КАРАНТИН У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ (22)

 На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами від 12.08.2020 № 712, від 27.08.2020 № 757, від 26.08.2020№ 760, від 13.10.2020 №956), протоколу №37 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 15 жовтня 2020 року,

 протоколу №40 від 16.10.2020 року засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вараської територіальної громади  з 00:00 годин 19 жовтня 2020 року встановлено "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Відповідно організація роботи закладів дошкільної освіти буде здійснюватись з дотриманням наступних вимог та обмежень:

- кількість дітей в групах не повинна перевищувати 10 осіб;

- температурний скринінг дітей здійснювати кожні 2 години;

- вологе прибирання з використанням дезинфікуючих засобів кожні 2 години.

Також з обмеженнями буде організовуватися діяльність гуртків та спортивних секцій у закладах позашкільної освіти - не більше 10 осіб в групі.

І.ДЛЯ ДИРЕКТОРІВ, ВЧИТЕЛІВ ТА ІНШИХ ПРАЦІВНИКІВ ШКІЛ Ключова інформація та рекомендовані заходи. Основні принципи. Дотримання основних принципів, наведених нижче, може допомогти захистити здоров’я учнів, вчителів та працівників школи і зупинити поширення цього захворювання:

  Збереження здорового середовища у школах:

 Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року.

 Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня.

  «У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

   Рівень визначається автоматизованим програмним забезпеченням на основі визначених алгоритмів та зібраних даних та затверджується Національною комісією ТЕБ та НС», — зазначив Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

  При цьому очільник МОЗ Максим Степанов наголосив, що навіть для «зеленої зони» продовжують діяти певні карантинні обмеження.

  «Усі критерії розроблені на основі нашого досвіду та досвіду західних партнерів... «Зелена зона» не означає повне зняття карантину», — підкреслив Максим Степанов.

  Відтак, йдеться про такі карантинні обмеження для «зеленої зони»:

- у громадських будівлях обов'язковим є носіння маски або респіратора;

- проведення масових заходів може відбуватися за умови перебування не більше 1 особи на 5 квадратних метрів;

- кінотеатри мають бути заповнені не більше, ніж на 50%;

- пасажирські перевезення мають відбуватися тільки для пасажирів на сидячих місцях.

 Відповідно до постанови, регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважається такий, у якому наявна хоча б одна з таких ознак:

- завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50%;

- середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;

- коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11%;

- показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10%.

 У залежності від рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиницях застосовуються відповідні обмежувальні протиепідемічні заходи.

 Зазначимо, дія нової постанови стосується періоду з 1 серпня по 31 серпня 2020 року.

На сайті Міністерства охорони здоров’я опубліковано розпорядження Головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка про проведення громадського обговорення деяких вимог до протиепідемічних заходів при послабленні карантину.

Сформовані проекти тимчасових рекомендацій:

  • При проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування. 
  • У закладах дошкільної освіти. 
  • При роботі готелів. 
  • При перевезенні пасажирів автомобільним транспортом. 
  • У деяких закладах фізичної культури та спорту. 

Свої пропозиції до тимчасових рекомендацій можна надсилати на електронну пошту до 18:00 19 травня 2020 р.: Povoroznyk.igor@gmail.com

 

Працівники Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти розробили рекомендації щодо організації навчання під час карантину, контролю навчальних досягнень учнів, а також записів у класний журнал.

У рекомендаціях ви знайдете відповіді на такі запитання: «Які форми та способи є оптимальними для організації навчання з використанням технологій дистанційного навчання?»; «Як оцінити результати навчання здобувачів освіти і при цьому забезпечити об’єктивність цих результатів?»; «Як заповнювати класний журнал?» та ін.

Ознайомитись із матеріалами можна за посиланням.

 Уряд продовжив строки загальнонаціонального карантину в Україні – він триватиме до 22 травня 2020 року. Таке рішення було прийняте 4 травня 2020 року під час засідання Кабміну в Києві.

 “Рішення Уряду передбачає послаблення деяких карантинних обмежень з 11 травня. Однак для закладів освіти все залишиться незмінним – вони проводять дистанційне навчання та готуються до завершення навчального року”, – пояснила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

  Випускники 11-х класів отримають документ про здобуття освіти після складання ДПА у формі ЗНО. Якщо учні 1-8, 10 класів не планують навчатися в іншому закладі освіти, школи надішлють копії документів учням у електронному варіанті, а оригінали документів видадуть у вересні 2020-2021 навчального року.

  Попередньо МОН повідомляло, що цьогоріч державна підсумкова атестація для учнів 4-х та 9-х класів скасована.

 Для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 у 2019/2020 навчальному році МОН рекомендує утриматися від проведення масових заходів, зокрема – останніх дзвоників та випускних вечорів.

 Уся інформація, пов’язана зі змінами в системі освіти через карантин, зібрана на окремому ресурсі –mon-covid19.info

 Нагадаємо, що учасники, які проживають в іншій області або на відстані понад 150 кілометрів від закладу освіти, зможуть змінити місце складання ЗНО.

В умовах карантину вихователі можуть проводити заняття з дітьми через онлайн-канали та надавати рекомендації батькам.

Дітям дошкільного віку можна запропонувати ігрові, трудові та художньо-продуктивні заняття.

Перелік ресурсів із вправами та завданнями для дітей дошкільного віку.

Поради батькам дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами.

Рекомендації
 для занять із дітьми дошкільного віку від ЮНІСЕФ Україна.


Поради батькам від ЮНІСЕФ Україна та МОН:
Як говорити з дітьми про COVID-19

Як говорити про короновірус з дітьми молодшого віку

Сторінка 1 з 2