Зовнішнє незалежне оцінювання

Зовнішнє незалежне оцінювання

 

   14 березня 2024 року о 9.00 розпочалася реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті (НМТ). Триватиме вона до 11 квітня включно. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить реєстрацію в безпаперовій формі. Щоб зареєструватися для участі в НМТ, потенційному вступникові / вступниці потрібно буде за допомоги спеціального сервісу, розміщеного на вебсайті УЦОЯО, самостійно створити персональний кабінет та виконати в ньому такі дії:

- зазначити реєстраційні дані (контактну інформацію, категорію «випускник поточного року» або «випускник минулих років», указати на потребу створення особливих (спеціальних) умов), вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет на вибір і населений пункт в Україні або за кордоном, де він / вона планує проходити НМТ, а також мову складання предметів сертифікаційної роботи; завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів; надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти. 

Далі детальніше ...

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план проведення національного мультипредметного тесту на 2024 рік.

     Згідно плану, основна сесія триватиме з 14 травня до 25 червня, додаткова – з 11 до 19 липня.

     Результати тестування учасники отримають до 2 липня та 26 липня, залежно від того, на якій сесії вони складали іспит – основній чи додатковій.

     Основна реєстрація вступників розпочнеться 14 березня і триватиме до 11 квітня.

Далі детальніше...

     Українським центром оцінювання якості освіти затверджено  загальні характеристики  предметних тестів основного й додаткового блоків національного мультипредметного тесту 2024 року та схеми нарахування балів за виконання їх завдань.

     Також визначено кількість і форми тестових завдань із кожного предмета та час на їх виконання, зокрема тести з української мови, української літератури, історії України, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань, із математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької, французької) – по 32.

     Усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів. Зауважуємо також, що зміст завдань з історії України охоплюватиме лише події другої половини XVI – початку ХХІ ст.

     Докладніше про зміст та структуру тестів із кожного предмета НМТ й оцінювання читайте у відповідних розділах на сайті УЦОЯО, перейшовши за гіперпокликанням: https://testportal.gov.ua/nmt-2024-zatverdzheno-harakterystyky-predmetnyh-testiv/.

 8 листопада Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 10092 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року». Про особливості НМТ та модель його проведення читайте нижче.

НМТ у 2024 році складатимуть лише ті, хто планує вступати до ЗВО. Тестування відбуватиметься у комп'ютерній формі. Вступники складатимуть іспит із чотирьох предметів. Обов'язковими будуть:

  • українська мова (без літератури);
  • історія України;
  • математика;
  • ще один предмет на вибір.

На вибір можна буде обрати предмет: 

 Mathema опублікувала курс, який допоможе учням підготуватися до НМТ з математики. Він є повністю безкоштовним і не вимагає реєстрації.

Як виглядає курс?

  • - 42 теми, які охоплюють усю програму НМТ з математики
  • - 42 відеолекції від репетиторів з поясненням теорії та розбором завдань на кожну тему
  • - 42 тести після кожної теми, які допоможуть учню перевірити та закріпити знання

   Школярі у 2024 році складатимуть НМТ для вступу у вищі навчальні заклади України на бакалаврські програми. Однак кількість обов'язкових предметів можливо збільшиться - про це повідомили у Міністерстві освіти і науки України та Українському центрі оцінювання якості освіти.

   Як розповіли у відомствах, до української мови та математики додається історія України. Окрім цього учасники будуть обирати самостійно четвертий предмет НМТ.

   23.06.2023 завершилася основна сесія національного мультпредметного тестування – 2023, за підсумками якої 10 учнів-випускників закладів загальної середньої освіти міста Вараша отримали максимальні 200 балів з навчальних предметів: 7  -  з математики, 2 –  з української мови, 1 – з історії     

   Вітаємо:

   Вакельчука Іллю Дмитровича, випускника Вараського ліцею №3, з найвищими досягненнями з математики;

   Гузей Дарину Сергіївну, випускницю Вараського ліцею №3, з найвищими  досягненнями з української мови;

   Дороніну Марію Вячеславівну, випускницю Вараського ліцею №2, з найвищими  досягненнями з математики;

   Дудко Дарину Сергіївну, випускницю Вараського ліцею №2, з найвищими  досягненнями з математики;

   Ільїна Владислава Сергійовича, випускника Вараського ліцею №1, з найвищими досягненнями з математики;

   Кущика Максима Івановича, випускника Вараського ліцею №1, з найвищими досягненнями з математики;

   Лутай Богдану Ігорівну, випускницю Вараського ліцею №3, з найвищими  досягненнями з української мови;

   Матвіюк Софію Олександрівну, випускницю Вараського ліцею №1, з найвищими  досягненнями з математики;

   Микулінського Артема Віталійовича, випускника Вараського ліцею №1, з найвищими досягненнями з математики;

   Рижко Анастасію Юріївну, випускницю Вараського ліцею №3, з найвищими  досягненнями з історії.

   Щиро дякуємо педагогічних працівникам, які упродовж багатьох років вели їх до успіху:

   Булан Валентині Борисівні, вчителю математики Вараського ліцею №2;

   Іщик Катерині Іванівні, вчителю математики Вараського ліцею №3;

   Лінник Ользі Олексіївні, вчителю української мови та літератури Вараського ліцею №3;

   Ткач Світлані Анатоліївні, вчителю історії Вараського ліцею №3;

   Юсиній Надії Іллівні, вчителю математики Вараського ліцею №1.    

   5 червня 2023 року розпочинається основна сесія національного мультипредметного тесту. Напередодні тестування пропонуємо учасникам ознайомитися з інтерфейсом онлайнової платформи і з’ясувати: з чого розпочати роботу із сервісом, де знайти довідкові матеріали, як позначити завдання, щоб їх було зараховано та у якій послідовності їх виконувати; як змінити відповідь та завершити роботу над текстом. Відеоінструкції «НМТ: Онлайн-тестувальник» наявні на сайті УЦОЯО  та посилання на них  надіслані у заклади освіти.

3 травня закінчується реєстрація на національний мультипредметний  тест. Тестування здійснюватиметься виключно у робочі дні в межах проведення основної і додаткової сесій. Іспити проводитимуться щодня у дві зміни.

 Основна сесія тестування розпочнеться 5 червня і триватиме до 23 червня. Додаткова сесія буде проведена 11 липня – 24 липня.

 Дату, час і місце проведення тестування кожного учасника буде повідомлено у запрошенні, що надсилатимуть вступникам через персональні кабінети не пізніше ніж за 10 днів до проведення іспиту.

 Цьогоріч підняли прохідний бал для вступників. Необхідно набрати не менше 10% від загальної кількості балів за виконання кожного з трьох блоків мультитесту. Загальним порогом вважається 100 балів із 200 можливих. При виборі ІІІ предмета (за вибором) вступникам необхідно зважити на встановлені МОН України коефіцієнти, які застосовуватимуться для кожної зі спеціальностей. Вони надають результатам НМТ  більшої ваги при вступі на спеціальність, споріднену до вибіркового предмета.

    Мінімальні прохідні бали з предметів:

   Фахівцями УЦОЯО підготовлені демонстраційні варіанти тестів з усієї лінійки предметів НМТ.

   Наразі потенційним учасникам тестування пропонуємо виконати завдання з історії України в онлайновому середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти за цим посиланням. Просимо врахувати, що інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний вступному тесту. 

Сторінка 1 з 5