Карантин у закладах освіти (21)

   З 27 січня на території Вараської міської територіальної громади встановлено «червоний» рівнь  епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Що стосується роботи закладів освіти громади, то в зв’язку зі збільшенням  захворюваності на гострі респіраторні хвороби та COVID-19 в закладах освіти серед учнів та працівників, рішенням позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вараської міської територіальної громади від 26.01.2022 №2  тимчасово призупинено освітній процес у закладах загальної середньої та позашкільної освіти з 27.01 по 06.02.2022.

   З 27 січня по 06 лютого 2022 року тимчасово призупинено освітній процес у закладах загальної середньої та позашкільної освіти Вараської міської територіальної громади згідно з рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вараської міської територіальної громади від 26 січня 2022 року. 

   Заклади дошкільної освіти працюють в очному режимі з дотриманням протиепідемічних заходів.

   З 11 листопада 2021 року у закладах загальної середньої освіти громади відновлюється освітній процес для учнів 1-11 класів в очному режимі з дотриманням протиепідемічних заходів.

Зміст постанови щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти містить вимоги щодо організації освітнього процесу, покладених на керівників та працівників закладів освіти в період карантину.
Окрім того, визначено вимоги до організації харчування в закладах освіти, вимоги до транспорту, який перевозить дітей та працівників, а також вимоги до поводження з використаними засобами індивідуального захисту.

Міністерством охорони здоров'я затверджені нові протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням COVID-19.

Відповідну постанову підписано головним державним санітарним лікарем України Віктором Ляшко.

Документом визначені обов'язки суб'єктів, що відповідають за влаштування та утримання закладів освіти, з урахуванням необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації.

Додатково до встановлених карантинних заходів, враховуючи зростання показників захворюваності та рішення регіональних комісій ТЕБ та НС, спільні МОН і МОЗ рекомендації передбачають запровадження додаткових обмежень при "жовтих" та "помаранчевих" рівнях епідемічної небезпеки. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Зокрема, пропонується переводити на дистанційне навчання учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти.

"Передусім ці обмеження варто застосовувати на адміністративно-територіальних одиницях, де перевищено епідемічні пороги на грип та ГРВІ, а також там, де фіксується значне зростання кількості випадків коронавірусної хвороби", - зазначив Сергій Шкарлет.

 Уряд продовжив строки загальнонаціонального карантину в Україні – він триватиме до 22 травня 2020 року. Таке рішення було прийняте 4 травня 2020 року під час засідання Кабміну в Києві.

 “Рішення Уряду передбачає послаблення деяких карантинних обмежень з 11 травня. Однак для закладів освіти все залишиться незмінним – вони проводять дистанційне навчання та готуються до завершення навчального року”, – пояснила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

  Випускники 11-х класів отримають документ про здобуття освіти після складання ДПА у формі ЗНО. Якщо учні 1-8, 10 класів не планують навчатися в іншому закладі освіти, школи надішлють копії документів учням у електронному варіанті, а оригінали документів видадуть у вересні 2020-2021 навчального року.

  Попередньо МОН повідомляло, що цьогоріч державна підсумкова атестація для учнів 4-х та 9-х класів скасована.

 Для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 у 2019/2020 навчальному році МОН рекомендує утриматися від проведення масових заходів, зокрема – останніх дзвоників та випускних вечорів.

 Уся інформація, пов’язана зі змінами в системі освіти через карантин, зібрана на окремому ресурсі –mon-covid19.info

 Нагадаємо, що учасники, які проживають в іншій області або на відстані понад 150 кілометрів від закладу освіти, зможуть змінити місце складання ЗНО.

В умовах карантину вихователі можуть проводити заняття з дітьми через онлайн-канали та надавати рекомендації батькам.

Дітям дошкільного віку можна запропонувати ігрові, трудові та художньо-продуктивні заняття.

Перелік ресурсів із вправами та завданнями для дітей дошкільного віку.

Поради батькам дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами.

Рекомендації
 для занять із дітьми дошкільного віку від ЮНІСЕФ Україна.


Поради батькам від ЮНІСЕФ Україна та МОН:
Як говорити з дітьми про COVID-19

Як говорити про короновірус з дітьми молодшого віку

Щоб уберегти себе та своїх близьких, необхідно чітко дотримуватися відповідних рекомендацій. Не займайтеся самолікуванням і одразу звертайтеся до сімейного лікаря, якщо відчули симптоми захворювання. У цьому розділі ми розкажемо вам про основні засоби профілактики від COVID-19, а також алгоритм дій у разі підозри на коронавірусну хворобу. 

  1. Онлайн-обстеження на COVID-19
  2. Симптоми
  3. Профілактика
  4. Про засоби індивідуального захисту
  5. Ритуальні заходи

1. Як я можу оцінити свої ризики захворіти на COVID-19?

Сторінка 1 з 3