організатори закликають батьків завантажити розклад уроків та заохочувати дітей навчатись. Залишаємось вдома! Вчимось вдома!

Нагадуємо, що у зв’язку з загальнонаціональним карантином Міністерство освіти і науки розробило два сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії.

 На період карантину за педагогічними працівниками має зберігатись середня заробітна плата, атестаційні комісії можуть проводити засідання дистанційно, а класні журнали необхідно заповнювати після повернення до шкіл.

 Про це повідомила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій під час онлайн-трансляції на Facebook-сторінці МОН 26 березня 2020 року. 

МОН рекомендує атестаційним комісіям усіх рівнів прийняти рішення про перенесення своїх засідань на період після карантину, однак у випадку нагальної потреби їх можна проводити онлайн. Про це йдеться у листі-роз’ясненні Міністерства освіти і науки, що був надісланий органам управління у сфері освіти 27 березня 2020 року.

У зв’язку з загальнонаціональним карантином Міністерство освіти і науки розробило два сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії. Про це 26 березня 2020 року, повідомила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій під час онлайн-трансляції на Facebook-сторінці МОН.

“Карантин продовжено – до 24 квітня навчання точно триває за дистанційною формою. Сподіваємось на краще і що карантин закінчиться 24 квітня, але ми маємо бути готові до різних варіантів розвитку подій. Тому МОН розробило два сценарії, зважаючи на ситуацію з карантином”, – зазначила Любомира Мандзій.

Усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчальний рік наприкінці червня. Після карантину для них організовується коригуюче навчання: вчитель ідентифікує теми, за якими є пробіли у знаннях, відчитує ті, які є критичними для класу, вказує, які теми необхідно додатково доопрацювати вдома.

Загальнонаціональний карантин, який мав тривати до 3 квітня включно, продовжено на 21 день – до 24 квітня включно. Відповідне рішення Уряд ухвалив 25 березня 2020 року.

Таким чином, усі заклади освіти незалежно від форми власності та сфери управління мають продовжити карантинні заходи до відповідного терміну.

Перегляньте галерею зображень

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleria8dc9457c9d

 12 березня, комісія з питань ТЕБ та НС Вараша під головуванням Сергія Анощенка ухвалила перелік обмежувальних та карантинних заходів на території Вараської ОТГ з метою запобігання поширенню коронавірусу.

Відтак, навчання у закладах  загальної середньої освіти громади  призупиняється з п'ятниці, 13 березня до 3 квітня. 

В закладах дошкільної освіти громади з  16 березня.

 

Від Вас залежить добробут і затишок у домі, що впливають і на завтрашній день країни.

Саме Ви, дорогі жінки, надихаєте на добрі справи.


Щиро бажаю Вам успіхів, здоров’я та енергії.

Нехай кожен новий день буде наповнений радістю перемог.

Нехай увесь рік з Вами буде відчуття весни – світлої та прекрасної.

Нехай у Ваших родинах панує любов і злагода.

Щастя Вам, добра і краси!

 25.02.2020 в управлінні освіти відбулося чергове засідання міської батьківської ради за участю представників батьківської громадськості закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти, начальника управління освіти О.Корень, заступника начальника А.Горайчука, спеціалістів управління Л.Мельник, І.Шами, директорів закладів В.Килюшик, Н.Шаблевської, сестри медичної з дієтичного харчування Н.Бойко.

 Учасники обговорили питання організації харчування в закладах дошкільної освіти, формування інклюзивного освітнього середовища в закладах дошкільної та загальної середньої освіти, окремі організаційні питання роботи міської батьківської ради та підготовчу роботу щодо проведення загальноміського батьківського форуму.

 20-21 лютого відбувся ІІ (обласний) тур всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2020”, у якому на високому рівні представила школу та освіту нашого міста вчитель історії Микулінська Тетяна Данилівна. 

 За результатами фахових  змагань  Тетяна Данилівна стала лауреатом Конкурсу в номінації “Історія”, виборовши ІІ місце.

 Вчительський та учнівський колективи щиро вітають лауреата Конкурсу, яка гідно пройшла непрості випробування та склала іспит на професійну майстерність.

 Дорога Тетяно Данилівно! Ваша участь у конкурсі “Учитель року” стала можливістю заявити про себе як про відважну, фахово компетентну, творчу особистість. Ви перемогли свої вагання, повірили у свої сили, розкрили свої професійні здібності, поділитись власним досвідом з колегами, взяли щось найцінніше для подальшого свого зростання. Ви саме той вчитель, що може, вміє, хоче та постійно шукає нові педагогічні можливості, той вчитель, кому доля відкриває великі перспективи, щоб і надалі підніматися сходинками до нових вершин професійної майстерності.

 Ми дякуємо Вам за натхненну працю, неповторність, творчу наснагу. Ви даруєте дітям не лише знання, а й надихаєте, зацікавлюєте та мотивуєте. Міцного здоров’я Вам, щастя, невичерпної енергії, оптимізму, творчих здобутків, сили та наснаги. Нехай кожен день приносить Вам радість і задоволення від зробленого, а  щирість і талант знаходять відгук у серцях вихованців. Нових Вам злетів, нових перемог, бажання творити, мріяти і просто жити!!!

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleriae2dd2c7dd1

 Обласний конкурс «Кращий позашкільний навчальний заклад року» проводиться щорічно з метою поширення кращого педагогічного досвіду, пошуку інноваційних ідей  по оновленню змісту навчання і виховання  у галузі позашкільної освіти та визнання внеску позашкільних закладів освіти у розвитку освіти області в цілому.

 За підсумками роботи в 2019 році, у номінації «комплексний позашкільний навчальний заклад», Будинок дитячої та юнацької творчості здобув ІІ призове місце.

 Колектив позашкільного закладу переконливо довів, що їх система освітньої роботи, яка спрямована на формування пізнавальної, практичної, творчої та соціальної компетентності вихованців забезпечує і надзвичайно вагомі практичні результати.

 Щиро вітаємо Будинок дитячої та юнацької творчості із заслуженою перемогою! Бажаємо не зупинятись на досягнутому, впевнено іти вперед, завжди перебувати у творчому пошуку, шукати і знаходити нові педагогічні ідеї на благо наших дітей та освіти нашого міста.

   Здоров'я всім, добра, здійснення найзаповітніших мрій та задумів!

   Чекаємо від вас і надалі нових успішних проєктів та перемог!

     Бажаємо успіху!

      Міністерство освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на численні звернення освітян надали роз’яснення щодо тривалості щорічних основних відпусток вихователям закладів дошкільної освіти у 2020 році за період роботи з 2019 по 2020 роки.

   Порядок надання щорічної основної відпустки тривалість 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ освіти затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.97 №346. А Постановою Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 №694, яка набрала чинності з 01 січня 2020 року, внесено зміни щодо збільшення тривалості щорічної основної відпустки деяким категоріям працівників. Зокрема, з 01 січня 2020 року тривалість щорічної основної відпустки вихователів закладів дошкільної освіти, незалежно від груп дітей, з якими вони працюють, зокрема й загального розвитку, становить 56 календарних днів.

    Отже, у 2020 році вихователям закладів дошкільної освіти за період роботи з 2019 по 2020 роки надається щорічна основна відпустка тривалістю 56 календарних днів без дотримання пропорційності відпрацьованому робочому часу.

    Зазначеним працівникам, які за такий же період роботи отримали відпустку повної тривалості у 2019 році, додаткові дні відпустки у 2020 році не надаються.

    Одночасно, варто зазначити, що Постановою Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 №694 також збільшено до 56 календарних днів тривалість щорічної основної відпустки інструкторам з фізкультури, керівникам гуртків, студій, секцій, інших форм гурткової роботи, асистентам вихователів закладів загальної середньої освіти.

   

Запрошуємо учнів 7-11 класів стати учасниками освітнього проєкту «Відкривай Україну».

Реєстрація триває до 20 лютого 2020 року.

Деталі у вкладці.

 Ресурсна кімната – це спеціально обладнаний освітній простір. Спеціально організований освітній процес, спрямований на гармонійний емоційний, психічний та фізичний розвиток дитини, групи дітей з особливими освітніми потребами. Саме спеціально організований освітній простір дає змогу кожній дитині реалізувати своє право на освіту, максимально розкрити освітній і особистісний потенціал та подолати бар’єри соціалізації.

 Організація простору в ресурсній кімнаті відбувається завдяки розділенню його на зони: навчально-пізнавальна та побутово-практична. Простір побутово-практичної зониобладнується кухнею та їдальнею. У цій зоні діти здобувають і засвоюють навички самообслуговування, які допоможуть їм адаптуватися та інтегруватися у суспільство. До навчально-пізнавальної зони відноситься:

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleria78041c7903

  В закладах освіти проводяться заходи по вшануванню пам'яті Героїв Крут, які ввійшли в новітню історію України як вияв мужності, сили духу та патріотизму.

 В цей день, 29 січня 1918 року, молоді захисники Української Народної Республіки стали до бою з московсько-більшовицькими загарбниками та власною кров`ю вписали нову незабутню сторінку в історію українського визвольного руху. Тоді, під селищем Крути, поблизу села Пам'ятне (130 кілометрів на північний схід від Києва) чотирьохтисячна більшовицька армія Михайла Муравйова зіткнулася із загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва (близько трьох сотень осіб), що прийняли нерівний бій і полягли смертю хоробрих. Нечисленні полонені були закатовані. Ціною власного життя юні добровольці зупинили наступ ворога на чотири дні, але саме ці чотири дні дали змогу укласти Брест-Литовський мир, який de-facto означав міжнародне визнання української незалежності.

  Відвага та самопожертва 300 оборонців Крут став символом героїзму, справжнім прикладом для наступних поколінь борців за незалежну Україну!

  Ми пам’ятаємо звитягу та безстрашність усіх тих, хто впродовж століть віддавав своє життя за незалежність України й продовжує це робити сьогодні…

Пам'ятаємо наших героїв!

 27 січня Вараська ЗОШ № 4 та ЗОШ № 1 хлібом - сіллю зустрічала учнів та вчителів з міста Мерсін, що в Туреччині. Окрім іноземних гостей в складі делегації  наші заклади відвідали й наші колеги та учні з Володимирецького колегіуму, у яких вже налагоджена співпраця з педагогами та учнями м.Мерсін.

 Гості відвідали фрагменти уроків у початковій школі, були приємно вражені сучасним оснащенням навчальних кабінетів, здивовані наявністю ресурсних кімнат для дітей з особливими освітніми потребами. Особливо гостей зацікавило в ЗОШ № 1 наступне:

  • Кабінет хімії, його лабораторне оснащення та освітні програми з хімії;
  • Інноваційний навчально-тренінговий клас з його можливостями мультитач - панелі та персональними планшетами для здобувачів освіти;
  • бібліотека з її масштабним бібліотечним фондом не тільки навчальної та методичної, а й художньо-естетичної літератури;
  • кабінети англійської мови та середовище навчання іноземної мови;
  • кабінет фізики з його різностороннім оснащенням та прикладними програмами для підтримки вивчення фізики;
  • кабінети інформатики та інформаційно - технічне забезпечення й мережеві можливості цих кабінетів;
  • наявність інтерактивних засобів навчання;
  • використання інноваційного освітнього рішення MozaBook та його 3D-контенту для підтримки у вивченні різних предметів;
  • чудова, сучасна та затишна актова зала з її театралізованим оформленням до новорічно-різдвяних свят та милозвучними колядками у виконанні наших учнів.

 Неперевершені враження справив на  іноземних гостей IT-hub та робототехніка як елемент STEAM-освіти в ЗОШ №1. Школярі своїми вміннями та навичками продемонстрували STEM-набори для початкової школи; проекти на базі наборів LegoEducation WeDo 2.0; проекти на базі наборів LegoEducationMindstorms EV3: сигналізація, музика кольорів; можливості робототехніки на платформі Arduino. Окрім того, учні влаштували показові міні-змагання роботів з Сумо за участю роботанка, рободрагстера та робосудна на повітряній подушці. Турецькі гості й гості Володимирецького колегіуму були позитивно вражені та активно вболівали під час міні-змагання роботів  з Сумо.

 А на завершення зустрічі старшокласники подарували  гостям щиру українську колядку та українські хустини, а також висловили сподівання на зустріч та співпрацю в майбутньому.

 До наступних зустрічей наші нові друзі.

 

 21 січня 2020 рокув святково прикрашеній актовій залі ЗОШ №1 проведено міський фестиваль-конкурс колядок і щедрівок «Різдвяні піснеспіви» серед учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Свято підготували педагоги та вихованці театрального гуртка «Сюрприз» (керівник С.Романчук) Будинку дитячої та юнацької творчості за сприяння управління освіти та адміністрації і педагогів ЗОШ №1.Спонсором свята став приватний підприємець Рабий Юрій Анатолійович

  Учасників святкового дійства вітав заступник міського голови А.Кречик, наголосивши, що знання народних традицій, які ми черпаємо з дитинства, залишається на все життя та передається з покоління в покоління, тому такі заходи для дітей є особливо важливими.

 8 січня 2020 року рятувальниками ГУ ДСНС України м. Вараша були провели практичні навчання з пожежної безпеки з працівниками управління освіти, директорами навчальних закладів територіальної громади та фахівцями Вараського інклюзивно-ресурсного центру. Вогнеборці у ході навчання роз’яснили присутнім порядок дій у разі виникнення пожежі та розповіли про види первинних засобів пожежегасіння, правила їх експлуатації. Учасники заходу мали можливість спробувати ліквідовувати умовну пожежу за допомогою вогнегасника.

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleria8fe1a50e1b

 Дорогі колеги!   Вітаємо Вас з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим! 

Нехай цей рік буде продуктивним, успішним та перспективним.

Бажаємо кожному щастя, миру і добра в домі, міцного здоров'я, успіхів вам та вашим рідним.

Побільше натхнення, креативності та впевненості в наших спільних справах! 

З повагою,

начальник управління освіти

Олена Корень

    «В небі зірка спалахнула, в серці іскра промайнула…» з виконання відомої пісні передавали вихованці гуртка «Юний пластун» ЗОШ №5 та їх керівники С.Коваленас та В.Радчук  Вифлеємський вогонь миру в управління освіти.

  За символ миру, любові і добра дякували пластунам начальник управління освіти О.Корень та працівники установи.

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleriabd632abe5b

ГРАФІКИ ПРОВЕДЕННЯ СВЯТ У ПОСИЛАННІ.

  06.12.2019 В ЗОШ №2 біля меморіальної дошки загиблого в зоні бойових дій на сході України колишнього учня школи Максима Турика відбулася «лінійка пам'яті», на яку щорічно організовує заклад освіти в День Збройних Сил України.

  До школи, згадати загиблого героя завітали військовослужбовці військової частини 3045, депутат міської ради, волонтер С.Жданюк, мама та сестри Максима. До присутніх звернулася директор ЗОШ №2 Л.Романік, згадавши Максима, як учня, подякувавши мамі за виховання гарного сина, побажала учням змагатися і перемагати лише в спортивних звитягах та ніколи не знати війни. Волонтер С.Жданюк закликав завжди пам'ятати  Максима і загиблих воїнів  у цій страшній російсько-українській війні та оберігати і тих хто повернувся з війни живим, але яких вона так і не відпускає.

  Старшокласники поклали до меморіальної дошки квіти, як символ вічної живої пам'яті за загиблим героєм! Герої, такі як Максим Турик, завжди житимуть  в наших серцях!

 Під такою назвою 9 листопада 2019 року в приміщенні актової зали ЗОШ №2  черговий збір лідерів міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра» (координатор Стадник Олена Миколаївна) . У заході взяли участь 7 команд учнів шкіл та 1 команда від батьків. Учасники мали змогу обговорити по три питання, які стосувались відвідування та пропуску уроків, проявів булінгу та змістовного дозвілля дітей після школи.

 Всесвітній день дитини, 20 листопада, відзначається вже понад півстоліття по всьому світу. Це день братерства всіх дітей, розуміння, любові. Ціль свята спрямована на добробут всіх дітей, щоб їх права дотримувалися, щоб вони жили щасливо, мали турботливих батьків і виросли повноцінними громадянами нашої держави.  І, ось вчора на базі Вараського інклюзивно- ресурсного центру відбулося радісне свято " Дитячий дивосвіт", приурочене до Всесвітнього дня дитини. В рамках заходу, спеціалістами ІРЦ були проведені ігри та вправи з використанням арт-терапевтичних прийомів,  елементів логоритміки, казко та сміхотерапії. Була використана ігрова форма взаємодії фахівців і дітей, яка сприяла формуванню вмінь розв'язувати завдання на основі компетентного вибору альтернативних варіантів через реалізацію сюжету заняття-мандрівки « Подорож до Маші і Ведмедя».

 Нехай наші діти будуть здорові і щасливі! І неважливо, скільки їм років

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleria816e2c9d7d

     На вихідних 19-20 жовтня 2019 року вихованці гуртків «Юний пластун» закладів загальної середньої освіти на чолі з керівниками гуртків Л.Соболєвою (ЗОШ №1) та В.Радчук (ЗОШ №5)  стали учасниками наймасовішого  фестивалю пластової творчості «День Пластуна -2019», який відбувся в місті Львові, у Виставковому центрі «Південний-EXPO». Гостями та учасниками заходу були більше 2 тисяч пластунів зі всієї України.

     «День Пластуна» - це щорічне свято для пластової спільноти. На заході українські скаути мали змогу проявити свої командні здібності у різних конкурсах, а також зустріти таборових друзів, з якими вони познайомились протягом літа.

  Українським центром позашкільної освіти підбито підсумки проведення Всеукраїнського конкурсу дітей та учнівської молоді «За нашу свободу».

  Серед переможців конкурсу,  у номінації «Образотворче мистецтво», визнано вихованку гуртка «Юний художник» Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Базелюк Соломію за роботу «Я пишаюсь тобою, тату! Ти мій герой!», керівник Катюха Людмила Федорівна. Соломію нагороджено дипломом ІІІ ступеня.

  Щиро вітаємо Базелюк Соломію та її наставника – Катюху Людмилу Федорівну з перемогою! Бажаємо подальших успіхів, підкорення нових творчих вершин!

 Педагоги, керівники, заступники керівників закладів загальної середньої, дошкільної освіти, працівники управління освіти на чолі з начальником управління О.Корень, заступником начальника управління О.Горайчуком нещодавно відвідали заклади загальної середньої та дошкільної освіти міста Чернівців. Під час зустрічей учасники мали змогу ознайомитись із системою освіта міста, відвідати заклади освіти, де освітяни Чернівців поділились досвідом роботи, показали напрацювання щодо організації роботи спеціалізованих закладів освіти, розповіли про організацію харчування освітніх закладів, поділились досвідом підготовки і впровадження міських освітянських програм, організацією інклюзивного навчання тощо.

 Незабутні враження справили і відвідування Чернівецького університету, екскурсії  древнім містом.

 Такі обміни досвідом дозволяють як активніше впроваджувати новий передовий педагогічний досвід так і давати належну оцінку власної роботи, а головне – рухатись вперед, не стояти на місці, шукаючи нові форми і методи  в освітньому процесі.

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleria0b55d8841d
Сторінка 1 з 14

ПУБЛІКАЦІЇ

КАЛЕНДАР ПУБЛІКАЦІЙ

« Квітень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30