• Всеукраїнські учнівські олімпіади скасовані через COVID-19

  Міністерство освіти і науки скасувало проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з усіх навчальних предметів через зростання показників захворюваності на коронавірус.

  Відповідний наказ відомства зареєстрований у Міністерстві юстиції.

  Окрім того цього року також не будуть проведені турніри, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності.

  Водночас у дистанційній формі можуть бути проведені Всеукраїнські учнівські конкурси з навчальних дисциплін та конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт.

  У Міністерстві освіти зазначають, що для проходження всіх етапів олімпіад та турнірів дітям та вчителям необхідно пересуватися містом та областями, спілкуватися з іншими людьми, що збільшує ризик зараження та поширення коронавірусної хвороби.

  «Враховуючи поради освітян та рекомендації МОЗ щодо максимального обмеження контактів між людьми, було ухвалено рішення про непроведення учнівських олімпіад під час карантину», - повідомили у Міністерстві освіти.

  В освітньому відомстві просять поставитися до цього рішення з розумінням.

  Залиште перший коментар!
 • ДІТИ ВАРАША – ПРОТИ КОРУПЦІЇ!

    26.11.2020 на базі Будинку дитячої та юнацької творчості підведено підсумки міського етапу обласного конкурсу дитячого малюнка «Україна без корупції», в якому  взяли участь учні закладів загальної середньої освіти і Будинку дитячої та юнацької творчості. Найбільш активними учасниками були учні Вараської і Заболоттівської гімназій.    

     Роботи були представлені на конкурс у ІІІ вікових категоріях: перша (молодша) – від 6 до 10 років; друга (середня) – від 11 до 14 років; третя (старша) – від 15 до 17 років. Малюнки відповідали тематиці, оригінально оформлені, виконані в довільних формах, у більшості випадків, олівцями, а також олійними та акварельним фарбами, гуашшю. (Див.галерею)

         Відповідно до рішення журі, переможцями визнано:

  Залиште перший коментар! Детальніше
 • ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ МІСЬКОГО КОНКУРСУ КРАЄЗНАВЧО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ. ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ МІСЬКОГО КОНКУРСУ КРАЄЗНАВЧО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ. ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ МІСЬКОГО КОНКУРСУ КРАЄЗНАВЧО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ.

    24.11.2020 на базі Будинку дитячої та юнацької творчості підведено підсумки міського конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина - Україна», в якому  взяли участь учні Вараських ліцеїв №1, №3, №4, №5, Вараської гімназії і Будинку дитячої та юнацької творчості.

    Конкурс організовується на основі дослідницьких учнівських робіт, як узагальнення щорічної експедиції "Моя Батьківщина - Україна".

   А метою екпедиції є вдосконалення змісту, форм та засобів виховної роботи на кращих традиціях українського народу, формування гармонійно розвиненої особистості шляхом залучення молодого покоління до активної діяльності з вивчення історичної та культурної спадщини, природного різноманіття рідного краю.

    Цьогоріч дослідження дітей були представлені на конкурс за напрямками: «Духовна спадщина мого народу», «Із батьківської криниці», «З попелу забуття».

    Відповідно до рішення журі, переможцями визнано:

    у номінації «Духовна спадщина мого народу»

    ШЕВЧУК Дарію, ученицю Вараської гімназії, керівник МАСЛЮКОВСЬКА Тетяна Миколаївна - І місце;

    ВАЛЮШКО Дарію, ученицю Вараського ліцею №3, керівник ВАЛЮШКО Тамара Борисівна - ІІ місце;

    БАСЮК Аліну, ученицю Вараського ліцею №4, керівник ТАРАСЮК Роза Миколаївна - ІІІ місце;

    у номінації «Із батьківської криниці»

    вихованців гуртка «Історичне краєзнавство» Будинку дитячої та юнацької творчості, керівник ЗАЙКО Марина Юріївна - І місце;

    у номінації «З попелу забуття»

    КМІНА Дениса, учня Вараського ліцею №1, керівник МЕЛЬНИК Олена Михайлівна - ІІ місце;

    вихованці краєзнавчого гуртка Вараського ліцею №5, керівник КЛІМКОВИЧ Юлія Йосипівна - ІІІ місце.

  Вітаємо найкращих і успішних! Ваш приклад надихатиме інших юних дослідників на пошук нового і незвіданого у вивченні історичної та культурної спадщини нашої землі!

  Залиште перший коментар!
 • МОН розробило Положення про ліцей

  Міністерство освіти розробило проєкт Положення про ліцей.

  Відповідний проєкт документа оприлюднений відомством для громадського обговорення.

  Основними завданнями діяльності ліцею є виявлення та розвиток здібностей та обдарувань учнів, їхніх індивідуальних здібностей, досягнення ними результатів навчання, прогресу в розвитку.

  Окрім того, ліцеї впроваджуватимуть організацію вивчення профільних предметів, розроблення та впровадження нових освітніх технологій і форм організації освітнього процесу.

  Зарахування дітей до державних, комунальних і корпоративних ліцеїв відбуватиметься на конкурсних засадах. Також конкурси можуть проводитись для зарахування дітей до 5-9 класів за умови, що кількість поданих заяв про зарахування перевищуватиме загальну кількість вільних місць у відповідних класах.

  Структура та тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними та форми організації освітнього процесу в ліцеї визначатимуться педагогічною радою ліцею у межах часу, передбаченого його освітньою програмою.

  Водночас навчання в ліцеї може організовуватись у класах  або групах, а також міжкласних проєктних групах учнів або навчальних кабінетах.

  Окрім того, ліцей зможе створювати у своєму складі класи та групи з вечірньою або заочною, дистанційною формою навчання, а також інклюзивні класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами.

   У складі ліцею передбачається можливість створювати тимчасові науково-дослідницькі класи або міжкласні проєктні групи учнів. 

  Керівництво ліцеєм здійснюватиме його директор, а колегіальним органом управління ліцею виступатиме педагогічна рада.

  Громадське обговорення проєкту документа триватиме до 15 грудня 2020 року.

  Зауваження та пропозиції до положення можна надсилати на e-mail: v_bozhinskiy@mon.gov.ua.

  Залиште перший коментар!
 • Нагородження з нагоди ювілею!

   З нагоди 45-ї річниці заснування закладу дошкільної освіти (ясел-садка) №1, за багаторічну сумлінну працю, наполегливість, зразкове виконання посадових обов’язків нагородили грамотою виконавчого комітету Вараської міської ради з виплатою грошової винагороди –Житник Віру Іванівну, Федіну Раїсу Борисівну та Смітюх Галину Дмитрівну.

   Грамотою управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради нагороджено Магдич Світлану Володимирівну, Годунко Світлану Миколаївну, Грудковську Ларису Олександрівну, Жмурику Марину Євгеніївну, Кушнір Тетяну Петрівну, Лугвіщик Наталію Володимирівну, Намонюк Інну Володимирівну, Рищиковець Руслану Олександрівну, Романову Ларису Денисівну, Стукало Оксану Євгеніївну.

   

  Залиште перший коментар!
 • Пробне зовнішнє незалежне оцінювання у 2021 році

   Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця. Пробне тестування є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

   Взявши участь у  пробному ЗНО, Ви зможете на прикладі одного предмета ознайомитись із:

  процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання;

  структурою та змістом тестового зошита;

  порядком доступу до пункту тестування та робочого місця;

  психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;

  навчитись ефективно розподіляти час.

   Окрім цього всім зареєстрованим учасникам \ учасницям буде надана можливість з усіх предметів ЗНО-2021:

  завантажити тестові зошити;

  пройти тестування вдома;

  отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу;

  оцінити свій рівень навчальних досягнень.

   Отже, у 2021 році можна буде і ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших навчальних предметів ЗНО (у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс).

   Пробне зовнішнє незалежне оцінювання у 2021 році відбудеться 10 квітня.

   Кожен зареєстрований учасник зможе скласти тест з одного навчального предмета з переліку ЗНО-2021: українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька, французька мови.

   Зареєструватись на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні зможуть особи, які бажають його пройти на території Волинської, Львівської або Рівненської областей.

   Реєстрація триватиме з 05 до 19 січня 2021 року.

   Для всіх зареєстрованих учасників пробного ЗНО будуть створені інформаційні сторінки, на яких після 25 березня розміщуватиметься інформація про час і місце проходження пробного ЗНО, а згодом – результати проходження тестування.

   Для отримання результатів пробного ЗНО кожному учаснику потрібно буде занести свої відповіді до спеціального сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» до 14 квітня.

   Результати тестувань будуть оприлюднені на інформаційних сторінках учасників 16 квітня.

   Звертаємо увагу, що реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО. Результати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до вищих навчальних закладів. З огляду на те, що деякі здобувачі освіти не мають змоги постійно відвідувати заклади освіти, Український центр оцінювання якості освіти спільно з ГС «Освіторія» і МФ «Відродження» планують підготувати низку відеороз’яснень до завдань пробного ЗНО-2021.   Нагадаємо, що минулорічні відеоматеріали доступні на youtube каналі ГС «Освіторія», а також на платформі iLearn.

  Залиште перший коментар!
 • З ДНЕМ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ! З ДНЕМ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ! З ДНЕМ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ!

   В Україні щороку, 21 листопада, відзначають День Гідності та Свободи

   Цей день присвячений двом революціям – Помаранчевій 2004 та Революції Гідності 2013 року. Для нашої країни це не просто сторінка в календарі, а утвердження ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору.

   

    Напередодні знаменної дати, в закладах освіти проведені інформаційно-просвітницькі заходи з дітьми: бесіди, «круглі столи»,   класні години, години пілкування, диспути-обговорення  «Майдан – фортеця духу!», «Герої не вмирають», «Революція Гідності: очікування та здобутки», переглянуті відеофільми, відеоролики «Майдан – шлях до Свободи!», «Наш європейський вибір», «Вільні творити майбутнє», «Країна нескорених»; організовані тематичні виставки в музеях та бібліотеках.

  Залиште перший коментар!
 • 20 ЛИСТОПАДА - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ! 20 ЛИСТОПАДА - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ! 20 ЛИСТОПАДА - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ!

    Щорічно, 20 листопада, відзначається Всесвітній день дітей, у річницю прийняття Конвенції про права дитини. Для нас, це - свято дитячої радості, благополуччя, світового взаєморозуміння і братерства. 

    А в закладах освіти нашої громади проводяться святкові дійства дитячих талантів, творчості, дозвілля, які можна переглянути і в онлай-форматі на сайтах закладів освіти,  у соціальних мережах. А Будинок дитячої та юнацької творчості розвиває і  щорічно розширює власний проєкт «У центрі Всесвіту – ДИТИНА!» під гаслом «100% щастя – це діти», який цьогоріч стартував під гаслом «Дитинство – маршрутом Позашкілля!»

    Вітаємо всіх учасників освітнього процесу зі святом, адже всі ми родом із дитинства! Нехай кожна мить нашого життя буде наповнена радістю, щасливим гоном дітей і вірою у власні мрії!

    А наші діти обов'язково ще здивують світ, бо Вони – НАЙКРАЩІ!

  Залиште перший коментар!
 • МІСЬКИЙ КОНКУРС «ПОЛІСЬКИЙ ПЕРЕСМІШНИК»! МІСЬКИЙ КОНКУРС «ПОЛІСЬКИЙ ПЕРЕСМІШНИК»! МІСЬКИЙ КОНКУРС «ПОЛІСЬКИЙ ПЕРЕСМІШНИК»!

    02-11.2020 проведено міський етап конкурсу читців-гумористів «Поліські пересмішники» серед учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Вперше захід проведено дистанційно, з використанням онлайн-платформи, яку підготували педагоги Вараського ліцею №1. В конкурсі взяли участь 20 учасників від закладів загальної середньої освіти та Будинку дитячої та юнацької творчості (16 учасників у віковій категорії 09-13 років та 4 учасники у віковій категорії 14-17 років).

   

     12 листопада на базі ліцею №1 підбито підсумки та визначено переможців серед юних пересмішників. Високу майстерність виконання, оригінальність та артистичність представлених образів, належну сценічну культуру демонстрували переважна більшість учасників.  Однак, журі відзначило належну підготовку всіх учасників конкурсу від Вараського ліцею №2 та якісну і нестандартну підготовку відеозапису від Вараського ліцею №4. 

     Представлятиме заклади освіти Вараської міської територіальної громади  на обласному етапі конкурсу читців-гумористів «Поліські пересмішники» учень Вараського ліцею №2 ПЕТРОВЕЦЬ Богдан.

      Відповідно до рішення журі, переможцями стали:

  Залиште перший коментар! Детальніше
 • ДОЛУЧАЙТЕСЬ ДО БЛАГОДІЙНИХ АКЦІЙ! ДОЛУЧАЙТЕСЬ ДО БЛАГОДІЙНИХ АКЦІЙ! ДОЛУЧАЙТЕСЬ ДО БЛАГОДІЙНИХ АКЦІЙ!

   В листопаді-грудні 2020 року заклади освіти Вараської міської об'єднаної територіальної громади продовжують роботу щодо участі у благодійних акціях:

  - «Копійки рятують життя» («Скарбниця надії») по збору копійок ( в тому числі і тих, що вийшли із вжитку). Кошти будуть обмінюватись у банках та перераховуватись на лікування онкохворих дітей;

  - 14-18.12.2020 - «Миколай мандрує Україною» під гаслом «Добро врятує світ» щодо виготовлення оберегів, малюнків, привітань солдатам ООС та збору речей (для дітей і дорослих), книг українською мовою, по-можливості, подарунків дітям (канцелярське приладдя, іграшки тощо), які проживають поблизу лінії розмежування в Луганській області.

   Доставку до місця призначення організовують волонтери міста Вараша.

   Всіх бажаючих взяти участь просимо звертатись до адміністрацій закладів освіти.

   Творити добро – легко! Долучайтесь!

  Залиште перший коментар!
 • Радісну подію відзначає в листопаді заклад дошкільної освіти ( ясла-садок)№1 Радісну подію відзначає в листопаді заклад дошкільної освіти ( ясла-садок)№1 Радісну подію відзначає в листопаді заклад дошкільної освіти ( ясла-садок)№1

   Сорок п’ять років тому, 16 листопада 1975 року маленькі дитячі рученята вперше відчинили двері новозбудованого, двоповерхового, світлого і просторого дитсадка, а оченята почали звикати до дивовижного світу, де оселилося безтурботне дитинство.

   За роки існування заклад виховав і випустив в широкий світ не одну тисячу своїх малят - майбутніх економістів, співаків, будівельників, військових, політичних діячів і просто хороших людей.

   Заклад дошкільної освіти – це той світ, в якому дитина живе у найважливіший період для свого розвитку, і від того, як вона тут живе, залежить не тільки її майбутнє, але й майбутнє родини і всієї країни. Якщо дитина живе з похвалою, вона вчиться захоплюватись, якщо дитина живе з честю, вона вчиться справедливості. Якщо дитина живе в безпеці, вона вчиться вірити. Якщо дитина живе дружбою, вона вчиться знаходити у світі любов. Створити такий світ можуть тільки справжні майстри, які щодня віддають частинку свого серця та любові дітям.

   Висловлюємо найщиріші побажання колективу закладу! Нехай радість, щастя та добро наповнюють серця всіх, хто натхненно тут працював і нині трудиться, допомагаючи нашим малюкам рости і розвиватися!

  Віримо, що заклад відсвяткує ще не одну славну дату, а ті добрі справи, які уже зроблено за ці роки, будуть справжнім скарбом для наступних поколінь!

  Залиште перший коментар!
 • СТАРТУВАВ ПРОЄКТ «ЧИСТИЙ БЕРЕГ» СТАРТУВАВ ПРОЄКТ «ЧИСТИЙ БЕРЕГ» СТАРТУВАВ ПРОЄКТ «ЧИСТИЙ БЕРЕГ»

   13.11.2020 стартував проєкт міської ради старшокласників «Ватра» - «Чистий берег» під гаслом «Погляд у чисте завтра» щодо прибирання правого берега річки Стир поблизу міста Вараша, який проходитиме у кілька етапів і завершиться 20.03.2021 у Всесвітній день Землі.

   

   Рішення про участь у заході прийнято на зборі лідерів 05.12.2020 (автор проєкту – учень ліцею №1 Ананій Рабий).

   

   Участь беруть лідери міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра» від закладів загальної середньої освіти та Будинку дитячої та юнацької творчості та всі бажаючі. Координують роботу дітей заступник директора Будинку дитячої та юнацької творчості О.Стадник, культорганізатор С.Романчук, заступники директорів та педагоги-організатори закладів загальної середньої освіти.

   Активним учасником є громадський активіст Юрій Рабий, який взяв на себе добровільне зобов'язання  щодо вивозу сміттєвих пакетів, що будуть збирати діти впродовж всіх етапів акції.

   Учні пропонують долучитися до участі у проєкті і депутатів Вараської міської ради у зручний для них час!

   А якщо будуть цікаві ініціативи на користь нашої громади від міської ради, депутати ради старшокласників готові прийняти виклик!

  Ми – за співпрацю, на благо громади!

  Залиште перший коментар!
 • ВИХОВАНЕЦЬ БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ ПЕРЕМІГ У ОБЛАСНОМУ КОНКУРСІ «ПТАХ РОКУ – 2020» ВИХОВАНЕЦЬ БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ ПЕРЕМІГ У ОБЛАСНОМУ КОНКУРСІ «ПТАХ РОКУ – 2020» ВИХОВАНЕЦЬ БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ ПЕРЕМІГ У ОБЛАСНОМУ КОНКУРСІ «ПТАХ РОКУ – 2020»

   В листопаді 2020 року підбито підсумки участі закладів загальної середньої та позашкільної освіти в обласному заочному етапі Всеукраїнської  природоохоронної акції «Горлиця звичайна - птах 2020 року».

    Проведення даного заходу сприяло приверненню уваги дітей до проблем охорони птахів та їх природних біотопів, вивченню учнями біологічних особливостей птахів цього виду, організації моніторингу чисельності виду на певній території та залученню до активної природоохоронної роботи.

   

   На конкурс представлено  роботи учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти Володимирецького, Гощанського, Дубенського, Костопільського, Радивилівського, Рівненського, Рокитнівського,   Сарненського районів, міст Рівного та Вараша, а також роботи вихованців закладів освіти об’єднаних територіальних громад: Бабинської сільської ради Гощанського району, Малолюбашанської сільської ради Костопільського району, Старосільської сільської ради Рокитнівського району, Клесівської селищної ради Сарненського району.

   Серед чисельних учасників, визнано переможцем та нагороджено дипломом комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради, вихованця гуртка «Домашні улюбленці» Будинку дитячої та юнацької творчості

  ГЕРАСИМЧУКА Таіра, керівник Тетяна СТОЛЯРЧУК. Робота, що була представлена на конкурс вирізнялась високим художнім рівнем, креативністю та оригінальністю, що свідчать про високу майстерність як вихованця, так і професіоналізм керівника.

   Вітаємо з перемогою! Бажаємо подальших успіхів у природоохонній діяльності та нових перемог!

  Залиште перший коментар!
 • ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЯ! ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЯ! ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЯ!

    12.11.2020 в ліцеї №5 біля меморіальної С.Тарасюка відбулася лінійка-реквієм по вшануванню пам'яті загиблого героя.

    Цього річ захід не був, як зазвичай, масовим у зв'язку з правилами адаптивного карантину, однак, до закладу завітали і міський голова О.Мензул, начальник управління освіти О.Корень,  учасники АТО та ООС, представники від військової частини 3045, міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

    Хвилюючим було звернення до присутніх ветерана АТО В.Конопко, який, звертаючись до дітей і всіх присутніх, закликав завжди пам'ятати, якою ціною заплатив Сергій і тисячі таких як він, за наше право жити у рідній Україні.

   Про ціну зупинки ворога на сході і важливість жити і творити у власній державі, а не стати колонією загарбника-сусіда, наголошували і міський голова О.Мензул та комісар міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Я.Кузло.

    Зворушливо та проникливо під час заходу звучала патріотична пісня з вуст учениці ліцею №5 Ангеліни Набухотної.

    А на завершення - всі присутні вшанували пам'ять С.Тарасюка та всіх полеглих воїнів у російсько-українській війні хвилиною мовчання.

  Вічна і світла пам'ять!

  Залиште перший коментар!
 • Лауреат конкурсу "Перло многоцінне" Лауреат конкурсу "Перло многоцінне" Лауреат конкурсу "Перло многоцінне"

  9 листопада 2020 року, у День української писемності та мови, проходило онлайн-відзначення переможців Обласного літературного конкурсу "Перло многоцінне", участь у якому цьогоріч взяло 200 юних поетів, прозаїків.

  Вітали учасників голова журі літконкурсу, лауреат премій імені Лесі Українки, Володимира Кобилянського, Валер'яна Поліщука, письменник Шморгун Євген Іванович, голова Рівненського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Т.Г.Шевченка Вєтров Іван Васильович.

  Щороку поетична осінь приносить нашим гімназистам щедрі подарунки - натхнення для творчості, нагороди за перемоги.

  Вітаємо Годунок Анастасію, учасницю поетичного гуртка, та її керівника Печончик Наталію Петрівну з перемогою (ІІ місце).

  Натхнення, нових здобутків, нових поетичних рядків.

  Залиште перший коментар!

«Чи доцільно проводити предметні олімпіади та конкурси, зокрема Міжнародний конкурс знавців української мови ім. П. Яцика та Міжнародний мовно-літературний конкурс ім. Т.Шевченка в очному режимі в умовах карантину?» – таке питання було винесено на громадське обговорення управлінням освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації.

В опитуванні взяло участь 1178 учасників з усіх районів, міст, ОТГ області. Більшість відповіли негативно.

Відтак, враховуючи думку громадськості, цьогоріч вказані інтелектуальні змагання на Рівненщині не проводитимуться.

«Збереження життя та здоров’я наших учнів, педагогів – питання стратегічне. Через карантин і загрозу розповсюдження COVID-19 довелося змінити фактично всі освітні процеси, в тому числі й проведення олімпіад та конкурсів. У цьому питанні ми також врахували думку громадськості», – коментує ситуацію начальник управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Петро Коржевський.

Зауважимо, що зважаючи на епідеміологічну ситуацію зміни у проведенні олімпіад та конкурсів планувались від початку карантину.

Також через карантин перенесено фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН – він має відбутись у листопаді в онлайн-режимі.