Карантин у закладах освіти (30)

   З 11 листопада 2021 року у закладах загальної середньої освіти громади відновлюється освітній процес для учнів 1-11 класів в очному режимі з дотриманням протиепідемічних заходів.

Зміст постанови щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти містить вимоги щодо організації освітнього процесу, покладених на керівників та працівників закладів освіти в період карантину.
Окрім того, визначено вимоги до організації харчування в закладах освіти, вимоги до транспорту, який перевозить дітей та працівників, а також вимоги до поводження з використаними засобами індивідуального захисту.

Міністерством охорони здоров'я затверджені нові протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням COVID-19.

Відповідну постанову підписано головним державним санітарним лікарем України Віктором Ляшко.

Документом визначені обов'язки суб'єктів, що відповідають за влаштування та утримання закладів освіти, з урахуванням необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації.

Додатково до встановлених карантинних заходів, враховуючи зростання показників захворюваності та рішення регіональних комісій ТЕБ та НС, спільні МОН і МОЗ рекомендації передбачають запровадження додаткових обмежень при "жовтих" та "помаранчевих" рівнях епідемічної небезпеки. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Зокрема, пропонується переводити на дистанційне навчання учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти.

"Передусім ці обмеження варто застосовувати на адміністративно-територіальних одиницях, де перевищено епідемічні пороги на грип та ГРВІ, а також там, де фіксується значне зростання кількості випадків коронавірусної хвороби", - зазначив Сергій Шкарлет.

Внесено зміни  у постанову Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” З 24 лютого 2021 року на території України встановлюється "жовтий" рівень епідемічної небезпеки з окремими обмеженнями для закладів освіти. Водночас у регіонах, де буде встановлено "червоний" рівень, здобувачам забороняється відвідувати заклади освіти, що не стосується закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.

 Міністерство охорони здоров’я України розробило новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти. Документ набув чинності 1 січня 2021 року. 

 Попередній аналогічний документ — “Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу” (ДержСанПіН) — був розроблений ще у 2001 році, майже 20 років тому, і багато в чому вже не відповідав вимогам сучасності. 

 Отже, з 1 січня 2021 року ДержСанПіН перестає діяти, а чинним стає новий Санітарний регламент.

«Чи доцільно проводити предметні олімпіади та конкурси, зокрема Міжнародний конкурс знавців української мови ім. П. Яцика та Міжнародний мовно-літературний конкурс ім. Т.Шевченка в очному режимі в умовах карантину?» – таке питання було винесено на громадське обговорення управлінням освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації.

В опитуванні взяло участь 1178 учасників з усіх районів, міст, ОТГ області. Більшість відповіли негативно.

Відтак, враховуючи думку громадськості, цьогоріч вказані інтелектуальні змагання на Рівненщині не проводитимуться.

«Збереження життя та здоров’я наших учнів, педагогів – питання стратегічне. Через карантин і загрозу розповсюдження COVID-19 довелося змінити фактично всі освітні процеси, в тому числі й проведення олімпіад та конкурсів. У цьому питанні ми також врахували думку громадськості», – коментує ситуацію начальник управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Петро Коржевський.

Зауважимо, що зважаючи на епідеміологічну ситуацію зміни у проведенні олімпіад та конкурсів планувались від початку карантину.

Також через карантин перенесено фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН – він має відбутись у листопаді в онлайн-режимі.

Сьогодні відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Спільно із обласною комісією ТЕБ і НС прийнято рішення щодо нового епідемічного зонування та карантинних обмежень в районах і містах Рівненщини. Разом з тим, місто Вараш і  виведено з червоної зони, з 02.11.2020 місту встановлено «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки.

 Отже, з 02.11.2020 заклади освіти громади працюють в звичному режимі, з дотриманням вимог Постанови Головного санітарного лікаря України  №50 та № 55.

 На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами від 12.08.2020 № 712, від 27.08.2020 № 757, від 26.08.2020№ 760, від 13.10.2020 №956), протоколу №37 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 15 жовтня 2020 року,

 протоколу №40 від 16.10.2020 року засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вараської територіальної громади  з 00:00 годин 19 жовтня 2020 року встановлено "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Відповідно організація роботи закладів дошкільної освіти буде здійснюватись з дотриманням наступних вимог та обмежень:

- кількість дітей в групах не повинна перевищувати 10 осіб;

- температурний скринінг дітей здійснювати кожні 2 години;

- вологе прибирання з використанням дезинфікуючих засобів кожні 2 години.

Також з обмеженнями буде організовуватися діяльність гуртків та спортивних секцій у закладах позашкільної освіти - не більше 10 осіб в групі.

І.ДЛЯ ДИРЕКТОРІВ, ВЧИТЕЛІВ ТА ІНШИХ ПРАЦІВНИКІВ ШКІЛ Ключова інформація та рекомендовані заходи. Основні принципи. Дотримання основних принципів, наведених нижче, може допомогти захистити здоров’я учнів, вчителів та працівників школи і зупинити поширення цього захворювання:

  Збереження здорового середовища у школах:

Сторінка 1 з 3