КАЛЕНДАР

« Листопад 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Вчителям: готові презентації

  24.11.2020 на базі Будинку дитячої та юнацької творчості підведено підсумки міського конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина - Україна», в якому  взяли участь учні Вараських ліцеїв №1, №3, №4, №5, Вараської гімназії і Будинку дитячої та юнацької творчості.

  Конкурс організовується на основі дослідницьких учнівських робіт, як узагальнення щорічної експедиції "Моя Батьківщина - Україна".

 А метою екпедиції є вдосконалення змісту, форм та засобів виховної роботи на кращих традиціях українського народу, формування гармонійно розвиненої особистості шляхом залучення молодого покоління до активної діяльності з вивчення історичної та культурної спадщини, природного різноманіття рідного краю.

  Цьогоріч дослідження дітей були представлені на конкурс за напрямками: «Духовна спадщина мого народу», «Із батьківської криниці», «З попелу забуття».

  Відповідно до рішення журі, переможцями визнано:

  у номінації «Духовна спадщина мого народу»

  ШЕВЧУК Дарію, ученицю Вараської гімназії, керівник МАСЛЮКОВСЬКА Тетяна Миколаївна - І місце;

  ВАЛЮШКО Дарію, ученицю Вараського ліцею №3, керівник ВАЛЮШКО Тамара Борисівна - ІІ місце;

  БАСЮК Аліну, ученицю Вараського ліцею №4, керівник ТАРАСЮК Роза Миколаївна - ІІІ місце;

  у номінації «Із батьківської криниці»

  вихованців гуртка «Історичне краєзнавство» Будинку дитячої та юнацької творчості, керівник ЗАЙКО Марина Юріївна - І місце;

  у номінації «З попелу забуття»

  КМІНА Дениса, учня Вараського ліцею №1, керівник МЕЛЬНИК Олена Михайлівна - ІІ місце;

  вихованці краєзнавчого гуртка Вараського ліцею №5, керівник КЛІМКОВИЧ Юлія Йосипівна - ІІІ місце.

Вітаємо найкращих і успішних! Ваш приклад надихатиме інших юних дослідників на пошук нового і незвіданого у вивченні історичної та культурної спадщини нашої землі!

Міністерство освіти розробило проєкт Положення про ліцей.

Відповідний проєкт документа оприлюднений відомством для громадського обговорення.

Основними завданнями діяльності ліцею є виявлення та розвиток здібностей та обдарувань учнів, їхніх індивідуальних здібностей, досягнення ними результатів навчання, прогресу в розвитку.

Окрім того, ліцеї впроваджуватимуть організацію вивчення профільних предметів, розроблення та впровадження нових освітніх технологій і форм організації освітнього процесу.

Зарахування дітей до державних, комунальних і корпоративних ліцеїв відбуватиметься на конкурсних засадах. Також конкурси можуть проводитись для зарахування дітей до 5-9 класів за умови, що кількість поданих заяв про зарахування перевищуватиме загальну кількість вільних місць у відповідних класах.

Структура та тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними та форми організації освітнього процесу в ліцеї визначатимуться педагогічною радою ліцею у межах часу, передбаченого його освітньою програмою.

Водночас навчання в ліцеї може організовуватись у класах  або групах, а також міжкласних проєктних групах учнів або навчальних кабінетах.

Окрім того, ліцей зможе створювати у своєму складі класи та групи з вечірньою або заочною, дистанційною формою навчання, а також інклюзивні класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами.

 У складі ліцею передбачається можливість створювати тимчасові науково-дослідницькі класи або міжкласні проєктні групи учнів. 

Керівництво ліцеєм здійснюватиме його директор, а колегіальним органом управління ліцею виступатиме педагогічна рада.

Громадське обговорення проєкту документа триватиме до 15 грудня 2020 року.

Зауваження та пропозиції до положення можна надсилати на e-mail: v_bozhinskiy@mon.gov.ua.