Атестація та сертифікація педпрацівників, курси

Атестація та сертифікація педпрацівників, курси (8)

   До Міністерства освіти і науки України надходять звернення педагогічних працівників з тимчасово окупованих територій та територій проведення воєнних (бойових) дій, Центрального комітету профспілки працівників освіти і науки України та територіальних організацій профспілки щодо підтвердження кваліфікаційної категорії педагогічних працівників, які в умовах воєнного стану були вимушені змінити місце проживання (перебування), при працевлаштуванні їх на педагогічні посади до інших закладів освіти.

   08.04.2022 в залі засідань управління освіти відбулось підсумкове засідання атестаційної комісії управління освіти, а також проведено атестацію керівників та заступників керівників закладів освіти Вараської міської територіальної громади. Під час роботи атестаційної комісії було розглянуто атестаційні матеріали педагогічних працівників та прийнято відповідні рішення, згідно вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників України.

   05.04.2022 в залі засідань управління освіти відбулось засідання атестаційної комісії управління освіти та розпочато проведення атестації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Вараської міської територіальної громади. На розгляд атестаційної комісії управління освіти у встановлені терміни та відповідно до вимог діючого Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, надані всі необхідні атестаційні матеріали для проведення атестації педагогічних працівників у 2021-2022 році.

    У зв’язку із введенням воєнного стану, з метою забезпечення безпечних умов роботи, засідання атестаційної комісії відбулось дистанційно, в онлайн режимі.

   У 2022 році в сертифікації зможуть взяти участь до 2500 учителів початкових класів. Щоб охопити всі регіони України, МОН своїм Наказом № 3 від 04.01.2022 визначило максимальний обсяг заяв, які можуть бути подані від кожної з областей на пропорційних засадах (залежно від наявної кількості вчителів початкової школи).

   Упродовж 4‒17 квітня 2022 року включно триватиме реєстрація для проходження сертифікації.

   Для Рівненської області у 2022 році зазначено граничну кількість вчителів початкових класів, які зможуть зареєструватися для участі у сертифікації – 105 осіб.

   Зауважимо, що відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників учителі  беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

   Сертифікація складається з трьох етапів:

- незалежного тестування учасників сертифікації;

- самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності;

- вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

15 березня, в кабінетах учасників сертифікації розміщено результати першого етапу сертифікації вчителів початкової школи 2021 року – незалежного тестування фахових знань та умінь.

Учасники першого етапу можуть завантажити картки результатів та сканкопії своїх бланків відповідей. Максимальна кількість балів, яку можна було набрати, правильно виконавши всі завдання тесту, – 100.

Учасників сертифікації, які за підсумками незалежного тестування набрали менше 60% від максимальної кількості балів, вважають такими, що не пройшли тестування, і не допускають до участі в наступному етапі сертифікації. Інформацію про допущення чи недопущення учасника сертифікації до участі в наступному етапі також розміщено в кабінеті учасника.

 Відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1190 від 27.12.2018 .

  Сертифікація педагогічних працівників– це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.

 Метою сертифікації вчителів є виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

 Участь у сертифікації беруть вчителі на добровільній основі.

 Міністерство освіти і науки України надало роз'яснення з питань атестації вчителів початкових класів, які успішно пройшли сертифікацію (лист МОН України від 15.12.2020 №1/9-690).

 Наразі порядок присвоєння кваліфікаційної категорії педагогічним працівникам визначено Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 року № 930, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14 грудня 2010 р. за № 1255/18550 (далі - Типове положення).

ПУБЛІКАЦІЇ

КАЛЕНДАР ПУБЛІКАЦІЙ

« Вересень 2022 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30