Життя та здоров’я всіх учасників освітнього процесу, насамперед – дітей, є безумовним і абсолютним пріоритетом всієї системи освіти.
У ситуації небезпеки та військового нападу, щоб зберегти здоров’я і життя дітей, їх слід швидко евакуювати в безпечне місце – до найближчого бомбосховища, підвалу чи іншого укриття, або назовні. Скільки часу дітям та працівникам закладу освіти доведеться перебувати в укритті – передбачити неможливо, тому надзвичайно важливо, щоб у закладі освіти був мінімальний набір для забезпечення життєвих потреб для дітей та працівників.
Батькам здобувачів освіти радимо:
Якщо педагогічний працівник перебуває в закладі освіти
Педагогічні працівники мають використовувати алгоритм від ДСНС щодо дій вчителя у разі повітряної тривоги під час занять у закладі освіти:
Керівники закладів освіти мають використовувати алгоритм від ДСНС щодо підготовки учасників освітнього процесу на випадок повітряної тривоги під час занять у закладі освіти:
Ракетні удари продовжують повторюватись, і учасники освітнього процесу мають бути готовими й діяти чітко та злагоджено будь-якої миті. Служба освітнього омбудсмена узагальнила рекомендації ДСНС, органів управління освіти, досвід Ізраїлю, а також надала власні пропозиції щодо підготовки та дій учасників освітнього процесу під час повітряної тривоги в різних ситуаціях.
Міністерством освіти і науки України розроблено рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні.
Документ містить інформацію про організацію освітнього процесу в закладах дошкільної освіти та ІППО, план та алгоритм дій в умовах воєнного стану для засновників, керівників і педагогічних працівників цих закладів, а також корисні посилання, які допоможуть організувати діяльність, яка буде сприяти всебічному розвитку, психологічній стабільності та вихованню дітей раннього та дошкільного віку в домашніх умовах та під час використання дистанційних і змішаних форм освітнього процесу.
Чи знає кожен із нас, як діяти у разі надзвичайної ситуації? Чи знаєте ви правила, які можуть зберегти ваше життя, життя вихованців, учнів та співробітників, рідних і близьких? Головне у таких випадках не розгубитись. Уміння правильно оцінити ситуацію та обрати порядок дій є дуже важливим для кожної людини.
Пропонуємо ознайомитись із рекомендаціями фахівців Державної служби України з надзвичайних ситуацій щодо дій у випадку обстрілів та бомбардувань.
Турбуючись про дітей, які страждають від наслідків війни в Україні, Міністерство освіти і науки у співпраці з дитячим психологом підготувало серію інформаційних матеріалів «Психологічна турбота від Світлани Ройз».
Під час військових дій діти є однією з найбільш вразливих категорій і потребують психологічної підтримки. На допомогу батькам та вчителям створено відеоінструкції та інфографіки, які містять рекомендації та практичні поради для батьків, що наразі:
- перебувають з дітьми в бомбосховищах та укриттях
- пересуваються в інші міста
- залишаються вдома та чекають на повернення рідних-героїв із зони бойових дій
Ці відео – швидка «психологічна» допомога для дітей. Для них створено окрему сторінку на офіційному сайті МОН та на Youtube-каналі МОН.
До відома учасників освітнього процесу: з метою захисту прав дітей, проведення превентивної роботи по запобіганню правопорушень в дитячому середовищі та правопорушень відносно дітей, надаємо контактні дані Вараського міського відділу поліції для проведення інформаційно-просвітницької роботи із здобувачами освіти, звернень щодо порушення прав дітей.
Відповідальний працівник: Мельник Зоряна Миколаївна:
капітан поліції
старший інспектор ювенальної превенції сектору превенції
Вараського районного відділу поліції ГУНП в Рівненській області
м. Вараш, вул. Правика, 5 каб. 410
Чергова частина м.т. +380969819578