Безпечне освітнє середовище

Безпечне освітнє середовище (10)

   Життя та здоров’я всіх учасників освітнього процесу, насамперед – дітей, є безумовним і абсолютним пріоритетом всієї системи освіти. 

   У ситуації небезпеки та військового нападу, щоб зберегти здоров’я і життя дітей, їх слід швидко евакуювати в безпечне місце – до найближчого бомбосховища, підвалу чи іншого укриття, або назовні. Скільки часу дітям та працівникам закладу освіти доведеться перебувати в укритті – передбачити неможливо, тому надзвичайно важливо, щоб у закладі освіти був мінімальний набір для забезпечення життєвих потреб для дітей та працівників.

   Батькам здобувачів освіти радимо:

  • ознайомитися з картою укриттів між місцем проживання та закладом освіти, перевірити наявність, доступність  та стан укриттів;
  • спланувати шлях дитини до школи так, щоб у разі повітряної тривоги батьки та дитина або сама дитина могла сховатися в укритті;
  • розробити алгоритми дій дитини у разі повітряної тривоги по дорозі до школи та зі школи до місця проживання;
  • звернутися до закладу освіти щодо огляду укриття;
  • підтримувати зв’язок  із класним керівником та педагогами.

   Ракетні удари продовжують повторюватись, і учасники освітнього процесу мають бути готовими й діяти чітко та злагоджено будь-якої миті. Служба освітнього омбудсмена узагальнила рекомендації ДСНС, органів управління освіти, досвід Ізраїлю, а також надала власні пропозиції щодо підготовки та дій учасників освітнього процесу під час повітряної тривоги в різних ситуаціях.

   Міністерством освіти і науки України розроблено рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні.

   Документ містить інформацію про організацію освітнього процесу в закладах дошкільної освіти та ІППО, план та алгоритм дій в умовах воєнного стану для засновників, керівників і педагогічних працівників цих закладів, а також корисні посилання, які допоможуть організувати діяльність, яка буде сприяти всебічному розвитку, психологічній стабільності  та вихованню дітей раннього та дошкільного віку в домашніх умовах та під час використання дистанційних і змішаних форм освітнього процесу.

   Чи знає кожен із нас, як діяти у разі надзвичайної ситуації? Чи знаєте ви правила, які можуть зберегти ваше життя, життя вихованців, учнів та співробітників,  рідних і близьких?  Головне у таких випадках не розгубитись. Уміння правильно оцінити ситуацію та обрати порядок дій є дуже важливим для кожної людини.

   Пропонуємо ознайомитись із рекомендаціями фахівців Державної служби України з надзвичайних ситуацій щодо дій у випадку обстрілів та бомбардувань.

   Турбуючись про дітей, які страждають від наслідків війни в Україні, Міністерство освіти і науки у співпраці з дитячим психологом підготувало серію інформаційних матеріалів «Психологічна турбота від Світлани Ройз».

    Під час військових дій діти є однією з найбільш вразливих категорій і потребують психологічної підтримки. На допомогу батькам та вчителям створено відеоінструкції та інфографіки, які містять рекомендації та практичні поради для батьків, що наразі:

 - перебувають з дітьми в бомбосховищах та укриттях

 https://mon.gov.ua/ua/psihologichna-turbota-vid-svitlani-rojz/yak-podbati-pro-ditinu-yaksho-vi-znahoditesya-z-neyu-v-ukritti;

 - пересуваються в інші міста

 https://mon.gov.ua/ua/psihologichna-turbota-vid-svitlani-rojz/pravila-pidtrimki-yaksho-rodina-evakuyuyetsya-z-ditinoyu

 - залишаються вдома та чекають на повернення рідних-героїв із зони бойових дій

 https://mon.gov.ua/ua/psihologichna-turbota-vid-svitlani-rojz/yaksho-batko-chi-mati-zahishaye-krayinu

    Ці відео – швидка «психологічна» допомога для дітей. Для них створено окрему сторінку на офіційному сайті МОН та на Youtube-каналі МОН.

 

   До відома учасників освітнього процесу: з метою захисту прав дітей, проведення превентивної роботи по запобіганню правопорушень в дитячому середовищі та правопорушень відносно дітей, надаємо контактні дані Вараського міського відділу поліції для  проведення інформаційно-просвітницької роботи із здобувачами освіти, звернень щодо порушення прав дітей.

   Відповідальний працівник: Мельник Зоряна Миколаївна: 

капітан поліції 

старший інспектор ювенальної превенції сектору превенції

Вараського районного відділу поліції ГУНП в Рівненській області

м. Вараш, вул. Правика, 5 каб. 410

Чергова частина м.т. +380969819578