Новини

 Ресурсна кімната – це спеціально обладнаний освітній простір. Спеціально організований освітній процес, спрямований на гармонійний емоційний, психічний та фізичний розвиток дитини, групи дітей з особливими освітніми потребами. Саме спеціально організований освітній простір дає змогу кожній дитині реалізувати своє право на освіту, максимально розкрити освітній і особистісний потенціал та подолати бар’єри соціалізації.

 Організація простору в ресурсній кімнаті відбувається завдяки розділенню його на зони: навчально-пізнавальна та побутово-практична. Простірпобутово-практичноїзониобладнується кухнею та їдальнею. У цій зоні діти здобувають і засвоюють навички самообслуговування, які допоможуть їм адаптуватися та інтегруватися у суспільство. До навчально-пізнавальноїзонивідноситься:

 •  робоче місце вчителя,
 •  індивідуальні місця для навчання (парти),
 • місце для групових та індивідуальних занять,
 • сенсорний куток,
 • ігрова зона.

  Сенсорний куток в ресурсній кімнаті створюється з метою релаксації і для проведення корекційної роботи психолога. Саме в сенсорному куточку допомагають дітям зняти психоемоційне напруження, розвивати та вдосконалювати сенсорні, вестибулярні і рухові можливості дітей. Ігрова зона – це місце для творчості та ігор.

 В закладах загальної середньої освіти міста Вараша, де функціонують інклюзивні класи, створені ресурсні кімнати. Це заклади загальної середньої освіти № 1,2,4,5. Обладнані вказані кімнати за кошти державної субвенції та місцевого бюджету, завдяки міській владі та депутатському корпусу.

  В закладах освіти проводяться заходи по вшануванню пам'яті Героїв Крут, які ввійшли в новітню історію України як вияв мужності, сили духу та патріотизму.

 В цей день, 29 січня 1918 року, молоді захисники Української Народної Республіки стали до бою з московсько-більшовицькими загарбниками та власною кров`ю вписали нову незабутню сторінку в історію українського визвольного руху. Тоді, під селищем Крути, поблизу села Пам'ятне (130 кілометрів на північний схід від Києва) чотирьохтисячна більшовицька армія Михайла Муравйова зіткнулася із загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва (близько трьох сотень осіб), що прийняли нерівний бій і полягли смертю хоробрих. Нечисленні полонені були закатовані. Ціною власного життя юні добровольці зупинили наступ ворога на чотири дні, але саме ці чотири дні дали змогу укласти Брест-Литовський мир, який de-facto означав міжнародне визнання української незалежності.

  Відвага та самопожертва 300 оборонців Крут став символом героїзму, справжнім прикладом для наступних поколінь борців за незалежну Україну!

  Ми пам’ятаємо звитягу та безстрашність усіх тих, хто впродовж століть віддавав своє життя за незалежність України й продовжує це робити сьогодні…

Пам'ятаємо наших героїв!

 27 січня Вараська ЗОШ № 4 та ЗОШ № 1 хлібом - сіллю зустрічала учнів та вчителів з міста Мерсін, що в Туреччині. Окрім іноземних гостей в складі делегації  наші заклади відвідали й наші колеги та учні з Володимирецького колегіуму, у яких вже налагоджена співпраця з педагогами та учнями м.Мерсін.

 Гості відвідали фрагменти уроків у початковій школі, були приємно вражені сучасним оснащенням навчальних кабінетів, здивовані наявністю ресурсних кімнат для дітей з особливими освітніми потребами. Особливо гостей зацікавило в ЗОШ № 1 наступне:

 • Кабінет хімії, його лабораторне оснащення та освітні програми з хімії;
 • Інноваційний навчально-тренінговий клас з його можливостями мультитач - панелі та персональними планшетами для здобувачів освіти;
 • бібліотека з її масштабним бібліотечним фондом не тільки навчальної та методичної, а й художньо-естетичної літератури;
 • кабінети англійської мови та середовище навчання іноземної мови;
 • кабінет фізики з його різностороннім оснащенням та прикладними програмами для підтримки вивчення фізики;
 • кабінети інформатики та інформаційно - технічне забезпечення й мережеві можливості цих кабінетів;
 • наявність інтерактивних засобів навчання;
 • використання інноваційного освітнього рішення MozaBook та його 3D-контенту для підтримки у вивченні різних предметів;
 • чудова, сучасна та затишна актова зала з її театралізованим оформленням до новорічно-різдвяних свят та милозвучними колядками у виконанні наших учнів.

 Неперевершені враження справив на  іноземних гостей IT-hub та робототехніка як елемент STEAM-освіти в ЗОШ №1. Школярі своїми вміннями та навичками продемонстрували STEM-набори для початкової школи; проекти на базі наборів LegoEducation WeDo 2.0; проекти на базі наборів LegoEducationMindstorms EV3: сигналізація, музика кольорів; можливості робототехніки на платформі Arduino. Окрім того, учні влаштували показові міні-змагання роботів з Сумо за участю роботанка, рободрагстера та робосудна на повітряній подушці. Турецькі гості й гості Володимирецького колегіуму були позитивно вражені та активно вболівали під час міні-змагання роботів  з Сумо.

 А на завершення зустрічі старшокласники подарували  гостям щиру українську колядку та українські хустини, а також висловили сподівання на зустріч та співпрацю в майбутньому.

 До наступних зустрічей наші нові друзі.

 

 21 січня 2020 рокув святково прикрашеній актовій залі ЗОШ №1 проведено міський фестиваль-конкурс колядок і щедрівок «Різдвяні піснеспіви» серед учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Свято підготували педагоги та вихованці театрального гуртка «Сюрприз» (керівник С.Романчук) Будинку дитячої та юнацької творчості за сприяння управління освіти та адміністрації і педагогів ЗОШ №1.Спонсором свята став приватний підприємець Рабий Юрій Анатолійович

  Учасників святкового дійства вітав заступник міського голови А.Кречик, наголосивши, що знання народних традицій, які ми черпаємо з дитинства, залишається на все життя та передається з покоління в покоління, тому такі заходи для дітей є особливо важливими.

 8 січня 2020 року рятувальниками ГУ ДСНС України м. Вараша були провели практичні навчання з пожежної безпеки з працівниками управління освіти, директорами навчальних закладів територіальної громади та фахівцями Вараського інклюзивно-ресурсного центру. Вогнеборці у ході навчання роз’яснили присутнім порядок дій у разі виникнення пожежі та розповіли про види первинних засобів пожежегасіння, правила їх експлуатації. Учасники заходу мали можливість спробувати ліквідовувати умовну пожежу за допомогою вогнегасника.

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleria8fe1a50e1b

 Дорогі колеги!   Вітаємо Вас з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим! 

Нехай цей рік буде продуктивним, успішним та перспективним.

Бажаємо кожному щастя, миру і добра в домі, міцного здоров'я, успіхів вам та вашим рідним.

Побільше натхнення, креативності та впевненості в наших спільних справах! 

З повагою,

начальник управління освіти

Олена Корень

    «В небі зірка спалахнула, в серці іскра промайнула…» з виконання відомої пісні передавали вихованці гуртка «Юний пластун» ЗОШ №5 та їх керівники С.Коваленас та В.Радчук  Вифлеємський вогонь миру в управління освіти.

  За символ миру, любові і добра дякували пластунам начальник управління освіти О.Корень та працівники установи.

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleriabd632abe5b

ГРАФІКИ ПРОВЕДЕННЯ СВЯТ У ПОСИЛАННІ.

  06.12.2019 В ЗОШ №2 біля меморіальної дошки загиблого в зоні бойових дій на сході України колишнього учня школи Максима Турика відбулася «лінійка пам'яті», на яку щорічно організовує заклад освіти в День Збройних Сил України.

  До школи, згадати загиблого героя завітали військовослужбовці військової частини 3045, депутат міської ради, волонтер С.Жданюк, мама та сестри Максима. До присутніх звернулася директор ЗОШ №2 Л.Романік, згадавши Максима, як учня, подякувавши мамі за виховання гарного сина, побажала учням змагатися і перемагати лише в спортивних звитягах та ніколи не знати війни. Волонтер С.Жданюк закликав завжди пам'ятати  Максима і загиблих воїнів  у цій страшній російсько-українській війні та оберігати і тих хто повернувся з війни живим, але яких вона так і не відпускає.

  Старшокласники поклали до меморіальної дошки квіти, як символ вічної живої пам'яті за загиблим героєм! Герої, такі як Максим Турик, завжди житимуть  в наших серцях!

 Під такою назвою 9 листопада 2019 року в приміщенні актової зали ЗОШ №2  черговий збір лідерів міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра» (координатор Стадник Олена Миколаївна) . У заході взяли участь 7 команд учнів шкіл та 1 команда від батьків. Учасники мали змогу обговорити по три питання, які стосувались відвідування та пропуску уроків, проявів булінгу та змістовного дозвілля дітей після школи.

 Всесвітній день дитини, 20 листопада, відзначається вже понад півстоліття по всьому світу. Це день братерства всіх дітей, розуміння, любові. Ціль свята спрямована на добробут всіх дітей, щоб їх права дотримувалися, щоб вони жили щасливо, мали турботливих батьків і виросли повноцінними громадянами нашої держави.  І, ось вчора на базі Вараського інклюзивно- ресурсного центру відбулося радісне свято " Дитячий дивосвіт", приурочене до Всесвітнього дня дитини. В рамках заходу, спеціалістами ІРЦ були проведені ігри та вправи з використанням арт-терапевтичних прийомів,  елементів логоритміки, казко та сміхотерапії. Була використана ігрова форма взаємодії фахівців і дітей, яка сприяла формуванню вмінь розв'язувати завдання на основі компетентного вибору альтернативних варіантів через реалізацію сюжету заняття-мандрівки « Подорож до Маші і Ведмедя».

 Нехай наші діти будуть здорові і щасливі! І неважливо, скільки їм років

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleria816e2c9d7d

     На вихідних 19-20 жовтня 2019 року вихованці гуртків «Юний пластун» закладів загальної середньої освіти на чолі з керівниками гуртків Л.Соболєвою (ЗОШ №1) та В.Радчук (ЗОШ №5)  стали учасниками наймасовішого  фестивалю пластової творчості «День Пластуна -2019», який відбувся в місті Львові, у Виставковому центрі «Південний-EXPO». Гостями та учасниками заходу були більше 2 тисяч пластунів зі всієї України.

     «День Пластуна» - це щорічне свято для пластової спільноти. На заході українські скаути мали змогу проявити свої командні здібності у різних конкурсах, а також зустріти таборових друзів, з якими вони познайомились протягом літа.

  Українським центром позашкільної освіти підбито підсумки проведення Всеукраїнського конкурсу дітей та учнівської молоді «За нашу свободу».

  Серед переможців конкурсу,  у номінації «Образотворче мистецтво», визнано вихованку гуртка «Юний художник» Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Базелюк Соломію за роботу «Я пишаюсь тобою, тату! Ти мій герой!», керівник Катюха Людмила Федорівна. Соломію нагороджено дипломом ІІІ ступеня.

  Щиро вітаємо Базелюк Соломію та її наставника – Катюху Людмилу Федорівну з перемогою! Бажаємо подальших успіхів, підкорення нових творчих вершин!

 Педагоги, керівники, заступники керівників закладів загальної середньої, дошкільної освіти, працівники управління освіти на чолі з начальником управління О.Корень, заступником начальника управління О.Горайчуком нещодавно відвідали заклади загальної середньої та дошкільної освіти міста Чернівців. Під час зустрічей учасники мали змогу ознайомитись із системою освіта міста, відвідати заклади освіти, де освітяни Чернівців поділились досвідом роботи, показали напрацювання щодо організації роботи спеціалізованих закладів освіти, розповіли про організацію харчування освітніх закладів, поділились досвідом підготовки і впровадження міських освітянських програм, організацією інклюзивного навчання тощо.

 Незабутні враження справили і відвідування Чернівецького університету, екскурсії  древнім містом.

 Такі обміни досвідом дозволяють як активніше впроваджувати новий передовий педагогічний досвід так і давати належну оцінку власної роботи, а головне – рухатись вперед, не стояти на місці, шукаючи нові форми і методи  в освітньому процесі.

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleria0b55d8841d

    5-6 жовтня в місті Рівне відбувся V етап дитячого Кубка Рівненської області з шахів 2019 року. Турнір відбувся за швейцарською системою в 9 турів. Змагалися юні шахісти Гощанського, Дубенського, Здолбунівського, Костопільського районів, міст Рівне та Вараш. Всього в змаганнях взяли участь 84 учасника.

     Кращий результат серед шахістів нашого міста показав Осипенко Володимир, перемігши  серед дітей 9 річного віку (і молодших). Вдало виступили і 11-річні шахісти: Лобанов Микита-2 місце, Горбенко Семен - 5 місце, Осипенко Максим - 6 місце, Євстратов Радій -7 місце. Після п’яти етапів Лобанов Микита очолює турнірну таблицю серед 11-річних, а Осипенко  Максим йде на третьому місці.

                                                                       Макоєдов О.Б., керівник гуртка „Шахи” ЗОШ №1

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleria347476b7c8

 8 жовтня керівництво військової частини №3045 Національної гвардії України радо відчинили двері для для наших гімназистів. Учні завітали до частини, щоб ознайомитись з діяльністю військовослужбовців. Для них було проведено екскурсію, де на них чекала виставка військової техніки та озброєння військової частини. Кожен бажаючий мав можливість потримати в руках зброю, яку гвардійці використовують під час виконання службових обов’язків, отримати інформація щодо представленого озброєння та техніки, акцентувалася увага на показ роботи кінологічної служби, де війсково службовці продемострували затримання нападника. Військовослужбовці показали фільм про частину, з якого учні дізнались про призначення, задачі частини та Національної гвардії в цілому.

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleria60385f29b7

       4 жовтня 2019 року в центрі дозвілля „Лісова пісня” відбулися міські урочистості з нагоди Дня працівника освіти. Захід був організований нетрадиційно, в ретро-стилі 60-х років XX століття, до організації і проведення якого долучились представників від усіх закладів освіти. Цікаву атмосферу свята створювало оформлення залу з фотозонами у відповідному стилі, одяг учасників, що відповідав зазначеній епосі. А ведуча, керівник гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості С.Тиндик, яка безпосередньо готувала завдання для учасників, була справжнім координатором, натхненником.

      Цікаву концертну програму підготували і працівники закладів дошкільної освіти.

     Педагогів вітав міський голова С.Анощенко, який вручив премії міського голови М.Мамчич, вчителю інформатики ЗОШ №1, О.Горбачик, вчителю математики гімназії, О.Зосимчук, керівнику музичному ЗДО №5 та грамоти виконавчого комітету з грошовими винагородами. Начальник управління освіти О.Корень не тільки вітала колег із прийдешнім святом, вручала грамоти від управління освіти, а була активним учасником заходу, виконувала завдання, відповідала на запитання. До свята долучились і заступники міського голови С.Кречик, В.Бірук, головні спеціалісти виконавчого комітету Л.Павлусь, О.Тарадюк.

   Невимушена атмосфера, цікава програма, не традиційні завдання, у яких брали участь усі присутні зробили свято неперевершеним. А солодощі від незмінного спонсора багатьох освітянських заходів ТЗОВ „Кузнецовський хлібозавод” (керівник Ординат Олег Ярославович) його ще і підсолодили.

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleria26060a92e4

 Шановні колеги! Прийміть найщиріші вітання з нашим професійним святом – Днем працівників освіти!

 Бути вчителем, вихователем, наставником  сьогодні – це наполеглива праця, яка збагачує світ мудрістю й знаннями,  це  мистецтво, обране за покликом серця.

 В цей святковий день висловлюємо глибоку вдячність за невтомну працю, творчий пошук, добро і щедрість душі, високий професіоналізм та життєву мудрість.

 Бажаю всім  міцного здоров’я, рясних Божих благословінь, щирої радості, безхмарних днів, творчої наснаги, нових педагогічних звершень..

 Хай засіяна вашою невтомною працею освітянська нива дає багаті врожаї нових талантів, яскравих особистостей та визначні перемоги й здобутки!

Шановні працівники закладів дошкільної освіти, щиро вітаємо Вас із професійним святом!

  Вихователь- одна з найблагородніших професій, яка вимагає від людини глибокої самовіддачі, величезного терпіння і безмежної любові до своєї справи. Саме Ви ведете дітей стрімкими стежками навколишнього світу, навчаєте першої азбуки життя, прищеплюєте доброту, людяність, чуйність, розкриваєте красу світу й людського серця.  Ваша щоденна праця — нелегка.

   Однак саме на Вас доля поклала відповідальність за творення майбутнього покоління української нації — мудрого в прийнятті рішень, чесного у своїх справах, свідомого в думках. Бажаємо Вам міцного здоров’я і невичерпних сил, ентузіазму у втіленні планів і творчих задумів, підтримки й розуміння з боку колег та друзів. Хай у родинах панує злагода й достаток, а в серцях — спокій і затишок! Хай небо над нашими головами буде мирним і яскраво блакитним, а всі-всі діти — усміхненими й щасливими!

  25 ВЕРЕСНЯ 2019 РОКУ ЗАКЛАДИ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ  – БУДИНОК ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ, ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА – ВІДЗНАЧАТИМУТЬ ДЕНЬ ПОЗАШКІЛЬНИКА.

 Позашкільна освіта є невід’ємною складовою системи освіти і спрямована на розвиток творчих здібностей та обдарувань вихованців,  задоволення їх інтересів, духовних запитів і потреб у професійному самовизначенні. Відвідуючи позашкільні заклади, кожна дитина має можливість шукати свої нові, невідані раніше таланти або розвивати уже існуючі здібності. Адже позашкільне навчання у вимірі сьогодення дає можливість обрати як спортивні, так і творчі заняття, які будуть не лише розвивати, а і приносити радість.

    Програма має на меті сприяти розвитку здорового харчування, фізичних активностей та свідомого ставлення школярів до власного здоров’я. За міні-проекти найактивнішим закладам освіти виділятимуть гранти на закупівлю обладнання для STEM- лабораторій.

      Деталі за посиланням

       Подати заявку можна до 30 вересня.

    11.09.2019 в інформаційному центрі „Полісся” відбулася зустріч освітян, представників від батьківської громадськості, учнівського самоврядування з представниками Рівненської АЕС з питань подальшої співпраці.

    Перед присутніми виступив заступник генерального директора з персоналу І.Вітковський, який зазначив про важливість співпраці РАЕС з школами міста щодо профорієнтаційної  роботи, розповів про роботу „Ядерної школи” РАЕС, участь у якій третій рік поспіль беруть учні закладів загальної середньої освіти, наголосив на умовах участі в її роботі старшокласників та запропонував обговорити питання подальшого співробітництва.

    Начальник управління освіти О.Корень подякувала працівникам РАЕС за надані можливості проведення екскурсій дітям та працівникам безпосередньо на атомну електростанцію, тренувальний та інформаційні центри. Висловила надію на підтримку атомників щодо добудови 6 школи та від управління освіти нагородила подякою І.Вітковського за вагомий особистий внесок у розвиток партнерської взаємодії з освітніми закладами міста та систематичну підтримку дитячих ініціатив.

Галерея зображень

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://varashosvita.rv.ua/novyny.html#sigProGalleria55d0392c2e

    За підсумками роботи по сприянню та підтримці діяльності органів учнівського самоврядування, дитячого громадського руху в Україні, управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації відзначило подяками педагогів області, які впродовж багатьох років працюють над формуванням лідерських якостей у дітей, громадянського виховання та всебічного розвитку особистості.

    Серед найкращих – координатор міської ради старшокласників учнівського самоврядування „Ватра”, заступник директора Будинку дитячої та юнацької творчості – Стадник Олена Миколаївна!

    Щиро вітаємо Олену Миколаївну, бажаємо здоров’я, невичерпних сил, нових професійних досягнень, здійснення усіх задумів і починань!

     І нехай Ваш творчий вогник надихає і надалі юне покоління на написання нових креативних проектів, активної участі у створенні нової української школи, захисті своїх прав!

    Заклади загальної середньої  освіти і Будинку дитячої та юнацької творчості активно долучились до міських заходів щодо проведення Днів сталої енергії, які організовуються в місті Вараші впродовж 09-14.09.2019. Заходи розпочинаються в школах з проведення  класних годин, годин спілкування, бесід, ранків, екоуроків з питань значення енергозбереження в житті суспільства. Участь у заходах будуть брати всі категорії дітей: від наймолодших – до старшокласників.

   Впродовж тижня заплановано проведення конкурсів малюнків на асфальті на екологічну тематику, виставки малюнків „Мій Екодім”,  виставки – конкурси „Друге життя побутових відходів”, творчі екологічні конкурси (фото, малюнок, аплікація, виріб), перегляди віодефільмів „Збережемо енергію – збережемо планету”, захисти проектів з питань ощадливого збереження енергоресурсів, тематичні виставки в бібліотеках. Старшокласники ЗОШ №3 у внутрішньому дворі школи 13.09 з 12.30 години будуть презентувати  прес-машину, яку подарували школі за перемогу у Всеукраїнському екологічному проекті.

   А на завершення – 14.09, на День міста, команди від шести шкіл міста візьмуть участь у пошково - пізнавальному квесті  „Прорив енергії” під гаслом „Тільки разом”, яку підготували лідери міської ради старшокласників учнівського самоврядування „Ватра”. Учасники квесту на шести умовних станціях будуть демонструвати свої знання і вміння з питань значення ефективного використання енергоресурсів  та відновлення енергоносіїв.

     Запрошуємо на заходи з енергозбереження!

    На офіційному сайті МОН України оприлюднено лист МОН України від 16.08.2019 № 1/9-523 “Про національно-патріотичне виховання у закладах освіти у 2019/2020 навчальному році”. У листі йдеться про Стратегію національно-патріотичного виховання, затверджену Указом Президента України від 18.05.2019 № 286/2019.

    Цим Указом визнано таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580 Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 роки”.

     Звертаємо Вашу увагу, що Стратегія національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки втратила чинність. 

     Відповідно до положень Указу Президента підготовлено наказ МОН України від 29.07.2019 №1038 „Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641”, у якому викладено в новій редакції Концепцію національно-патріотичного виховання в системі освіти України та заходи щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України. 

   Зазначеним вище листом визначені основні тенденції розвитку виховання в сучасній українській школі, надані методичні рекомендації з питань побудови  виховної діяльності, її організація, планування роботи.

    Ознайомитися з листом можна у вкладці.

    Міністерство освіти і науки України пропонує школам  використовувати рамковий Меморандум  про співпрацю між педагогами, батьками та учнями, який стане дієвим інструментом для побудови педагогіки партнерства. Документ напрацювала ГО “Смарт освіта”спільно з Міністерством освіти і науки України. Його текст, а також короткий відеокурс про створення та використання Меморандуму можна знайти на сайті НУШ за посиланням.

 У Міністерстві освіти рекомендують школам присвятити перші уроки у День знань ціннісним орієнтирам сучасної української школи. Про це йдеться у відповідному листі освітнього відомства.

 Деталі у документі МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

 У міністерстві пропонують закладам освіти у 2019/20 навчальному році самостійно визначити конкретні теми уроків з урахуванням вікових особливостей учнів. Разом з тим, у відомстві зазначають, що окремі з запропонованих тем будуть доречними для проведення першого уроку.

 Також у відомстві наголосили при проведенні першого уроку у навчальному році, слід уникнути формалізму й заорганізованості, дати можливість дітям висловити свою думку, поділитися своїм внутрішнім світом.

Для дітей 1-4-х класів рекомендовані наступні теми першого уроку

 • «Поговоримо про дружбу»;
 • «Добро починається з тебе»;
 • «Чесність та довіра – основа добрих стосунків»;
 • «Як стати кращим»;
 • «Здоров’я природи – здоров’я людини» та ін.

Рекомендовані теми першого уроку учням 5-9-х класів

 • «Ми – жителі планети Земля. Ми – рівні»;
 • «Щастя: пункт призначення чи спосіб подорожувати?»;
 • «Герої завжди поміж нас»;
 • «Що означає бути справедливим?»;
 • «Що означає бути лідером?»;
 • «Для чого людям совість?»;
 • «Толерантність та взаємоповага як запорука мирного співіснування» та ін.

Для учнів 10-11-х класів рекомендовані такі теми першого уроку

 • «Правовий статус людини і громадянина в Україні»;
 • «Людина серед людей»;
 • «Свобода в житті людини та її межі»;
 • «Власний шлях до самореалізації або як стати особистістю»;
 • «Верховенство права: дороговказ чи лише декларація?»
 • «Корупція та фаворитизм як крадіжка твого майбутнього» та ін.
Сторінка 1 з 14

КАЛЕНДАР ПУБЛІКАЦІЙ

« Січень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31