Під такою назвою в лютому-березні 2021 року проведені конкурси читців-декламаторів у закладах загальної середньої освіти і Будинку дитячої та юнацької творчості, переможці яких взяли участь у міському конкурсі, в який проходив у дистанційному форматі. А так, як твори переможців шкільних конкурсів, завдяки педагогам-організаторам Будинку дитячої і юнацької творчості, декламувалися у соціальних мережах, захід мали змогу подивитись та оцінити всі бажаючі жителі нашої громади.
Діти за власним вибором демонстрували майстерність у читанні творів Тараса Шевченка чи Лесі Українки в номінаціях «читці-декламатори», «інсценізація» у ІІ вікових категоріях (І – 9-13 років, ІІ – 14-18 років). До репертуару включали вірші, уривки з прозових та драматичних творів.
Щиро й сердечно вітаємо Вас зі святом Весни, Краси, Любові, Ніжності, Добра!
Жінка – берегиня роду, миру, злагоди і гармонії на рідній землі. Без жіночої підтримки, розуміння, ініціативи та творчої думки неможливі позитивні зміни в нашому житті. Своєю плідною працею та силою духу Ви звеличуєте велику освітянську родину, примножуєте її успіх і досягнення.
Бажаємо всім міцного здоров'я, великого жіночого щастя, добра, любові. Нехай у кожному домі панують мир, спокій та добробут, а серця завжди будуть зігріті теплом та повагою рідних і близьких. Зі святом Весни Вас!
З нагоди Міжнародного жіночого дня, грамотами управлінням освіти нагороджено працівників управління освіти, закладів та установ освіти:
Міністерство освіти і науки України пропонує учасникам освітнього процесу скористатися матеріалами для підвищення рівня обізнаності щодо правил поведінки дітей у мережі, розміщеними на сайті МОН у розділі «Безпека дітей в Інтернеті».
Як повідомили у відомстві, у зв’язку з тим, що ситуація в інтернеті є дуже небезпечною і швидко змінюється, необхідно постійно відслідковувати нові тенденції в цифровому середовищі, вчасно на них реагувати та підвищувати обізнаність батьків, учителів і дітей щодо можливих ризиків.
На цей час на сайті Міністерства розміщені поради для батьків щодо організації взаємодії «дитина – інтернет – мобільний зв'язок» від Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі. У розділі можна ознайомитися з матеріалами уроків і квестів для різних вікових груп щодо безпечної поведінки в інтернеті.
Міністерством освіти запропонований для громадського обговорення проєкт Положення про ліцей, ключовими питаннями якого є можливість утворення в складі ліцею структурних підрозділів, що забезпечують здобуття дошкільної, початкової та базової середньої освіти, а також присвоєння ліцею статусу опорного.
У міністерстві зазначають, що в умовах впровадження адміністративно-територіальної реформи та розширення повноважень сільських, селищних та міських рад у збільшених районах, надважливим є питання спроможності органів місцевого самоврядування забезпечувати доступність повної загальної середньої освіти.
01 березня 2021 року лідери міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра» завітали до Вараської міської ради для ознайомлення з її роботою. Гостей радо зустрів у сесійній залі міський голова Олександр Мензул, розповів про особливості роботи ради, депутатського корпусу, місцевого самоврядування в цілому і відповів на численні запитання лідерів. А так, як засідання ради старшокласників планувалось провести як навчальний тренінг з теми «Журналістика», за ініціативою Дарії Гугайло, зустріч з міським головою відбувалась у формі «прес-конференції».
25лютого 2021 року на базі Будинку дитячої та юнацької творчості продовжено проведення тренінгів міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра» в рамках проєкту «Прекрасні і не тільки» на чолі з головою - Богданом Хлібовичем, керівниками центрів – Анастасією Ярошик, Дашою Гугайло, Андрієм Чосом, Веронікою Толстобровою та координатором Оленою Стадник.
25 лютого Вараський ліцей №3 перетворився на Лесину світлицю завдяки старанням учнів та вчителів закладу. І саме тут пройшов міський захід з нагоди 150-літнього ювілею великої доньки українського народу Лесі Українки (Л.П.Косач-Квітки). Вшанувати талант безсмертної Лесі, доторкнутися до надзвичайно багатогранного світу її захоплень і обдарувань зібралися освітяни міста і громади, учні, представники влади. Зініційований управлінням освіти захід був проведений творчими зусиллями вчителів-словесників закладів освіти, працівників міського методичного кабінету, адміністрації та педагогів Вараського ліцею №3.
На гостинах у Лицарки Святого Духа присутні відкрили для себе Лесю Українку - патріота і громадського діяча, тонкого лірика і драматурга, перекладача, музиканта й закохану жінку, спробували осягнути європейську велич її генія.
25.02.2021р. відбулось чергове засідання атестаційної комісії управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради. Основним питанням порядку денного засідання комісії було розгляд та затвердження списків педагогічних працівників, керівників та заступників керівників закладів освіти що приєдналися з 01.01.2021 до Вараської міської територіальної громади. Також було вивчено характерузуючі матеріали керівників та заступників керівників закладів та установ освіти міста.
25лютого 2021 року відзначається 150 років від дня народження однієї з центральних постатей української культури - Лесі Українки (Лариси Петрівни Квітки-Косач), видатної української поетеси, письменниці, перекладачки, фольклористки, феміністки, громадської діячки.
Творчість Лесі Українки - нове пафосне слово не тільки в українській, але й у світовій літературі. Життя поетеси – це легендарний подвиг мужньої і мудрої людини, ніжної й нескореної жінки, геніального митця і борця, рівноцінну постать якій важко знайти навіть на планетарних художніх теренах.
Відзначення ювілею Лесі Українки організовано у всіх закладах та установи освіти.
Вітають з наближенням «Лесиною весни» і працівники управління.
За результатами проведеного конкурсу, комісією управління освіти надано директору Вараського інклюзивно-ресурсного центру висновок щодо результатів конкурсного відбору на зайняття вакантних посад педагогічних працівників Вараського інклюзивно-ресурсного центру.
Відповідно до рішення конкурсної комісії управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради по проведенню конкурсу на зайняття вакантних посад педагогічних працівників Вараського інклюзивно-ресурсного центру Вараської міської ради Рівненської області, протоколу № 2 від 16.02.2021 року, за результатами вивчення поданих документів кандидатів на конкурс, письмового іспиту та проведеної співбесіди з кандидатами на зайняття вакантних посад педагогічних працівників Вараського інклюзивно-ресурсного центру - КОЦАР Катериною Ігорівною, СТЕЦІВ Катериною Тарасівною, ВЕРЕМЧУК Оленою Миколаївною, ХОНДОКОЮ Ольгою Андріївною, БОЙКО Аллою, конкурсна комісія ухвалила таке рішення:
Заступник директора Будинку дитячої та юнацької творчості Лариса ЯРОШИК, розробивши авторську програму для гуртка «Основи журналістики», перемогла у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для закладів позашкільної освіти.
Міністерством освіти і науки України програма рекомендована для роботи гуртків гуманітарного напрямку для закладів загальної середньої та позашкільної освіти.
Вітаємо Ларису Анатоліївну з перемогою, бажаємо подальших творчих успіхів у науково-методичній та освітній діяльності!
Управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради планує провести закупівлю продуктів харчування для Вараського ліцею №1 , а саме:
16-19.02.2021 в закладах загальної середньої освіти, Будинку дитячої та юнацької творчості проведено тематичні заходи по вшануванню пам'яті учасників Революції Гідності та увічненню пам'яті Героїв Небесної Сотні. Так, проводились інформаційно-просвітницькі заходи в учнівських класних колективах (класні години, години пам'яті, бесіди, ранки, уроки-роздуми, усні журнали, живі газети) на теми: «Білі лебеді з перебитими крильми», «Нація нескорених», «Небесна сотня - ангели, які тримають українське небо», у Вараському ліцеї №4 до проведення заходів долучались вихованці гуртка «Юний пластун» на чолі з керівником Розом Тарасюк. А також - флешмоб «Подаруй свого янгола Героям Небесної Сотні» (Сопачівський НВК), «тихі» акції «Вам - наша пам’ять і любов» (Вараська гімназія), «Сто небесних янголів» (Вараський ліцей №1), «Ангели майдану» (Вараський ліцей №5), «Пам’ятаємо вас, наші ангели неба» (Озерецький НВК)…
У п'ятницю працівники Вараського інклюзивно-ресурсного центру провели семінар-практикум для педагогів закладу загальної середньої освіти села Стара Рафалівка щодо інклюзивної освіти, як одного із основних напрямків реформування системи освіти. Всі були активні, ставили багато запитань, дискутували. Учасником даного заходу був також заступник начальника управління освіти Анатолій Горайчук.
Оприлюднено наказ МОН від 19.02.2021 №235 «Про затвердження типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти».
Типова освітня програма розроблена з метою реалізації Державного стандарту базової середньої освіти. Документ створює умови для продовження реформи «Нова українська школа» у 5-9 класах із 2022 року.
Згідно з програмою, питання навчального навантаження учнів 5–9 класів закладів загальної середньої освіти регулюється Санітарним регламентом для закладів загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України 25.09.2020 № 2205 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2020 р. за №1111/35394) і Державним стандартом базової середньої освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 898.
В листопаді-грудні 2020 року заклади освіти Вараської міської об'єднаної територіальної громади продовжують роботу щодо участі у благодійних акціях:
- «Копійки рятують життя» («Скарбниця надії») по збору копійок ( в тому числі і тих, що вийшли із вжитку). Кошти будуть обмінюватись у банках та перераховуватись на лікування онкохворих дітей;
- 14-18.12.2020 - «Миколай мандрує Україною» під гаслом «Добро врятує світ» щодо виготовлення оберегів, малюнків, привітань солдатам ООС та збору речей (для дітей і дорослих), книг українською мовою, по-можливості, подарунків дітям (канцелярське приладдя, іграшки тощо), які проживають поблизу лінії розмежування в Луганській області.
Доставку до місця призначення організовують волонтери міста Вараша.
Всіх бажаючих взяти участь просимо звертатись до адміністрацій закладів освіти.
Творити добро – легко! Долучайтесь!
Сорок п’ять років тому, 16 листопада 1975 року маленькі дитячі рученята вперше відчинили двері новозбудованого, двоповерхового, світлого і просторого дитсадка, а оченята почали звикати до дивовижного світу, де оселилося безтурботне дитинство.
За роки існування заклад виховав і випустив в широкий світ не одну тисячу своїх малят - майбутніх економістів, співаків, будівельників, військових, політичних діячів і просто хороших людей.
Заклад дошкільної освіти – це той світ, в якому дитина живе у найважливіший період для свого розвитку, і від того, як вона тут живе, залежить не тільки її майбутнє, але й майбутнє родини і всієї країни. Якщо дитина живе з похвалою, вона вчиться захоплюватись, якщо дитина живе з честю, вона вчиться справедливості. Якщо дитина живе в безпеці, вона вчиться вірити. Якщо дитина живе дружбою, вона вчиться знаходити у світі любов. Створити такий світ можуть тільки справжні майстри, які щодня віддають частинку свого серця та любові дітям.
Висловлюємо найщиріші побажання колективу закладу! Нехай радість, щастя та добро наповнюють серця всіх, хто натхненно тут працював і нині трудиться, допомагаючи нашим малюкам рости і розвиватися!
Віримо, що заклад відсвяткує ще не одну славну дату, а ті добрі справи, які уже зроблено за ці роки, будуть справжнім скарбом для наступних поколінь!