Новини

Реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 розпочнеться 1 лютого і триватиме до 5 березня. Такий термін встановлює календарний план підготовки та проведення ЗНО 2021 року, затверджений наказом МОН від 30.09.2020 №1210.

До 30 квітня 2021 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться за таким графіком: 

 • 21 травня – хімія,
 • 24 травня – іспанська, німецька, французька мови, 
 • 25 травня – англійська мова,
 • 28 травня – математика, математика (завдання рівня стандарту),
 • 1 червня – українська мова, українська мова і література,
 • 4 червня – історія України, 
 • 7 червня – фізика,
 • 10 червня – біологія,
 • 15 червня – географія.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання буде розміщено на інформаційних сторінках учасників ЗНО до 30 червня.

Участь в основній сесії ЗНО є безкоштовною. Кожен учасник має право скласти тести не більш як із 5-ти навчальних предметів.

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами МОН від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 4 грудня 2019 року №1513.

Докладніше про особливості та перебіг ЗНО 2021 читайте на спеціальній сторінці сайту УЦОЯО.

Нагадаємо, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет наголосив, що зовнішнє незалежне оцінювання є основним інструментом якісного та неупередженого вступу до закладів вищої освіти України.

Міністерство освіти і науки України надає роз’яснення щодо набору до 10-11 класів закладів загальної середньої освіти у 2021 році.

Забезпечення рівного доступу до якісної повної загальної середньої освіти для кожної дитини є ключовим пріоритетом держави. МОН звертає увагу на те, що жодного випускника 9-х класів не буде позбавлено права на продовження здобуття повної загальної середньої освіти.

Заходи з удосконалення освітньої мережі, що здійснюються впродовж останнього часу органами місцевого самоврядування у зв’язку з реалізацією адміністративно-територіальної реформи та відповідно до перспектив упровадження з 2027 року профільної освіти, спрямовано на суттєве покращення якості та ресурсного забезпечення освіти, зокрема в сільській місцевості. 

  Доводимо до вашого відома Постанову Верховної Ради України від 16.12.2020 № 1092-ІX «ПРО ВІДЗНАЧЕННЯ ПАМ'ЯТНИХ ДАТ І ЮВІЛЕЇВ У 2021 РОЦІ» для використання в роботі.

 Інформація в додатку.

 Сьогодні український народ відзначає величну дату своєї багатовікової історії — День Соборності, свято об’єднання українських земель в єдину самостійну державу.

 Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети — побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

 Сердечно бажаємо всім міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України!

З 25 січня продовжують діяти обмежувальні протиепідемічні заходи для закладів освіти, визначені постановою Кабінету Міністрів від 9 грудня 2020 року №1236. Водночас додаткові обмеження, встановлені на період 8-24 січня, втрачають силу.

Згідно з документом, на період дії карантину заборонено:

 • відвідувати заклади освіти здобувачами освіти групами кількістю більш як 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;
 • відвідувати заклади освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває більш як 50% здобувачів освіти та персоналу закладу освіти;
 • проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності глядачів (відвідувачів).

Додаткові обмежувальні заходи для закладів освіти, встановлені на період 8-24 січня 2021 р., не діятимуть з 25 січня. 

Окрім того, під час карантину самоізоляції підлягають особи, які прибувають в Україну для навчання у закладах вищої освіти з держави або є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19. Ця норма не застосовується до осіб, стосовно яких немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворою на COVID-19 особою. 

Самоізоляції також підлягають ті, хто прибуває з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя, крім осіб, стосовно яких немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворими на COVID-19. Зокрема, ця норма щодо самоізоляції стосується:

 • осіб, які мають намір вступити до закладів освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі;
 • здобувачів освіти, які навчаються в закладах освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.

Нагадаємо, за сприятливої санітарно-епідемічної ситуації студенти закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти мають продовжити навчання у змішаному або очному форматах – про це заявив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

 Шановні учасники освітнього процесу. З 25 січня 2021 року учні закладів загальної середньої освіти повертаються до закладів та продовжують навчання в очному режимі. Канікули для учнів перших класів також завершуються і з 25.01.2021 року розпочинається ІI семестр. Просимо усіх дотримуватись заходів, які передбачені законодавчими актами щодо запобігання і поширення COVID-19. Будьте усі здорові та бережіть один одного.
 
 
 

 

Інформація про проєкт розміщена на сайті

https://galaktika2005.wixsite.com/rodynna-2020

http://galaktika2005.com.ua 

 Сьогодні, 18 січня, розпочалась реєстрація для участі у сертифікації педагогічних працівників 2021. Реєстрація триватиме до 31 січня, а перший етап сертифікації – незалежне тестування – відбудеться вже 27 лютого.

“Сертифікація – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей вчителів. Її мета – виявити і заохотити вчителів з високим рівнем майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Успішне проходження сертифікації дозволяє отримувати надбавку в 20% до зарплатні й може зараховуватись як проходження чергової (позачергової) атестації”, – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Зареєструватись на сертифікацію можуть вчителі початкових класів, які працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи та мають стаж педагогічної роботи не менше двох років.

Реєстрація триватиме до 31 січня включно й проводитиметься у два етапи:

основний етап (18-27 січня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;

додатковий етап (28-31 січня) – у межах граничної кількості вчителів, які можуть реєструватися на сертифікацію 2021.

Згідно з наказом МОН, цьогоріч участь у сертифікації зможуть взяти не більше 2000 педагогів, тому реєстрацію буде припинено достроково, якщо 2000 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.

Щоб зареєструватись на сертифікацію, необхідно заповнити реєстраційну картку-заяву, бланк якої формується на сайті Українського центру оцінювання якості освіти і надіслати комплект реєстраційних документів до відповідного регіонального центру.

Комплект реєстраційних документів складається з:

 • оформленої реєстраційної картки-заяви;
 • копії паспорта громадянина України (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові), а в разі його відсутності – іншого документа, що посвідчує особу;
 • копії одного з таких документів:

- довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків, або картки фізичної особи – платника податків, або сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків;

- сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

 • довідки із закладу освіти.

На копіях документів необхідно написати Згідно з оригіналом (без лапок), поставити підпис, зазначити ініціали та прізвище й дату засвідчення копії.

Пакет документів необхідно надіслати рекомендованим поштовим відправленням до відповідного регіонального центру – адреси центрів можна переглянути за посиланням. Дата подання реєстраційних документів визначається за відбитком штемпеля відправлення на поштовому конверті.

Докладніше про порядок реєстрації можна прочитати на сайті УЦОЯО за посиланням.

Станом на сьогодні для проходження пробного зовнішнього незалежного оцінювання процес завершили (здійснили оплату послуг із проведення пробного ЗНО) 85 000 осіб.

Останній день реєстрації на пробне ЗНО – 19 січня. Сплатити кошти можна і після 19 січня в терміни, зазначені на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Обрано такі тести:

 • українська мова і література – 21 857;                               
 • українська мова – 6 321;
 • історія України – 5 231;
 • математика – 24 210;
 • математика (завдання рівня стандарту) – 3 906;
 • фізика – 1 134;
 • хімія – 750;
 • біологія – 2 639;
 • географія – 1 040;
 • англійська мова – 17 722;
 • французька мова – 41;
 • німецька мова – 143;
 • іспанська мова – 6.

Кожен зареєстрований може самостійно перевірити в кабінеті учасника пробного ЗНО факт надходження коштів (не раніше ніж через сім календарних днів з моменту оплати).

Загалом, за даними регіональних центрів оцінювання якості освіти, сформовано 145 237 заявок для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні.

Реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО. Результати не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти.

Більш детальну інформацію щодо порядку реєстрації розміщено на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти, на території обслуговування якого особа бажає проходити пробне зовнішнє незалежне оцінювання.

Нагадаємо, пробне зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться 10 квітня 2021 року. В день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник/учасниця зможе скласти тест з одного навчального предмета, а також додатково завантажити тестові зошити з будь-яких навчальних предметів із переліку та пройти тестування вдома, внести 10–14 квітня свої відповіді до спеціального сервісу, щоб 16 квітня отримати результати пробного ЗНО (за шкалами 1‒12 балів, 100‒200 балів) в особистому кабінеті учасника. Експерти Українського центру оцінювання якості освіти та ГС «Освіторія» за підтримки МФ «Відродження» підготують офіційні відеокоментарі до завдань пробного ЗНО-2021, які будуть доступні з 11 квітня за покликанням.

Базовий компонент дошкільної освіти затверджено сьогодні, 12 січня 2021 року, повідомляють на сайті МОН. Відповідний наказ розміщено на сайті міністерства.

Базовий компонент дошкільної освіти є Державним стандартом дошкільної освіти в Україні. Нова редакція документа дозволить продовжити реформу дошкільної освіти з урахуванням наступності між закладом дошкільної освіти та загальної середньої освіти.

Вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей дошкільнят визначено за такими освітніми напрямами:

 • особистість дитини;
 • дитина в сенсорно-пізнавальному просторі;
 • дитина в природному довкіллі;
 • гра дитини;
 • дитина в соціумі;
 • мовлення дитини;
 • дитина у світі мистецтва.

Виконання вимог Стандарту забезпечується з урахуванням задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних психічних і фізичних можливостей у найбільш оптимальній для кожної дитини формі.

«Державний стандарт дошкільної освіти — це взаємозв’язок між цінностями дошкільної освіти, напрямами освіти (змістом), процесом формування досвіду дитини в різних видах діяльності, що забезпечують освітній результат — компетентність дитини старшого дошкільного віку, а також умови, за яких ці компетентності можуть бути досягнуті», — зазначають на сайті МОН.

Базовий компонент дошкільної освіти заснований на компетентнісному підході, як і Державний стандарт початкової освіти.

Ключові компетентності Базового компонента дошкільної освіти продовжуються в Держстандарті початкової освіти за окремими освітніми галузями. Наприклад, освітні напрями «Дитина в природному довкіллі» та «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» продовжуються математичною та природничою освітніми галузями, а «Дитина у світі мистецтва» — мистецькою та технологічною.

Наступність між дошкільною та початковою освітою простежується й через формування наскрізних умінь, що є спільними для дошкільної та початкової освіти: виявляти творчість та ініціативність, керувати емоціями, висловлювати та обґрунтовувати власну думку, критично мислити, ухвалювати рішення, розв’язувати проблеми та співпрацювати в колективі.

Сьогодні, 5 січня 2021 року, розпочалась реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. Зареєструватися можна до 19 січня включно на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Щоб зареєструватися, потрібно заповнити реєстраційну форму, зайти до особистого кабінету учасника пробного ЗНО за логіном і паролем, отриманими під час реєстрації, роздрукувати квитанцію, оплатити послугу проведення пробного ЗНО, за 5-7 днів в особистому кабінеті учасника пробного ЗНО перевірити факт зарахування коштів.

Зважаючи на епідеміологічну ситуацію, учасники/учасниці пробного ЗНО можуть обрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання можна скласти з одного з таких предметів:

 З Новим роком та Різдвом Христовим! З новими починаннями й новими успіхами!

 Нехай Новий рік та Різдво Христове подарують всім нам світлу надію,

 непередбачуване диво і яскраві вогники радості, квітуче здоров'я

  і принесуть щастя у кожен дім!

В Україні затверджені нові професійні стандарти професій вчителя — вчителя початкових класів, вчителя закладу загальної середньої освіти та вчителя з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста).

Професійний стандарт містить опис загальних компетенцій, якими має володіти вчитель та перелік трудових функцій, що мають виконувати вчителі різних кваліфікаційних категорій працюючи на посаді.

Окрім того, професійний стандарт визначає умови праці вчителя, умови допуску його до роботи, умови первинної професійної підготовки та підвищення кваліфікації вчителів.

Професійний стандарт розроблено Міністерством освіти і науки спільно з Українським інститутом розвитку освіти.

У Міносвіти зазначають, що новий професійний стандарт дозволить учителям визначити чіткі орієнтири власного професійного розвитку, а також запобігти ризикам необ’єктивного оцінювання професійних компетентностей вчителів під час атестації або сертифікації.

Професійні стандарти діятимуть впродовж 5-ти років. Наступний перегляд стандарту вчителя запланований на грудень 2025 року.

ПРОФЕСІЙНИЙ СТАНДАРТ ЗА ПРОФЕСІЄЮ ВЧИТЕЛЬ 

  Вітаємо фахівців енергетічної галузі з професійним святом - Днем енергетика!

  Ви - творці тепла і світла, професійні вершителі програми енергетичної системи нашої країни, трудівники, які цілодобово забезпечують всі сфери людської діяльності енергією та віддані своїй справі люди! Саме Ваша праця дає країні енергію рухатися вперед!

  Шановні енергетики, прийміть сердечні вітання і найщиріші побажання нових професійних звершень!

  Від усієї душі бажаємо вам здоров'я, здійснення мрій, теплоти в серцях, затишку в ваших оселях. Нехай життя складається з радості, незабутніх подій, а кожен новий день дарує успіх та чудовий настрій!

Їх затвердили наказом служби від 30 листопада, повідомили на сайті ДСЯО.

 18.12.2020, в день завершення акції «Миколай мандрує Україною», що проходила під гаслом «Добро врятує світ», заклади освіти радо зустрічали волонтерів Вараша, щоб передати зібрану допомогу, подарунки та привітати із прийдешніми святами наших воїнів на сході України та жителів Луганщини.

 До акції долучились всі учасники освітнього процесу в закладах дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти! А учні ліцею №3, Вараської і Заболоттівської гімназій, лідери міської ради старшокласників «Ватра»  налагодили дружні контакти із школами м.Лисичанська та Попаснянського району.

 Дякуємо за небайдужість до долі людей і держави! Разом – ми подолаємо всі труднощі!

 Дякуємо нашим невтомним волонтерам, які роками доставляють вантажі за призначенням!

 Нехай свято Миколая принесе у ваші родини добро, радість,  квітуче здоров'я та достаток!

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleria0b5e3a6781

 13.12.2020 у м.Ковелі,  юні вихованці ДЮСШ відділення дзюдо, прийняли участь у турнірі  серед юнаків 2011-2012р.н.,  дівчат 2009-2011р.н.  та молодших. На татамі зійшлися наймолодші вихованці спортивних  шкіл міст Ковеля, Луцька та Вараша. Юні дзюдоїсти освоювали  змагальний досвід  та навчались  переборювати страх,  адже планують приймати участь у більш масштабних змаганнях та здобувати призові місця. Особливо відзначився наймолодший наш учасник – шестирічний Мирончук Нікіта, який вперше   проявив свої вольові риси характеру на змаганнях та виборов ІІ місце.

В цілому наші учасники здобули 11 призових медалей у своїх вагових категоріях. Переможців та призерів привітали та вручили нагороди ветерани АТО.

   Кращими стали:

 Вихованці театрального гуртка «Сюрприз» Будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Світлана РОМАНЧУК) здобули ІІІ призове місце у обласному заочному огляді – конкурсі драматичних колективів та лялькових театрів «Талановита Україна» у номінації «найкращий драматичний колектив».

 На розгляд журі було представлено 19 творчих робіт закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Усі конкурсні програми оцінювалися за критеріями: художня постановка вистави, майстерність виконання, культура мовлення, відповідність костюма  драматичному герою, відповідність репертуару, музичного оформлення та якість запису. 

 Наші учасники представляли театралізовану виставу «Дюймовочка» за авторським сценарієм, де було задіяно 16 героїв. І - виявилися одними з кращих!

 Вітаємо з черговою перемогою вихованців театрального гуртка “Сюрприз” та їх талановитого, креативного керівника РОМАНЧУК Світлану Володимирівну! Бажаємо подальших творчих успіхів!

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleria8f9f857bb5

 07.12.2020 в ліцеї №2  відбувся  реквієм по вшануванню пам'яті загиблого воїна на сході України Максима Турика, який організовується закладом освіти щорічно, біля меморіальної дошки герою та колишньому учню і приурочений Дню Захисника України.

 До ліцею завітали рідні героя, військовий комісар Ярослав КУЗЛО, заступник міського голови Дмитро СТЕЦЮК, начальник управління освіти Олена КОРЕНЬ, військовослужбовці військової частини 3045.

 

  Зверталися до присутніх гостей і учнів військовий комісар Ярослав КУЗЛО  та начальник управління освіти Олена КОРЕНЬ, зазначивши, що нам є на кого рівнятися, а пам'ять про Максима житиме завжди.

  До меморіальної дошки присутні поклали квіти вдячності…

  Ми пам'ятаємо і наші герої не вмирають!

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleria4a85290a22

 Обмін творчим досвідом і досягненнями між художніми колективами і керівниками, підвищення професійного рівня, підтримка талановитих дітей та молоді в реалізації творчого потенціалу завжди були затребуваними у процесі виховання обдарованої особистості дитини.Не є виключенням і період світової пандемії, коли педагоги шукають нових шляхів для реалізації завдань освітнього процесу, креативних стимулів для підтримки інтересу своїх вихованців.
 Одним із таких шляхів є різноманітні конкурси, що наразі проходять дистанційно. Проте їх метою залишається підтримка та розвиток, популяризація в широких колах дитячої та молодіжної творчості, підвищення професійної майстерності юних артистів, сприяння становленню і розвитку національної культури шляхом підтримки дитячої та юнацької творчості, надання можливості виявлення та сприяння юним талантам, естетичного виховання дітей та підлітків, пропаганди активних форм дозвілля.

 Неважливо скільки років вашій дитині: п’ятнадцять, десять чи лише п’ять. Талант прокидається з дитинства. Важливим завданням дорослих допомогти дитині знайти його та відкрити.
На гуртку «Ранній розвиток дитини» під керівництвом Столярець Ірини Миколаївни займається саме така дівчинка – Рубець Анастасія – дитина, у якої прокинувся талант і якій дорослі, батьки та педагоги, допомагають його розкривати.
 Новим кроком у цьому стала ще чергова участь Рубець Анастасії у Всеукраїнському конкурсі мистецтв «Мрій багато не буває», що проходив дистанційно. Робота Насті була представлена у першій віковій категорії, вік 1-8 років, у номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво», та зайняла почесне І місце.
 

 Наказами  КЗ «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради підсумовано участь дітей у обласному етапі щорічної Всеукраїнської дитячо-юнацької екологічно-патріотичної гри «Паросток» та обласному етапі Всеукраїнської акції «День юного натураліста».

 Серед переможців – вихованці гуртка «Учнівське самоврядування»  Будинку дитячої та юнацької творчості, керівник – заступник директора, СТАДНИК Олена Миколаївна!

 Так, у обласному етапі Всеукраїнської акції «День юного натураліста» перемогу здобула ТЕРЕНТІЙ Діана, вихованка гуртка «Учнівське самоврядування». А у обласному етапі Всеукраїнської гри «Паросток» кращою була заступник голови міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра» ТОЛСТОЛОБОВА Вероніка.

  Вітаємо наших лідерів та їх талановитого керівника з перемогою!

 Ви вкотре довели, що немає справ, які не під силу вашому вмінню, знанням і можливостям!     

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleriafed438e857

  Наказом  КЗ «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради відзначили подякою вихованців екологічної просвіти «Екобум» Будинку дитячої та юнацької творчості (керівники Ірина СТОЛЯРЕЦЬ  та Світлана РОМАНЧУК) за активну участь у обласному юннатівському вогнику.

 

  Так, 23 жовтня 2020 року, в прямому ефірі, юні екологи Олександра СТОЛЯРЕЦЬ, Єва ЖДАНЮК, Юлія ТИМОЩУК приєднались до проведення декади Юннатівського вогника з нагоди святкування 95-річчя юннатівського руху в Україні, де змогли привітати екологів України та поділитися своїми досягненнями в екологічно-природоохоронному напрямі під гаслом «Країні юннатії- 95».

  А своїм виступом продемонстрували впевненість, інтелект, любов до природи  та передали  екологічний запал всім присутнім на Юннатівському вогнику.

Вітаємо!

Міністерство освіти і науки скасувало проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з усіх навчальних предметів через зростання показників захворюваності на коронавірус.

Відповідний наказ відомства зареєстрований у Міністерстві юстиції.

Окрім того цього року також не будуть проведені турніри, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності.

Водночас у дистанційній формі можуть бути проведені Всеукраїнські учнівські конкурси з навчальних дисциплін та конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт.

У Міністерстві освіти зазначають, що для проходження всіх етапів олімпіад та турнірів дітям та вчителям необхідно пересуватися містом та областями, спілкуватися з іншими людьми, що збільшує ризик зараження та поширення коронавірусної хвороби.

«Враховуючи поради освітян та рекомендації МОЗ щодо максимального обмеження контактів між людьми, було ухвалено рішення про непроведення учнівських олімпіад під час карантину», - повідомили у Міністерстві освіти.

В освітньому відомстві просять поставитися до цього рішення з розумінням.

  26.11.2020 на базі Будинку дитячої та юнацької творчості підведено підсумки міського етапу обласного конкурсу дитячого малюнка «Україна без корупції», в якому  взяли участь учні закладів загальної середньої освіти і Будинку дитячої та юнацької творчості. Найбільш активними учасниками були учні Вараської і Заболоттівської гімназій.    

   Роботи були представлені на конкурс у ІІІ вікових категоріях: перша (молодша) – від 6 до 10 років; друга (середня) – від 11 до 14 років; третя (старша) – від 15 до 17 років. Малюнки відповідали тематиці, оригінально оформлені, виконані в довільних формах, у більшості випадків, олівцями, а також олійними та акварельним фарбами, гуашшю. (Див.галерею)

       Відповідно до рішення журі, переможцями визнано:

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleria26535aca3a

  24.11.2020 на базі Будинку дитячої та юнацької творчості підведено підсумки міського конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина - Україна», в якому  взяли участь учні Вараських ліцеїв №1, №3, №4, №5, Вараської гімназії і Будинку дитячої та юнацької творчості.

  Конкурс організовується на основі дослідницьких учнівських робіт, як узагальнення щорічної експедиції "Моя Батьківщина - Україна".

 А метою екпедиції є вдосконалення змісту, форм та засобів виховної роботи на кращих традиціях українського народу, формування гармонійно розвиненої особистості шляхом залучення молодого покоління до активної діяльності з вивчення історичної та культурної спадщини, природного різноманіття рідного краю.

  Цьогоріч дослідження дітей були представлені на конкурс за напрямками: «Духовна спадщина мого народу», «Із батьківської криниці», «З попелу забуття».

  Відповідно до рішення журі, переможцями визнано:

  у номінації «Духовна спадщина мого народу»

  ШЕВЧУК Дарію, ученицю Вараської гімназії, керівник МАСЛЮКОВСЬКА Тетяна Миколаївна - І місце;

  ВАЛЮШКО Дарію, ученицю Вараського ліцею №3, керівник ВАЛЮШКО Тамара Борисівна - ІІ місце;

  БАСЮК Аліну, ученицю Вараського ліцею №4, керівник ТАРАСЮК Роза Миколаївна - ІІІ місце;

  у номінації «Із батьківської криниці»

  вихованців гуртка «Історичне краєзнавство» Будинку дитячої та юнацької творчості, керівник ЗАЙКО Марина Юріївна - І місце;

  у номінації «З попелу забуття»

  КМІНА Дениса, учня Вараського ліцею №1, керівник МЕЛЬНИК Олена Михайлівна - ІІ місце;

  вихованці краєзнавчого гуртка Вараського ліцею №5, керівник КЛІМКОВИЧ Юлія Йосипівна - ІІІ місце.

Вітаємо найкращих і успішних! Ваш приклад надихатиме інших юних дослідників на пошук нового і незвіданого у вивченні історичної та культурної спадщини нашої землі!

Міністерство освіти розробило проєкт Положення про ліцей.

Відповідний проєкт документа оприлюднений відомством для громадського обговорення.

Основними завданнями діяльності ліцею є виявлення та розвиток здібностей та обдарувань учнів, їхніх індивідуальних здібностей, досягнення ними результатів навчання, прогресу в розвитку.

Окрім того, ліцеї впроваджуватимуть організацію вивчення профільних предметів, розроблення та впровадження нових освітніх технологій і форм організації освітнього процесу.

Зарахування дітей до державних, комунальних і корпоративних ліцеїв відбуватиметься на конкурсних засадах. Також конкурси можуть проводитись для зарахування дітей до 5-9 класів за умови, що кількість поданих заяв про зарахування перевищуватиме загальну кількість вільних місць у відповідних класах.

Структура та тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними та форми організації освітнього процесу в ліцеї визначатимуться педагогічною радою ліцею у межах часу, передбаченого його освітньою програмою.

Водночас навчання в ліцеї може організовуватись у класах  або групах, а також міжкласних проєктних групах учнів або навчальних кабінетах.

Окрім того, ліцей зможе створювати у своєму складі класи та групи з вечірньою або заочною, дистанційною формою навчання, а також інклюзивні класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами.

 У складі ліцею передбачається можливість створювати тимчасові науково-дослідницькі класи або міжкласні проєктні групи учнів. 

Керівництво ліцеєм здійснюватиме його директор, а колегіальним органом управління ліцею виступатиме педагогічна рада.

Громадське обговорення проєкту документа триватиме до 15 грудня 2020 року.

Зауваження та пропозиції до положення можна надсилати на e-mail: v_bozhinskiy@mon.gov.ua.

 З нагоди 45-ї річниці заснування закладу дошкільної освіти (ясел-садка) №1, за багаторічну сумлінну працю, наполегливість, зразкове виконання посадових обов’язків нагородили грамотою виконавчого комітету Вараської міської ради з виплатою грошової винагороди –Житник Віру Іванівну, Федіну Раїсу Борисівну та Смітюх Галину Дмитрівну.

 Грамотою управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради нагороджено Магдич Світлану Володимирівну, Годунко Світлану Миколаївну, Грудковську Ларису Олександрівну, Жмурику Марину Євгеніївну, Кушнір Тетяну Петрівну, Лугвіщик Наталію Володимирівну, Намонюк Інну Володимирівну, Рищиковець Руслану Олександрівну, Романову Ларису Денисівну, Стукало Оксану Євгеніївну.

 

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleria79d762935e

 В Україні щороку, 21 листопада, відзначають День Гідності та Свободи

 Цей день присвячений двом революціям – Помаранчевій 2004 та Революції Гідності 2013 року. Для нашої країни це не просто сторінка в календарі, а утвердження ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору.

 

  Напередодні знаменної дати, в закладах освіти проведені інформаційно-просвітницькі заходи з дітьми: бесіди, «круглі столи»,   класні години, години пілкування, диспути-обговорення  «Майдан – фортеця духу!», «Герої не вмирають», «Революція Гідності: очікування та здобутки», переглянуті відеофільми, відеоролики «Майдан – шлях до Свободи!», «Наш європейський вибір», «Вільні творити майбутнє», «Країна нескорених»; організовані тематичні виставки в музеях та бібліотеках.

  Щорічно, 20 листопада, відзначається Всесвітній день дітей, у річницю прийняття Конвенції про права дитини. Для нас, це - свято дитячої радості, благополуччя, світового взаєморозуміння і братерства. 

  А в закладах освіти нашої громади проводяться святкові дійства дитячих талантів, творчості, дозвілля, які можна переглянути і в онлай-форматі на сайтах закладів освіти,  у соціальних мережах. А Будинок дитячої та юнацької творчості розвиває і  щорічно розширює власний проєкт «У центрі Всесвіту – ДИТИНА!» під гаслом «100% щастя – це діти», який цьогоріч стартував під гаслом «Дитинство – маршрутом Позашкілля!»

  Вітаємо всіх учасників освітнього процесу зі святом, адже всі ми родом із дитинства! Нехай кожна мить нашого життя буде наповнена радістю, щасливим гоном дітей і вірою у власні мрії!

  А наші діти обов'язково ще здивують світ, бо Вони – НАЙКРАЩІ!

Сторінка 1 з 17

ПУБЛІКАЦІЇ

КАЛЕНДАР ПУБЛІКАЦІЙ

« Січень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31